What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Preview: Gamedec

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Μπορεί η κυκλοφορία του Cyberpunk 2077 να υφίσταται διαρκείς αναβολές, όμως αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι το cyberpunk ως genre βιώνει και με το παραπάνω την τιμητική του στο χώρο του gaming. Ανάμεσα στο πλήθος από τίτλους παρόμοιας θεματολογίας και setting που προέκυψαν τα τελευταία χρόνια είναι και το Gamedec, ένα “isometric cyberpunk RPG” σύμφωνα με τη σελίδα του επιτυχημένου kickstarter του την άνοιξη που μας πέρασε. Μόλις λίγους μήνες μετά την επιτυχή εξασφάλιση της χρηματοδότησής του, οι δημιουργοί του Gamedec κυκλοφόρησαν ήδη μια Preview έκδοση του τίτλου για τους backers του αλλά και για εκπροσώπους του Τύπου. Η έκδοση αυτή έφτασε αίσως και σε εμάς πριν λίγες ημέρες, επιτρέποντάς μου να γευθώ ένα μικρό...

Continue reading...


 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ποιο Cyberpunk και σαχλαμάρες, εδώ είναι το ζουμί!
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Είχα δει σε βίντεο-παρουσίαση όλη αυτή την πρώτη αποστολή που είναι διαθέσιμη στην alpha έκδοση κι όταν ξεκίνησα να παίζω λέω θα βαρεθώ γιατί γνωρίζω πάνω κάτω την κατάληξη. Οκ όταν κόλλησα κανά δυο ώρες στο πρώτο δωμάτιο να διαβάζω όλες τις πληροφορίες που γίνονται διαθέσιμες στο codex του παιχνιδιού κατάλαβα ότι το παιχνίδι έχει τεράστιο βάθος. Ήδη πριν προχωρήσω στην αποστολή είχα "μπει" ήδη στον κόσμο του παιχνιδιού. Περιττό να πω ότι όλες μου οι επιλογές με οδήγησαν σε τελείως διαφορετικές καταστάσεις από αυτά που είχα δει στην παρουσίαση. Κι αν σκεφτεί κανείς ότι σύμφωνα με το kickstarter τους θα έχεις πέντε τέτοιους κόσμους να επισκεφτείς μιλάμε για πολύ υλικό.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Η preview αποστολή στην οποία βασίστηκε το άρθρο μου, είναι πλέον διαθέσιμη στο Στημ ως ντέμο.

 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Μια σειρά από updates που εμβαθύνουν στον κόσμο του gamedec για όποιον ενδιαφέρεται.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Τα βίντεο είναι στα πολωνικά, αλλά έχουν υπότιτλους.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Θα καταφέρουν να το βγάλουν φέτος λες;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Δεν θα ήταν απίθανη μια κυκλοφορία προς φθινόπωρο, δεδομένου ότι ήδη έχει καθυστερήσει κατά ένα έτος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Προς το παρόν κυκλοφόρησε νέο preview build σήμερα, με νέο περιεχόμενο σε σχέση με το προηγούμενο. Κατεβαίνει ήδη.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Προς το παρόν κυκλοφόρησε νέο preview build σήμερα, με νέο περιεχόμενο σε σχέση με το προηγούμενο. Κατεβαίνει ήδη.
Για ποιούς θα είναι διαθέσιμο γνωρίζουμε?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Αν κατάλαβα καλά, από τις 26 του μήνα θα γίνει διαθέσιμο και για τους backers.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ανέβασαν teaser video στο discord για την συμμετοχή τους στο Future Game Show στις 25/03.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Το παραπάνω τήζερ στο τουήτερ:



Στο νέο preview έχουμε αποκλειστικά pre-made χαρακτήρα με pre-allocated skill points (προς ειδικότητα Scalpel), οπότε το πλέηθρου της αποστολής είναι σχετικά πιο σύντομο μιας και ουσιαστικά οι class-specific επιλογές που αντιστοιχούν στις υπόλοιπες κλάσεις είναι κλειδωμένες. Αλλά ακόμα και έτσι έχεις τόσες πολλές επιλογές ρε γαμώτο, τόσο ως προς τα επιμέρους στοιχεία της κάθε έρευνας όσο και ως προς τα deductions για την εξέλιξη της υπόθεσης.

Σίγουρα ο περισσότερο αναμενόμενος τίτλος για το 2021 ως τώρα για εμένα, νομίζω.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δυστυχώς δεν έχω παίξει κανένα preview, αφού δεν είμαι backer, αλλά αυτός ο τίτλος, με όσα έχω δει και αφού το 12 minutes είναι απελπιστικά ήσυχο, είναι το πιο κοντινό σε day 1 αγορά που έχω φτάσει ποτέ.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Δυστυχώς δεν έχω παίξει κανένα preview, αφού δεν είμαι backer
Πριν κάμποσο καιρό υπήρχε demo τόσο στο steam όσο και στο gog διαθέσιμο για όλους. Το έχουν αποσύρει, όμως παρακολούθησε το παιχνίδι μήπως και κυκλοφορήσουν ξανά demo.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
ΕΧΟΜΕΝ RELEASE DATE.

Δεν θα ήταν απίθανη μια κυκλοφορία προς φθινόπωρο, δεδομένου ότι ήδη έχει καθυστερήσει κατά ένα έτος.

Καλά τα λέει ο φίλος με το ωραίο άβαταρ.



16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
7 ταπόγευμα ώρα Ελλάδος κυκλοφορεί το νέο demo, το οποίο θα είναι διαθέσιμο μέχρι την ημερομηνία κυκλοφορίας του γκεημ.



fd1a03a73d2cfef48d9f7362dcf2a48a451fb36e.png
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Άλλο ένα update που αφορά το lore του παιχνιδιού.
Επίσης έπαιξα και το demo που είναι διαθέσιμο. Το σίγουρο είναι ότι όταν παίξω το ολοκληρωμένο παιχνίδι θα έχω σημειωματάριο δίπλα μου σαν κανονικός ντετέκτιβ. Είναι τόσες οι πληροφορίες που παίρνεις που είναι κρίμα να κριθεί μια έκβαση σ ένα διάλογο απλά γιατί δεν θυμάσαι κάτι.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Top Bottom