What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
δεν ξέρω τι κάνουν με τον ΚΟΚ στις χώρες όπου δεν έχουν τόσα ατυχήματα
H περιορισμένη εμπειρία μου ως τουρίστας σε Βερολίνο, Αμστερνταμ, Λοζώνη, Ρώμη, Φλωρεντία
μου έδωσε την αίσθηση ότι η δόμηση ήταν βάσει σχεδίου και όχι αχταρμάς, τα πράγματα ήταν πιο
απλωμένα, υπάρχουν απείρως καλύτερες υποδομές, μεγαλύτεροι χώροι για όλους, χώροι για
στάθμευση και το πιο σημαντικό, οι πόλεις περπατιούνται ευχάριστα ενώ παράλληλα ο κόσμος
γουστάρει να κινείται πιο "αθλητικά". Γενικότερα οι πόλεις έδειχναν έναν σεβασμό πρώτά στους
πεζούς και μετά σε όλα τα άλλα.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
@nitro912gr όχι, ένας μαλακας αρκεί δεν χρειάζεσαι δύο.
Λεπτομέρεια, εγώ τουλάχιστον δεν έγραψα ότι σε κάθε ατύχημα έχει ευθύνη και το θύμα. Μιλάω απλώς για συνδυασμό παραγόντων. Και το να δοθεί δίπλωμα σε κάποιον ακατάλληλο και αυτό παράγοντας είναι για παράδειγμα.

Και θα επιμείνω λίγο στην λεπτομέρεια ότι το αμάξι δεν έστριψε να μπει σε χωράφι, έμπαινε στην βουλή που έχει πύλη και κάποιοι άνοιγαν την πύλη. Δεν ήταν έμπνευση τής στιγμής.

Όπως τα πιστεύω εγώ το πρωταρχικό συστημικό πρόβλημα είναι ίσως πάντα η διάχυση ευθύνης. Και ισχύει η φράση «από την κεφαλή βρωμάει το ψάρι».
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το ζητούμενο στην συγκεκριμένη περίπτωση και ο λόγος που ασχολούμαστε όλοι δεν έχει να κάνει με το πόσο έτρεχε το μηχανάκι, αν επιτρεπόταν να στρίψει το υπηρεσιακό, ποιός έφταιγε κλπ κλπ. Αυτά τα καλύπτει ο ΚΟΚ και θα τα κρίνει ένα δικαστήριο.

Το θέμα είναι αν ΕΓΩ (που δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά δεν είμαι αστυνομικός και δη προσωπική φρουρά πολύ σημαντικού πολιτικού προσώπου) έκοβα έτσι τον δρόμο και εμπλεκόμουνα σε τέτοιο ατύχημα, με νεκρό μάλιστα, αν τότε θα υπήρχε η ίδια σντίδραση. Θα εκδιωχνόντουσαν αυτόπτες μάρτυρες; Θα εξαφανιζόντουσαν στοιχεία για μέρες; Θα μου κάνανε τοξικολογικές εξετάσεις για αν διαπιστώσουν εάν ήμουν σε θέση να οδηγήσω; Θα τελούσα υπό κράτηση; Θα κατέγραφαν όλους τους επιβαίνοντες στο όχημά μου; Υπήρξε ομότιμη αντιμετώπιση προς τον άνθρωπο που ενεπλάκη στο ατύχημα; Έγιναν όσα προβλέπονται από τον νόμο και θα γινόντουσαν στους υπόλοιπους πολίτες;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
παίζει να τα αγοράζει και μόνος του για να λέει ότι του την πέφτουν
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
παμε και λιγο σταρ. μονο λαικς και καρδουλες στον μαλακα της καρδιας μας. τι θες να πεις οτι εχει τα διπλασια θυμωμενα προσωπα το ποστ?

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Σας πονάει που έχουμε μία από τις καλύτερες πολιτικές όσον αφορά το παγκόσμιο προφίλ της χώρας και μας αγαπάνε σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της Γης;
Solidarity now, pun^ν
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
“Αραμπάδες και καρούλια

ραπανάκια & μαρούλια

μια παντόφλα στο κρεβάτι,

βάσανα που ‘χει η αγάπη

ωραία που ‘ναι η Λιβαδειά

χωρίς καμιά αιτία”.

