What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Το μυστικό είναι να αγκαλιάσεις το cringe, να το αφήσεις να μπει βαθιά μέσα σου. Τότε θα έρθει η επιφοίτηση. Για μένα τα πρώτα 15 λεπτά και τα τελευταία 15 ήταν μακράν τα καλύτερα της ταινίας. Ο Thor θα είναι πάλι ο γνωστός badass στις ταινίες Avengers, υπάρχει και χώρος και χρόνος για κάτι πιο ανάλαφρο.

Αγαπητέ κ. Ναύαρχε: Επειδή δεν μπόρεσα να βρώ το .γιφ, το οποίο να εκφράζει απόλυτα, την άποψη μου πάνω στο θέμα, σας το μεταφέρω, διά του γραπτού λόγου:

Παπαριές Μαρίτσα μου!!!!!
:p :p :p :p :p :p
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
@Great0ldOne Απο περιεργεια πως σου ειχε φανει το Thor Ragnarok;

Τώρα θα πρέπει να θυμηθώ ποιο ακριβώς ήταν το Ragnarok... αν ήταν εκείνο με τη Χέλα, δεν είχα ενθουσιαστεί αλλά το είδα πολύ άνετα, και μάλιστα σινεμά. Αλλά κι αυτό να μην ήταν, το Love and Thunder είναι το μόνο Thor για το οποίο έχω αρνητική (και μάλιστα πολύ αρνητική) γνώμη.

EDIT: Έριξα μια ματιά στο IMDB, ok αυτό είναι το Ragnarok, με σκηνοθέτη πάλι τον Γουατίτι. Η ξεκάθαρη (για εμένα) διαφορά είναι πως στο Ragnarok δεν έχει και writing credit. Είδα πως ο τύπος είναι writer/series creator και για τα What We Do In The Shadows και Wellington Paranormal και όλα ξεκαθάρισαν μέσα μου, το παράξενο θα ήταν να μην είναι cringe overload το Love and Thunder.
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Για μενα αρνητικη γνωμη εχω για το Thor 2, ξεχασαν να βαλουν villain στην ταινια.

Ragnarok και L&T τα βρηκα more of the same. Ιδιο υφος, ιδια χαριτωμενα αστειακια.
 
Last edited:

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
ο τύπος είναι writer/series creator και για τα What We Do In The Shadows και Wellington Paranormal

Όπα όπα όπα. Wellington Paranormal δεν έχω δει αλλά το What We Do In The Shadows (η original ταινία, στην οποία είχε και τη μεγαλύτερη ανάμειξη) παραμένει από τις αγαπημένες μου κωμωδίες της τελευταίας δεκαετίας. Τη σειρά, απ'όσο ξέρω, την "τρέχουν" βασικά άλλοι και δυστυχώς παίρνει τις ιδέες και τα αστεία της ταινίας και τα ξεχειλώνει ελαφρώς, οπότε είναι hit or miss. Αλλά η ταινία είναι διαμαντάκι.

Γενικά ο Waititi έχει ένα αρκετά wholesome κι επιτηδευμένα(?) σαχλό στυλάκι που άλλοτε λειτουργεί κι άλλοτε βγάζει cringe και eyerolls (π.χ. Love & Thunder). Αν και το ύφος τους διαφέρει, μου θυμίζει λίγο τον James Gunn - αν τους αφήσεις εντελώς ανεξέλεγκτους μπορούν να σου φτιάξουν από pop αριστουργήματα, μέχρι cringe αχταρμάδες.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Δεν είχα ιδέα ότι είχε και ταινία What we do in the shadows. Το θέμα μου και με τις δύο σειρές (WWDitS και Wellington Paranornal) είναι πως ήθελα να μου αρέσουν, το premise είναι just my cup of tea... αλλά από υλοποίηση μηδέν, ένα ατελείωτο κριντζφεστ που προσπαθεί να βγάλει γέλιο από social awkwardness αλλά μένει μόνο το awkwardness.

Θα έλεγα πως ο Gunn είναι η άλλη όψη του ίδιου νομίσματος - αλλά ταυτόχρονα, ακόμα και στα χειρότερά του, πολύ πιο αστείος από τον Waititi - αν και με τόσο low bar, δεν ξέρω ποιος δεν θα το περνούσε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Όπα όπα όπα. Wellington Paranormal δεν έχω δει αλλά το What We Do In The Shadows (η original ταινία, στην οποία είχε και τη μεγαλύτερη ανάμειξη) παραμένει από τις αγαπημένες μου κωμωδίες της τελευταίας δεκαετίας. Τη σειρά, απ'όσο ξέρω, την "τρέχουν" βασικά άλλοι και δυστυχώς παίρνει τις ιδέες και τα αστεία της ταινίας και τα ξεχειλώνει ελαφρώς, οπότε είναι hit or miss. Αλλά η ταινία είναι διαμαντάκι.

