What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

PENTIMENT

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ελπιζω μονο να στρωσουν μετα απο κανα patch τις πληροφοριες που δινουν στα bio των χαρακτηρων γιατι καποια προφανεστατα ανηκουν σε μεταγενεστερες χρονιες και καποια προδιδουν εξελιξεις που δε περιμενες
Κάποια τα βρήκα κι εγώ και ενημέρωσα άμεσα τον PR. Μου έστειλαν ενημέρωση ότι το γνωρίζει η ομάδα και ότι θα το δουλέψει άμεσα.

Θα σου έλεγα σε γενικές γραμμές ότι δεν είναι αυτό που θα περίμενες (είναι σχετικά ημι-spoilers), αλλά η εξέλιξη είναι εντελώς διαφορετική από αυτήν που θα ανέμενες, οπότε μικρό το κακό.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ανυπομονώ να το συνεχίσω το βραδάκι πάντως, όντως οπως γράφεις δεν είναι για μονοκοπανια, έπιανα τον εαυτό μου να αράζω και να χαζεύω με ζουμαρισμα τις εικόνες σε διάφορα στησίματα χωρίς να έχω την ανάγκη να το προχωρήσω στα γρήγορα για να πάω παραπέρα.

Το άφησα χτες το βράδυ μετά από ένα autosave, έχοντας μια ωραία αίσθηση πληρότητας για το δυωρακι που του αφιέρωσα
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Δηλαδή, τώρα αυτό εσείς το λέτε παιχνίδι; :Ρ
Από τον παρακάτω σύνδεσμο (υπογράμμιση δική μου):

παιχνίδι ουδέτερο
  1. αντικείμενο ή δραστηριότητα ευχαρίστησης, διασκέδασης, ψυχαγωγίας και μερικές φορές, άσκησης και μάθησηςδείτε και τις λέξεις παίγνιο, παρτίδα και σπαζοκεφαλιά
Ναι, θα έλεγα ότι είναι παιχνίδι και μάλιστα για όλες τις ηλικίες.;)
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Δηλαδή, τώρα αυτό εσείς το λέτε παιχνίδι; :Ρ

Οπως τα διαφορα ειδη μουσικης...μουσικη ειναι και το μεταλο που θα μπεις μεσα σε μοσπητ, μουσικη ειναι και ο χατζιδακις που θα αραξεις να τσιλαρεις
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Καλόπαιχτο να είναι ρε παιδιά και να το ευχαριστηθείτε.

Να με συχωράτε τώρα, πάω να ανοίξω καμιά Britannica γιατί ήρθα στο τσακίρ κέφι! 🙃
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Οπως τα διαφορα ειδη μουσικης...μουσικη ειναι και το μεταλο που θα μπεις μεσα σε μοσπητ, μουσικη ειναι και ο χατζιδακις που θα αραξεις να τσιλαρεις

Τα παραδειγματα σου ειναι μουσικα. Καποια ειδη, οχι μονο εγω, δεν τα θεωρω μουσικη. Απευθηνονται και σε ατομα που δεν εχουν ιδιαιτερα μουσικα γουστα.
@Dim Gian Bot η υπερασπιση μου δεν ειναι δωρεαν. Θα βγεις να πεις οτι δεν καταλαβες το νοημα του παιχνιδιου και θα το τσεκαρεις ή θα μου σκασεις καμια καρτουλα, για να παιξω κανενα παιχνιδακι. Αλκοολικος θα καταντησω.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Τα παραδειγματα σου ειναι μουσικα. Καποια ειδη, οχι μονο εγω, δεν τα θεωρω μουσικη. Απευθηνονται και σε ατομα που δεν εχουν ιδιαιτερα μουσικα γουστα.

Εδωσα συγκεκριμενα μουσικα παραδειγματα με συγκεκριμενη αντιστοιχιση ;)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
εδωσες παραδειγματα που ολοι παραδεχονται ως μουσικη. Κατι τυποι με λαμπακια στα μπ(αρ)ουφαν τους δεν ειναι μουσικοι. καραγκιοζακια χωρις ρυθμο ειναι. Οι σκληροπυρηνικοι δεν απορριπτουν τον χατζιδακι και οι μη μεταλλαδες, γνωριζουν αρκετα μεταλλικα ασματα που τους αρεσουν.

