What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Σε ποιο βαθμό πρέπει οι gamers να στηρίζουν οικονομικά τους developers;

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Εμένα με ενδιαφέρει αυτό το Post-Pakistan-trial μουσικό σχήμα που αναφέρθηκε. Περισσότερες λεπτομέρειες παρακαλώ.

Edit: το όνομα ήταν "The Hu"?
 

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
Πού την ξέρεις εσύ τη χρόνια μίρλα του Νίτρο, stranger?

Έχουν κυκλοφορήσει θρύλοι ασούμ ως τη Σουαζηλάνδη για την πάρτη του. Είχαμε πιάσει σκάλα στο 'Φρίσκο ένα φεγγάρι και μου τα διηγιόταν ένα παλλικάρι μηχανικός Βού. Μου είχε σηκωθεί η τρίχα ντάλα καλοκαίρι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
α, επισης, δε μου φαινεται γκρινιαρης ο νιτρος. αληθεια λεω. μονο με τους συριζαιους εχει ενα θεμα. κατα τ άλλα ειναι ζοχαδιασμενος με τα γυρω γυρω οπως ολοι μας.
μπορεί να με έχει στο facebook που έφαγα τα νιάτα μου να γκρινιάζω, μέχρι που έμαθα τον δρόμο τον σωστό των μοναχών των Θιβετιανών.

zboutzam.jpg
για μια καλύτερη ζωή.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Τα δύο αγαπημένα μου ήδη παιχνιδιών είναι turn-based strategy/RPGs και space sims, Στο χρονικό διάστημα από τις αρχές των 2000s μέχρι τις αρχές των 2010s δεν είχα να παίξω σχεδόν τίποτα σε αυτά τα είδη από μεσαία και πάνω studios. Τα μόνα που υπήρχαν ήταν δημιουργίες καμένων developers του πρώην ανατολικού μπλοκ με σχεδόν μηδενικό μπάτζετ. Ήταν πολύ δύσκολο για μένα που μεγάλωσα με υπερπαραγωγές στα αγαπημένα μου είδη να συνηθίσω αυτό το επίπεδο παραγωγής και να το ακριβοπληρώσω κιόλας.

Σνιφ!!! Συγκινήθηκα!!! Ετοιμαζόμουν να τρολλάρω για το "Phoenix Point", αλλά με πήραν τα ζουμιά!!!

Space Sims από τα καλάθια του Media Markt!!!!
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Δεν πήρα απάντηση στην παραπάνω ερώτηση, όπως ήταν λογικό. Ο φίλος Nobody πόσταρε κάτι ενδιαφέρον σε άλλο thread που έχει σχέση με το θέμα που συζητάμε.



Ρωτάω λοιπόν: Από όλα αυτά τα studios που σκοτώνονται για το deal με την Epic και το προϊόν τους χιτάρει πριν σκάσει το πρώτο review, πόσα μείωσαν τις τιμές τους για τον αγοραστή; Πόσα studios έδειξαν έμπρακτα ότι αγαπούν και αυτά τον gamer όταν εξασφάλισαν οικονομική επιτυχία;
Πριν κάποια χρόνια ένας developer είχε ανεβάσει ο ίδιος το παιχνιδι στο piratebay και έκανε και support κιολας
δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά ήταν γνωστό παιχνιδι
 
Top Bottom