What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πρόβλημα με το Φόρουμ; Pull the other one!

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
yoomer είμεθα
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Δεν μπορώ να κάνω attach περισσότερες από 10 photos σε ένα μήνυμα. Υπάρχει κάποιο work-around για αυτό;

Άκυρο θα τα κάνω μέσω Imgur τα υπόλοιπα.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
έχει κανένας άλλος πρόβλημα με firefox στο να μένει online? σε 3 συστήματα μέχρι τώρα μου χάνει το active login και κάθε τρεις και λίγο πρέπει να κάνω εκ νέου log in
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
έχει κανένας άλλος πρόβλημα με firefox στο να μένει online? σε 3 συστήματα μέχρι τώρα μου χάνει το active login και κάθε τρεις και λίγο πρέπει να κάνω εκ νέου log in
Μπα όχι, δεν μου έχει τύχει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
ουτε εγω εχω προβλημα. θα ειναι σιωνιστικος δαχτυλος των ταλιμπαν κομμουνιστων.
Κοιτα μηπως ειναι κανενα απο τα ματζαφλαρια που χρησιμοποιεις. Τρεις συσκευες; ταυτοχρονα συμβαινει;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Με mobile Firefox χωρίς add on δεν μου εμφανίζει σε μερικά post τις εικόνες. Πχ εδώ
View attachment 1205

Έχει ενεργοποιημένο κανένα εγγενές adblock app ή κάτι παρόμοιο το κινητό σου?
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Nope, τίποτα system wide
Να προσθέσω ότι στο ίδιο κινητό από chrome εμφανίζονται κανονικά οι εικόνες
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
κάτι μλκ με το firefox sync θα είναι τότες, τρέχα γύρευε
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Από τα banner που έχετε στην κεντρική σελίδα, παίρνετε τα ψίχουλα που δίνουν με την εμφάνιση, το κλικ ή το κλικ+αγορά? Ρωτάω γιατί δεν κοιτάω καν το tab που ανοίγει, και αναρωτιέμαι εάν είναι χρήσιμο ή τσάμπα χαλάω το κουμπί από το ποντίκι μου
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Αν θυμάμαι καλά, ο κώδικας μετράει τις εμφανίσεις και τα κλικ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
(η επιφοίτηση, μισή ώρα μετά)

Βασικά, τα πλαϊνά διαφημιστικά και το πάνω-πάνω banner (αυτά που αλλάζουν δηλαδή ανάλογα με την εκάστοτε κυκλοφορία) μετράνε τις εμφανίσεις και τα κλικ. Τα banners από καταστήματα όπως το Χάμπολ και το Φανάτικαλ δίνουν ποσοστό μόνο για αγορές προφανώς.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Με αφορμη αυτου που ποσταρε η καρα σε ενα θρεντ.

Μπορουμε να κανουμε κατι με αυτα τα html strings απο παλια ποστ που ειναι απομειναρια απο τις παλιες εκδοσεις του forum? Η δεν γινεται τιποτα;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το έχουμε διερευνήσει μήπως σωθεί η κατάσταση με ένα απλό plugin. Μάλλον εν τη νέα χρονιά θα αναθέσουμε τη δουλειά σε προγραμματιστή για να γράψει ένα script μετατροπής στους πίνακες.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Υπαρχει τροπος -στη mobile έκδοση - να προστεθει στην κορυφη της σελιδας η επιλογη για Next Page, Pevious Page;

Το να πρεπει να σκρολαρεις τερμα κατω για πλοηγηση, δεν βολευει ιδιαιτερα.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
^^^
1 μήνα αργότερα:
Αν στρίψεις το κινητό και το φέρεις σε πλάγια θέση, τα νούμερα εμφανίζονται κανονικά στην κορυφή της οθόνης. Είναι πηγαίο feature του κώδικα να κρύβονται αυτά τα στοιχεία στην "στενή" οθόνη, για να μην φαίνεται cluttered το φόρουμ.

Επίσης, έχει πάθει κάτι το cloudflare της γειτονιάς μας, οπότε ενδέχεται να τρώτε έρρορ 522 κατά την περιήγηση στο σαιτ. Αν και φαίνεται να στρώνει τώρα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Οι οπαδοι του Τραμπ και τα κινεζικα συμφεροντα των ρεπτaliens ειναι πισω απο την φιμωση του τυπου και των υγειων αποψεων του φορουμ. Αυτα γινονται επειδη δεν επεσε ο σταυρος στο νερο, μας τιμωρει ο θεος.

Την εφαγα με το error και για αρκετη ωρα, μετα την επαναφορα, το φορουμ ηταν τοσο αργο που νομιζα οτι απεφευγα σφαιρες αλα matrix.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Λόγω τεχνικών προβλημάτων, τραβήξαμε ένα χθεσινό μπακάπ του σέρβερ. Όλα φαίνονται οκ τώρα, αλλά χάθηκαν τα χθεσινά ποστς του φόρουμ. ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΠΩΛΕΙΑ, αλλά πρέπει να καταπιούμε την οργή και την αγανάκτηση και να πορευθούμε παρά το θρήνο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
θα τα ξαναγράψουμε, αν θυμηθούμε δηλαδή τι γράφαμε :p
 
Top Bottom