What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ROCK ‘N’ ROLL WILL NEVER DIE!

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Για κάποιο αδιευκρίνιστο λόγο, το εν λόγω adventure, παρ’ όλο που έχει κυκλοφορήσει εδώ και μερικούς μήνες, είχε διαφύγει της προσοχής μου. Πιθανότατα ο λόγος είναι ότι έπεσε σχεδόν ταυτόχρονα πάνω στην κυκλοφορία του Crowns And Pawns και του Voodoo Detective (δεν το πιστεύω ότι το λέω αυτό για adventure game), οπότε κάπου στην πορεία «παράπεσε». Όταν όμως έφτασε ο review κώδικας στα χέρια μου και αποφάσισα να του δώσω μια ευκαιρία, τώρα που οι καλοκαιρινές κυκλοφορίες είναι λίγο πιο αραιές και υπάρχει περισσότερος χρόνος, αντιλήφθηκα τι έχανα τόσο καιρό. Το Rock ‘n’ Roll Will Never Die, το one-man project του Φινλανδού μουσικού και καρτουνίστα Valtteri Tavast, είναι μια ωδή στη rock ‘n’ roll κουλτούρα και στα ανεκπλήρωτα όνειρα μιας καριέρας που δε συνέβη ποτέ...

Continue reading...
 
Last edited:

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
304
Τόσο κολασμένα ενδιαφέρον που θα παραβλέψω αυτή την φορά τους ζωόμορφους χαρακτήρες. Wishlist!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
To ήξερα πως θα το γούσταρες Ζώρζ, η κριτική σου με βρίσκει να προσυπογραφώ με μεσήλικους ροκεντρόλ αφρούς στο στόμα.

@manofsorrows ήμουν κι εγώ αρκετά επιφυλακτικός σε περίπτωση που είχαμε κάποιο μετά βίας κεκαλυμμένο γιαπωνεζό-furry-πανηγυράκι, αλλά ευτυχώς το εύρημα έχει περισσότερο να κάνει με την ευκολία της απόδοσης των χαρακτήρων παρά κάποιο ψυχικό τραύμα ή διαστροφή του δημιουργού. Εγγυημένη διασκέδαση και όπως έγραψε ο Ζώρζ, ευχάριστα μεγάλη διάρκεια!
 
Top Bottom