Γενικά ο Waititi έχει ένα αρκετά wholesome κι επιτηδευμένα(?) σαχλό στυλάκι που άλλοτε λειτουργεί κι άλλοτε βγάζει cringe και eyerolls (π.χ. Love & Thunder). Αν και το ύφος τους διαφέρει, μου θυμίζει λίγο τον James Gunn - αν τους αφήσεις εντελώς ανεξέλεγκτους μπορούν να σου φτιάξουν από pop αριστουργήματα, μέχρι cringe αχταρμάδες.
α δηλαδή είναι Χίπστερ με κεφαλαίο Χ. "Δεν θα καταλάβετε και να σας εξηγούσα".

Είχα μια υποψία :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Hit or miss ήταν το χιούμορ και στην ταινία, σόρι :/

Λογικό είναι αυτό, ειδικά όταν πρέπει με το χιούμορ σου να απευθυνθείς σε μια ευρύτατη μάζα ανθρώπων.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
H σειρά 'What We Do In The Shadows' παίζει να είναι από τις πιο αστείες κωμωδίες των τελευταίων δέκα ετών. Γουστόζικο και το φίλμ, αλλά στη σειρά έχουν ξεφύγει. Έντονο Ελληνικό χρώμα και στοιχείο από τη Δημητρίου, με έξοχα μπινελίκια δικά μας, για το έξτρα μπόνους.

Το Wellington Paranormal, αν έχεις δει Shadows, φαντάζει σκαρίφημα. Βλέπεις τις ιδέες των νεότερων δημιουργών με το μικρότερο μπάτζετ, κάπως το φχαριστιέσαι, αλλά απαραίτητη θέαση δεν το λες σε καμία περίπτωση.

Επίσης μύστες και αλάνια μου. Athena, του υιού Γαβρά. Φυσική συνέχεια του La Haine.



Οπερατικό, μεγαλοπρεπές και όλο αληθινό.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
H σειρά 'What We Do In The Shadows' παίζει να είναι από τις πιο αστείες κωμωδίες των τελευταίων δέκα ετών. Γουστόζικο και το φίλμ, αλλά στη σειρά έχουν ξεφύγει. Έντονο Ελληνικό χρώμα και στοιχείο από τη Δημητρίου, με έξοχα μπινελίκια δικά μας, για το έξτρα μπόνους.

Είναι τρομερό αυτό που συμβαίνει ρε συ Στέφανε, ζω για τη στιγμή που θα συμφωνήσουμε σε ΕΝΑ πράγμα 🥲
Πέρα από την "ανάποδη" εκτίμηση που τρέφουμε στην ταινία και τη σειρά WWDITS, η Nadja παίζει να είναι ο χαρακτήρας που συμπαθώ λιγότερο απ'όλους 😅
Ειδικά στον τρίτο κύκλο (για τον τέταρτο δεν έχω ακόμα άποψη) παραέγινε υστερική και bossy για τα γούστα μου.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Triss-apologist found. Yenn για πάντα.
Καλά τέτοια λέτε, αλλά εγώ πιστεύω ότι αν το δέσει το μουλάρι στην άμαξα η Triss, θα είναι Trissχειρότερη από την άλλη.

 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Είναι τρομερό αυτό που συμβαίνει ρε συ Στέφανε, ζω για τη στιγμή που θα συμφωνήσουμε σε ΕΝΑ πράγμα 🥲
Πέρα από την "ανάποδη" εκτίμηση που τρέφουμε στην ταινία και τη σειρά WWDITS, η Nadja παίζει να είναι ο χαρακτήρας που συμπαθώ λιγότερο απ'όλους 😅
Ειδικά στον τρίτο κύκλο (για τον τέταρτο δεν έχω ακόμα άποψη) παραέγινε υστερική και bossy για τα γούστα μου.


Έτσι καρφώνεται κυρίες και κύριοι ο άνθρωπος που δεν έχει κάνει ακόμη παιδάκια ώστε να καταστραφεί ολοκληρωτικά ό,τι απομένει από την ατομική του αξιοπρέπεια ώστε να ολοκληρώσει την ευτυχία του και να λάβει τη Θεία Επιφοίτηση του Νοήματος της Ζωής :D
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
Bullet Train
Καλή φάση, πέρασε το δίωρο αβίαστα.

edit: LOL, ταυτόχρονα με τον Eaglos ποστάραμε για την ίδια ταινία!
 
Top Bottom