What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Έρχονται και άλλα Playstation games σε PC

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Αντιλαμβάνομαι ότι ίσως αναπαράγω βλαβερά στερεότυπα με αυτό το σχόλιο, αλλά ομολογώ ότι εκπλήσσομαι με το πόσο εύγλωττα και συνεκτικά είναι όλα αυτά τα butthurt σχόλια. Περίμενα να διαβάσω κατεβατά από low brow βρισίδια και "rofl, ur dick so soft fr fr" αλλά οι τύποι κάθονται και γράφουν μικρά δοκίμια προκειμένου να δικαιολογήσουν το εισιτήριο διαρκείας τους στους Tru Playstation Hools. Σχεδόν τους λυπάμαι.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,411
Ειναι για λυπηση ναι. Ενω ξερουν οτι με το να βγει σε pc μπορει να το παιξει ολος κοσμος αφου σημερα ολοι εχουν pc και ο ανθρωπος πλεον χρησιμοποιει το pc καθε μερα αντι να χαρουν αυτοι θυμωνουν επειδη δεν θα ειναι τα παιχνιδια της sony αποκλειστικα στο playstation. Ειλικρινα δεν τους καταλαβαινω. Αυτο κανουν με το που ανακοινωθηκε το horizon zero dawn. Δηλαδη τι? Δεν εχουν λεφτα να αναβαθμισουν το pc τους για να παιζνουν εκει αντι στο playstation?
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,532
Για το μόνο πράγμα που θα επρεπε να κράζουν είναι πως όντως η sony δεν βγάζει αρκετά παιχνίδια από τα στούντιο της. Ειδικά με τα λεφτά που βγάζει από τα pc ports. Πολλά IPs των προηγούμενων συστημάτων της έχουν ξεχαστεί. Παίζει ρόλο και πως παίζει μπάλα μόνη της ωστόσο αφού η Microsoft μόνο επί εποχής xbox 360 την είχε κοντραρει στα ίσια
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Για το μόνο πράγμα που θα επρεπε να κράζουν είναι πως όντως η sony δεν βγάζει αρκετά παιχνίδια από τα στούντιο της. Ειδικά με τα λεφτά που βγάζει από τα pc ports. Πολλά IPs των προηγούμενων συστημάτων της έχουν ξεχαστεί. Παίζει ρόλο και πως παίζει μπάλα μόνη της ωστόσο αφού η Microsoft μόνο επί εποχής xbox 360 την είχε κοντραρει στα ίσια

Οι αλλαγές και ανατροπές της βιομηχανίας του gaming έχουν μεγάλο ενδιαφέρον αν τις παρατηρείς από κάποια απόσταση. Η Sony βρήκε τρομερή επιτυχία με τα μεγάλα third-person action games των δυτικών της studios με αποτέλεσμα να στραφεί προς τα εκεί σχεδόν ολοκληρωτικά. Για καιρό υπήρχε στην βιομηχανία η εντύπωση ότι "οι ιάπωνες τελείωσαν, έμειναν πίσω" στο game development, αλλά η αυτοκρατορία του ανατέλλοντος ηλίου αντεπιτέθηκε και σήμερα υπάρχει η ακριβώς αντίθετη εντύπωση με FROM, Nintendo, Capcom κλπ να βγάζουν το ένα κορυφαίο game μετά το άλλο.

Νομίζω ότι τελικά η καλύτερη στρατηγική είναι να έχεις ενεργά studios παγκοσμίως και να μην πέφτεις με τα μούτρα σε ένα genre γιατί η ιστορία έχει δείξει ότι κανείς δεν μπορεί να προβλέψει ποιο παιχνίδι ή είδος θα εξελιχθεί σε παγκόσμιο φαινόμενο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Εκτός από τα TB RPG. Αυτά πάντα είναι στον αφρό
:trollface:

Όχι αν περιέχουν κάρτες τυχαίο ταγκ @Admiral.

Παιδιά χωρίς πλάκα τώρα, αισθάνομαι πολύ τυχερός ως gamer που τα αγαπημένα μου είδη παιχνιδιών αναστήθηκαν και γνωρίζουν πλέον τέτοια άνθιση. Αν βάλουμε μαζί όλα τα είδη με turn-based combat έχω στο backlog καμιά δεκαριά που περιμένουν και τουλάχιστον τα διπλάσια στην wishlist. Και αυτό ενώ έχω ήδη παίξει για review πολλά turn-based games.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,235
Καλησπέρα. Δεν ξέρω τι λέτε εσείς εδώ.
Απλά πέρασα για να το πάω στα 10.000 ποστς (9.990 από αυτά είναι οφ τοπικ και τρασιλες)

Σας ευχαριστώ και συνεχίστε.
:PCMR:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
System requirements για το Ratchet and Clank:

f36be3238b080f7285f5c9e69dbe6f4d44718ae0.jpg
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Οι πωλήσεις των παιχνιδιών της Sony στο Steam μέχρι και τον Φεβρουάριο του 2023 (από το ransomware hack της Insomniac):

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
δεν τους χάλασε...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
δεν τους χάλασε...

Καθόλου νομίζω. Τώρα το βασικό ερώτημα είναι αν θα μείνουν σε αυτή την πολιτική ή θα αποφασίσουν κάποια στιγμή να κάνουν ταυτόχρονες κυκλοφορίες ώστε να στοχεύσουν σε εκατομμύρια πωλήσεις σε φουλ τιμή.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Καθόλου νομίζω. Τώρα το βασικό ερώτημα είναι αν θα μείνουν σε αυτή την πολιτική ή θα αποφασίσουν κάποια στιγμή να κάνουν ταυτόχρονες κυκλοφορίες ώστε να στοχεύσουν σε εκατομμύρια πωλήσεις σε φουλ τιμή.
μπαααα όσο έχει φανμπόγια να αρμέγει δε νομίζω να τους νοιάζει. θες να αρχίσουν να κλαίνε;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,235

Σχετικά με το όλο χακαρισμα
 
Top Bottom