Πώς σας πετσοκοψε πάλι ρε ο Μήτσος;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
-Ράντομ μπούμερ του ΦΒ: ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΡΦΙΝ ΔΕ ΛΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ
-Κυβέρνηση: I got u fam

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Δεν είναι Πρωταπριλιά, επαναλαμβάνω, δεν είναι Πρωταπριλιά.

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δεν είναι Πρωταπριλιά, επαναλαμβάνω, δεν είναι Πρωταπριλιά.


Και καλά κάνουνε. Τι να βάλουνε δηλαδή; Τίποτα τυχαία παγανιστικά τύπου Ικτίνος και Καλλικράτης;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Για αυτό φταίτε εσείς οι αρχαιολόγοι. Πρώτον γιατί δεν ασκείτε καμία σοβαρή πίεση και δεύτερον γιατί την βγάλετε από την σαρκοφάγο της.

Σε πιο σοβαρό τόνο, μου κάνει τρομερή εντύπωση να έχει κάνει τόσες μαλακίες και ο σχετιζόμενος με το υπουργείο κόσμος να μην έχει κάνει ότι περνάει από το χέρι του για να πάρει πόδι
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Αυτό θέλει double post

Για την περίπτωση, κατά την οποία δεν θυμάστε, στο φύλλο της εφημερίδας "Αποκαλυπτικά" φιλοξενήσαμε ύστερα από παρότρυνση του Αρχηγείου της Ελληνικής Αστυνομίας ΕΝΘΕΤΟ τετρασέλιδο "Οδηγό του Πολίτη" με συμβουλές από την ΕΛ.ΑΣ για μια πιο ασφαλή καθημερινότητα με αποκλειστικά δικά μας έξοδα καθώς επιπλέον του ένθετου κάθε φύλλο είχε αφιερώματα στην ΕΛ.ΑΣ στον Αρχηγό και στην Πολιτική Ηγεσία του Υπουργείου (ενδεικτικά τον Αρχηγό , τον Υφυπουργό Οικονόμου και τον Υπουργό κ. Χρυσοχοΐδη Επιπλέον για την εκπομπή ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ LIVE μας υποδεικνύατε να παρουσιάζουμε όλα τα αυτά που μας ζητούσατε κατόπιν πολιτικής και φυσικής Ηγεσίας ΕΝΤΟΛΗΣ όπως δηλώνατε προκειμένου να παρουσιάζουμε αφιερώματα στην Ελλάς στους Υπουργούς στους ένστολους με διάρκεια βίντεο άνω των 10 λεπτών το κάθε ένα όλα αυτά αποδεικνύονται μέσω την εκπομπών που έχουν ήδη προβληθεί και δημοσιοποιηθεί μέσω της Εφημερίδας. Μάλιστα μας ζητούσατε να μην προβάλλουμε τις σκηνές και περιστατικά αστυνομικής βίας καθώς χαλούσαν την εικόνα του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ του υπουργού και του υφυπουργού καθώς και της Γενικής Γραμματέας κ. Νικολάου και ΦΥΣΙΚΑ του Αρχηγού. Όλες τις ανωτέρω υποδείξεις μας τις έστελνε και η αναπληρώτρια εκπρόσωπος τύπου κ. Ρωτζιοκου.

Ωωωω τι του είπε. Κόχονες Νανάς> Κόχονες υπολοίπων δημοσιογράφων
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Φάτε την ισλαμική ψ... του ταγίπ και τράβα στην κουζίνα σου κυράμ


Εμ καλά να πάθει, ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ και αυτή και η ΕΕ. Να σας κάτσει στο λαιμό, όπως μας έχει κάτσει εμάς. Βόδια. Ολόκληρη ΕΕ και σας παίζει μπαλίτσα. Βλάκες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αυτά είναι προπαγάνδα του ΣΥΡΙΖΑ και του Κουτσούμπα (ο κος "Αυτοί είστε"). Εδώ μέχρι και η διώρυγα του Σουέζ έκλεισε.

Στην τελική εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποιό είναι το πρόβλημα με την δίολκο. Τόσοι νέοι άνεργοι, πίνουν καφέ (παράνομα) στις πλατείες. Φοβούνται να πάνε να δουλέψουν;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
 
Top Bottom