What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,530
γαμώ τα σπίτια τους πρωί πρωί... πραγματικά με το μπουρδέλο εκεί μέσα που κανένας δεν ξέρει τίποτα, ποτέ και σε οποιαδήποτε θέση και να είναι, κάποια στιγμή θα γινόταν κάτι χοντρό. Απλά ξέρεις τώρα, το αθώο μου μυαλό πάντα μου έλεγε όσους άχρηστους και να έχουν, θα δουλέψουν τα αυτόματα συστήματα ασφαλείας... μόνο που πρέπει να υπάρχουν για να δουλέψουν και αυτά.

Φυσικά έχουμε και την σκατίλα όπως πάντα που λέει "α ωραία νεκροί, θα πέσει ο μητσοτάκης τώρα"... μλκ τι χώρα είναι αυτή που ζούμε;

α και ξέχασα, αν θέλει κάποιος να επικοινωνήσει με την εταιρία τηλεφωνικά γιατί βρε αδερφέ, ψάχνω το παιδί μου τι έγινε τι συμβαίνει, πλήρω κιόλας hotline...
 
Last edited:

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Αλήθεια τώρα; Βάλανε χοτλαιν τα καθίκια;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,530
Αλήθεια τώρα; Βάλανε χοτλαιν τα καθίκια;
ναι ρε από πάντα είχαν, δεν μπορείς να μιλήσεις με την εταιρία αν δεν πληρώσεις εξτρά λες και παίρνεις τσοντοτηλέφωνα. Προσπαθούσα να αλλάξω το εισιτήριο της αδερφής μου μια φορά και το πληρώσαμε σε τηλέφωνα...
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
γαμώ τα σπίτια τους πρωί πρωί... πραγματικά με το μπουρδέλο εκεί μέσα που κανένας δεν ξέρει τίποτα, ποτέ και σε οποιαδήποτε θέση και να είναι, κάποια στιγμή θα γινόταν κάτι χοντρό. Απλά ξέρεις τώρα, το αθώο μου μυαλό πάντα μου έλεγε όσους άχρηστους και να έχουν, θα δουλέψουν τα αυτόματα συστήματα ασφαλείας... μόνο που πρέπει να υπάρχουν για να δουλέψουν και αυτά.

Φαντάσου λοιπόν ότι τώρα με το δυστύχημα βγαίνει ότι αυτά τα "αυτόματα συστήματα ασφαλείας" δεν δούλευαν ποτέ και ο μόνος λόγος που δεν είχαμε και άλλα δυστυχήματα μέχρι τώρα με ακόμα περισσότερους νεκρούς ήταν η δουλειά που κάνανε αυτοί οι "άχρηστοι".
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,530
Φαντάσου λοιπόν ότι τώρα με το δυστύχημα βγαίνει ότι αυτά τα "αυτόματα συστήματα ασφαλείας" δεν δούλευαν ποτέ και ο μόνος λόγος που δεν είχαμε και άλλα δυστηχήματα μέχρι τώρα με ακόμα περισσότερους νεκρούς ήταν η δουλειά που κάνανε αυτοί οι "άχρηστοι".
ο λόγος που δεν είχαμε άλλα ατυχήματα ήταν καθαρά τύχη, συγνώμη, αλλά δεν θα έπαιρνα τον κόσμο στον λαιμό μου, θα είχα παραιτηθεί.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
ο λόγος που δεν είχαμε άλλα ατυχήματα ήταν καθαρά τύχη, συγνώμη, αλλά δεν θα έπαιρνα τον κόσμο στον λαιμό μου, θα είχα παραιτηθεί.
Αυτο εκανε ο απολυτως αρμοδιος και τιμη του! Εδω και ενα χρονο ειχε στειλει στην εταιρεια και στο Υπουργειο επιστολες διαμαρτυριας και οταν τον γραφανε παραιτηθηκε...προφανως πουθενα δεν επαιξε αυτο το νεο

Ενα νεο που δεν επαιξε επισης πουθενα ηταν και οτι οι συνδικαλιστες ενα μηνα πριν βγαζαν ανακοινωσεις για αυτο ακριβως το λογο!