Dim, αργεις; δεν μπορω να αμυνθω για πολυ ακομα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
@Dim Gian Bot η υπερασπιση μου δεν ειναι δωρεαν. Θα βγεις να πεις οτι δεν καταλαβες το νοημα του παιχνιδιου και θα το τσεκαρεις ή θα μου σκασεις καμια καρτουλα, για να παιξω κανενα παιχνιδακι. Αλκοολικος θα καταντησω.

Ευχαριστώ για την υπεράσπιση Λέλο, το εκτιμώ βαθύτατα! Και για να σου δείξω την εκτίμησή μου, θα σου κάνω δώρο το παιχνίδι. :Ρ

Αν καταφέρω να αγοράσω καμιά 3060 ή καμιά απ' τις άλλες, τις κόκκινες, θα μου μείνει η περήφανη GTX 1070. Πόσο απελπισμένος θα πλήρωνες για δαύτη;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Το παιχνιδι το εχω κερδισει με την βαθεια γνωση διπλωματικων ελιγμων που κατεχω.
Θελω να πιστευω οτι μεχρι την Δευτερα, οχι παρουσια, θα εχω λυσει το προβλημα μου.
Οσο σκεφτομαι οτι στην Αφρικη εχω 2 καρτες γραφικων και εδω ουτε καρτα απο τραπουλα, βγαζω τριχες μεσα στα ματια μου.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
αυτό το σκέφτομαι συχνά τελευταία. Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσε να βγάλει τέτοιο παιχνίδι ο Swayer (και λίγοι φίλοι/συνάδελφοί του) ενώ παράλληλα άλλες ομάδες της Obsidian ασχολιόντουσαν με άλλα projects, πχ Grounded, Outer Worlds 2 κλπ, αν δεν είχαμε την εξαγορά. Μέχρι στιγμής έχει πάει καλά το πράμα θα έλεγα.

Pentiment wouldn't have been possible without Game Pass, says Obsidian's Josh Sawyer

"I never would have proposed making Pentiment without Game Pass. Like, I literally just wouldn't have done it. I just don't think it would have been possible," said Sawyer.

"The old mentality of publishers and developers is generally focussed on larger investments with higher ROI, and that's not the point in this environment, in this ecosystem."

"[Game Pass] is the only way in which I conceive of [Pentiment] being viable.

"For my own sake, making a game so different, I've completely shifted my thinking for [Pentiment]. It is so unusual, so niche, it's for a small audience, and as long as that audience is into it, that's fine."
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,517
Είναι τέχνη για την τέχνη, το υψηλότερο λειτούργημα του Δημιουργού. Ευτυχώς που βρίσκουν τόπο και αναπτύσσονται τέτοιοι τίτλοι. Κάποιος μερακλής δίνει τα ΟΚ εκεί στην ΜΣ.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Είναι τέχνη για την τέχνη, το υψηλότερο λειτούργημα του Δημιουργού. Ευτυχώς που βρίσκουν τόπο και αναπτύσσονται τέτοιοι τίτλοι. Κάποιος μερακλής δίνει τα ΟΚ εκεί στην ΜΣ.
Διαφωνώ λίγο. Δεν έκανε τέχνη για Τέχνη. Πήρε όλη την εμπειρία του και έκανε αυτό που οραματιζόταν, έβγαλε την Ψυχούλα του και τα ενδιαφέροντά του με τρόπο που να θέλει να πει μια ωραία ιστορία. Με άλλα λόγια έκανε Τέχνη για την Καύλα του.

Ακόμη και ότι δεν ακούγεται ίχνος εύθυμης νότας πέραν κάτι ήχων από τα κοντινά ρυάκια και εξαιρετικές περιστάσεις σε μεταφέρει στη βουκολική ζωή του 1500. Η πρώτα φορά που ακούς "τραγούδι" λες, ώπα αυτό ήταν κάτι που λίγοι έχουν τιμή και πρόσβαση. Λεπτομέρειες θα πει κανείς, αλλά γουστέρνουμε.
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Εσείς που έχετε αρχίσει το game για πείτε τι build παίζετε;

Andreas.jpg
 
Last edited:

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Φραγκολεβαντινος logician λατρης βιβλιων με τις ουρανιες σφαιρες για οδηγο
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
2 ώρες μετά, όλοι διαβάσαμε το spoiler φάγαμε μπιφτέκι.
#mahexpectations
 
Top Bottom