What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ώρα για ζώδια...η κάτι ανάλογο

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Λοιποοοόν κυκλοφορεί ένα τεστακι που βγάζει για τον καθένα το Myers-Briggs Type Indicator... το δέχομαι οτι είναι borderline ψευδοεπιστήμη, αλλά για το fun ας το δούμε όπως τα ζώδια...

Οπότε για τη φάση...τι personality type σας βγάζει;
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Δεν εβαλα λινκ στο αρχικο ποστ γιατι θεωρησα οτι εχει πολλα σαιτ που προσφερουν το τεστ τζαμπε...αλλα νταξει...οκ βαζω λινκ :p




το πρωτο ειναι το ποιο user friendly νομιζω...
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Δηλαδή αυτό το τεστάκι κυκλοφορεί έξω ελεύθερο;...
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Μήπως όμως να ακολουθούσαμε όλοι το ίδιο λινκ, σε περίπτωση που υπάρχουν παραλλαγές;
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Χμμ ισως εχεις δικιο...ε ξερω γω, καντε το πρωτο
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
έχω κάνει πάρα πολλά από αυτά τα τεστ και όλα το ίδιο αποτέλεσμα με βγάζουν
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αυτα τα τεστ τα θεωρω κατι για να περνας την ωρα σου στο fb. Σιγουρα στηριζονται σε καποια λογικη και δεν ειναι σαν τους οπαδους των iron maiden. οι ερωτησεις που επαναλαμβανονται με διαφορετικο τροπο εχουν σκοπο να σε τσιμπησουν, παλιοψευτη.
Θυμαμαι ενα βραδυ τα επινα με την αδερφη των "αφεντικων" μου και μου ειχε πει οτι ειμαι old soul. δεφακ ειναι το old soul; μου εξηγησε καποια πραγματα και την επομενη μερα το εψαξα λιγο. οταν απλα κοιτας μια οθονη και κανεις μονο κλικ βοηθαει με το hangover. δεν ειμαστε ολοι νεροχυτες.
Καπου ειχα βρει και ενα test με μηδενικη επιστημονικη αξια. Με αφορμη την φαση εψαξα και το βρηκα.
Δεν ειναι κατι που το παιρνεις στα σοβαρα, ομως στην πορεια μπορω να πω οτι με βοηθησε.

στο θεμα, μπηκα στο πρωτο link και πιστευω οτι ολοι καταλαβαινουν τι σημαινει το INFP-T
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
χαχαχα! Ρε το fun ειναι η αναλυση που εχει...εκανες που εκανες το τεστ φαε και την ουρα! Τουλαχιστον το overview :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το είχα κάνει πριν αρκετό καιρό και θυμάμαι ακόμα το designation μου: INTP -T. "The Scientist" ή "The Analyst" ή κάτι τέτοιο. Αρκετά εύστοχο, δεν μπορώ να πω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
ενταξει ρε μαγκες, μη βαρατε. Επρεπε να διαβασω και το ατελειωτο κειμενο για την επεξηγηση.

personalityy.jpg
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
"The Scientist" ή "The Analyst" ή κάτι τέτοιο

Γιεπ! Το Analyst ειναι μια πιο γενικη κατηγορία για αυτούς που είναι NT

======================================================================

Γενικότερα παίδες για να έχετε μια ιδέα, κάθε ένα αρχικό υποδεικνύει κάποιο trait:

  • Πως συμπεριφέρεστε κοινωνικά Ι --> εσωστρεφείς vs Ε ---> εξωστρεφείς

  • Πώς επεξεργάζεστε τις πληροφορίες που παίρνετε S-->με βάση αυτό που έχετε στα χέρια σας vs Ν --->με βάση κάποιο νόημα που ίσως κρύβεται πίσω απο αυτές

  • Πώς παίρνετε τις αποφάσεις γενικότερα Τ-->με βάση τη λογική και τη συνάφεια των δεδομένων vs F ---> με βάση το προαίσθημα και τη διάθεση

  • Πώς αντιλαμβάνεστε τον κόσμο γύρω σας J--> θέλετε να υπάρχει οργάνωση στις πληροφορίες που δέχεστε γενικα vs P ---> θέλετε να είστε ανοιχτοί σε νέες πληροφορίες και επιλογές
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
INTJ λέει.

Θα ζήσω γιατρέ; Θα είναι καλή χρονιά για μένα το 2021; Θα βρω τον έρωτα της ζωής μου ή έστω λεφτά για να παρηγορηθώ; Να βγω για μπύρα ή θα με μπουζουριάσουνε;
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
@Hank Chinnaski έχουμε τον ίδιο τύπο προσωπικότητας!!

Θα ζήσεις θα ευτυχήσεις και αν μεινεις μακρυα απο την Αγια Παρασκευη που θελουν να βάλουν καφετέρειες στη πλατεία δε θα σε μπουζουριάσουνε! :p
 
Top Bottom