Edit: Βεβαια τωρα που το σκεφτομαι ειναι μια καλη ευκαιρια να βρουν οι επικοινωνιολογοι του Κουλη δικαιολογια: "Τεμπεληδες συνδικαλιστες που βαριουνται να δουλεψουν καναν δολιοφθορα στα βαγονια ωστε να πληξουν τον ηγετη μας μερες εκλογων --> ΝΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ"
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,689
Σε αυτή τη χώρα εν τέλει όλοι κατά τύχη ζούμε.

Όλα αφημένα στην τύχη τους, κακοσυντηρημένα και χωρίς ασφάλεια, με μοναδική ελπίδα επιβίωσης το "έλα μωρέ τώρα, τόσα χρόνια δε συνέβη τίποτα, λογικά δε θα συμβεί και στη δική μου βάρδια".

Το συγκεκριμένο δρομολόγιο το έχω πάρει κι εγώ πολλές φορές τα τελευταία χρόνια, όπως και δικοί μου άνθρωποι. Είναι ανατριχιαστική η σκέψη ότι θα μπορούσα να ήμουν σε αυτό το τρένο εγώ, οι κολλητοί μου, η κοπέλα μου, κάποιος φίλος ή γνωστός. Άντε τώρα πες στους έρμους τους γονείς πως "έτυχε" να συμβεί στα παιδιά τους.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Ναι ρε γμτ,λενε οτι τα περισσοτερα απο τα θυματα ειναι φοιτητες...τι λες στους γονεις τους;
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Έχω συνάδελφο που η κόρη του ξεκίνησε να ανέβει χθες Θεσσαλονίκη με τρένο, τους γύρισαν δύο φορές πίσω (την μία γιατί το τρένο δεν είχε φρένα) και τους ανέβασαν με λεωφορείο. Στο τσακ, δηλαδή στο τέταρτο, δεν μπήκε στο τρένο το κορίτσι. Ακόμα και αυτοί σε κατάσταση σοκ είναι.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Η υπουργαρα μας (του νόμου Σερρών είναι ο υπουργός μεταφορών) είναι ακόμα άφαντος?

Εντομεταξύ σήμερα η αυτές τις μέρες τέλος πάντων ήταν ο πρωθυπουργός της καρδιάς μας να κάνει μια επίσκεψη σε κάτι που εν τέλη δεν υπήρξε ποτέ? Τι στον διάολο?
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Αυτό ήταν χτες πριν γίνει το δυστύχημα εν τω μεταξύ

Επίσης σε μέσα του εξωτερικού που κάνουν δημοσιογραφικο ερευνητικό ρεπορτάζ και όχι αναμεταδόσεις το είχαν γράψει από το 2020 για τα σήματα των τραίνων

Σκρατς δατ,είναι ελληνική ερευνητική δημοσιογραφία απλά δεν παίζει πουθενά με αποτέλεσμα να φαίνεται εξωτερικού

 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,679
Φυσικά έχουμε και την σκατίλα όπως πάντα που λέει "α ωραία νεκροί, θα πέσει ο μητσοτάκης τώρα"... μλκ τι χώρα είναι αυτή που ζούμε;
Νίτρε συμφωνώ μαζί σου ότι η πολιτική εκμετάλλευση-κεφαλοποίηση νεκρών είναι πολιτική χυδαιότητα. Αλλά από εκεί και έπειτα πρέπει να υπάρξει σωστή διερεύνηση για την πολιτική αλητεία που έχει οδηγήσει στη σήψη τη χώρα και οδηγεί στους νεκρούς που δεν θα είχαν καταλήξει αν τα πολύ υψηλά ιστάμενα κεφάλια έκαναν αυτό που έλαβαν λαϊκή εντολή να κάνουν.

Νομικός δεν είμαι και η αλήθεια είναι ότι αυτό που θα πω αντιβαίνει/παρακάμπτει πολλά λυμένα θέματα της νομικής επιστήμης αλλά: υπάρχει λόγος που όλοι αυτοί που κουνάνε το δάχτυλο φοβούνται τα λαϊκά δικαστήρια (χωρίς να είναι καν όχλος).
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,530
Νίτρε συμφωνώ μαζί σου ότι η πολιτική εκμετάλλευση-κεφαλοποίηση νεκρών είναι πολιτική χυδαιότητα. Αλλά από εκεί και έπειτα πρέπει να υπάρξει σωστή διερεύνηση για την πολιτική αλητεία που έχει οδηγήσει στη σήψη τη χώρα και οδηγεί στους νεκρούς που δεν θα είχαν καταλήξει αν τα πολύ υψηλά ιστάμενα κεφάλια έκαναν αυτό που έλαβαν λαϊκή εντολή να κάνουν.

Νομικός δεν είμαι και η αλήθεια είναι ότι αυτό που θα πω αντιβαίνει/παρακάμπτει πολλά λυμένα θέματα της νομικής επιστήμης αλλά: υπάρχει λόγος που όλοι αυτοί που κουνάνε το δάχτυλο φοβούνται τα λαϊκά δικαστήρια (χωρίς να είναι καν όχλος).
να γίνει, αλλά είδα tweets που έλεγαν ακριβώς αυτό που γράφω, δεν είναι το νόημα, είναι αυτό λέξη προς λέξη.

Από εκεί και πέρα θα έπρεπε ο καραγκιοζάκος ο καραμανλης να έχει παραιτηθεί μαζί με το καφεδάκι του το πρωί.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,555
Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν θ'αλλαξει τίποτα. Θα καταδικαστεί ο σταθμάρχης, μάλλον ο Καραμανλής δεν θα ψηφιστεί, δεν πειράζει, θα τον βάλει το κόμμα επίτιμο πρόεδρο σε κάναν οργανισμό και θα παίρνει και από εκεί έναν παχυλό μισθό, κάνεις καλός δεν χάνεται.

Τις επόμενες ημέρες τα δύο μεγάλα κόμματα θα αλληλοκατηγορούν το ένα το άλλο για το ποιος φταίει. Το άρθρο που ποσταρε ο @Thaxll'ssillyia δειχνει ότι τον παίζουν όλοι εδώ και 15 χρόνια.

Analyzing all the available data and statistics about railway accidents in the EU, it turns out that Greece tops the chart for the number of deaths (relative to kilometres covered in 2018)

Αλήθεια, υπάρχει μια κακή στατιστική κατηγορία στην ΕΕ που η Ελλάδα να μην φιγουράρει τουλ στην πρώτη τριάδα?
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
να γίνει, αλλά είδα tweets που έλεγαν ακριβώς αυτό που γράφω, δεν είναι το νόημα, είναι αυτό λέξη προς λέξη.

Από εκεί και πέρα θα έπρεπε ο καραγκιοζάκος ο καραμανλης να έχει παραιτηθεί μαζί με το καφεδάκι του το πρωί.
Σταμάτα μωρέ με το καρκίνο το Τουίτερ!
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,820


334244822_159848943532096_8525250762535446557_n.jpg
 
Last edited:

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Και που να σε έχει επηρεάσει πιο άμεσα όλο αυτό. Θείος συναδέλφου στη δουλειά, ήταν εργαζόμενος σε ένα από τα 2 τραίνα.
Τι να που και αυτοί οι άνθρωποι.

Ίσως μόνο και μόνο λόγω εκλογών να την πληρώσουν κάποιοι έτσι για τα μάτια του κόσμου και για παραδειγματισμό.
 
Top Bottom