What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Single Player RPGs

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525



Χαριτωμένο φαίνεται. Άγνωστη ημερομηνία κυκλοφορίας προς το παρόν, αλλά έχουμε δίαυλο επικοινωνίας με τον εκδότη.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,944
Δείχνει αρκετά πιο φιλόδοξο απ'ό,τι το περίμενα, πράγμα που μπορεί να είναι και καλό και κακό. Σίγουρα, πάντως, εξηγεί γιατί καθυστερούν τόσο την παραγωγή του.

Γενικά ο κόσμος του με τραβάει να τον εξερευνήσω, από το trailer.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493


weird west.
western rpg και μπλεκει και μεταφυσικα θεματα μεσα, με επιρροες λεει απο System Shock, Fallout, και Ultima VII.
ενδιαφερον φαινεται.
στο ρανταρ.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217


Το είδα όταν βγήκε, σούπερ ενδιαφέρον βίντεο. Είναι εντυπωσιακό πόση μεγάλη επίδραση είχαν τα Wizardry και Ultima στην Ιαπωνία. Αναρωτιέμαι πώς θα ήταν το gaming σήμερα αν οι ιάπωνες μπορούσαν να χωρέσουν πλήρη crpgs στις κονσόλες αντί να τα απλοποιήσουν και να οδηγηθούμε στα jrpgs.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Πω, το Gamedec αναμένεται να είναι μεγάλη παιχνιδάρα.


Το αφήνω να κατασταλάξει μέσα μου λίγο και ξεκινάω να γράφω ένα μικρό preview. Wishlistάρετέ το άφοβα..
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Πω, το Gamedec αναμένεται να είναι μεγάλη παιχνιδάρα.


Το αφήνω να κατασταλάξει μέσα μου λίγο και ξεκινάω να γράφω ένα μικρό preview. Wishlistάρετέ το άφοβα..
Συμφωνώ, έχοντας το κάνει back στο kickstarter έλαβα την alpha έκδοση του παιχνιδιού. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Θα περιμένω το preview να το συζητήσουμε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Το demo του Call of Saregnar μου θυμίζει... το πώς έχω στο μυαλό μου ότι έμοιαζαν τα games των 90ς όταν τα έπαιζα τότε. Τρελό time-travel.


Κρίμα που θα κυκλοφορήσει περίπου 2 χρόνια μετά το Star Citizen.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
Με το που είδα combat screenshot λέω Betrayal at Krondor 2020 (λέμε τώρα), μετά διαβάζω πως ακριβώς αυτός είναι ο στόχος. Πάει για κορυφή wishlist αμέσως.

EDIT: Πού είναι ρε Ελιόν το demo και δεν το βλέπω πουθενά;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Βγήκε για τους μπάκερς του και για αρθρογράφους σε ημιθανείς ψευδοχαρκόρ σελίδες.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493


καλα φαινεται να πηγαινει αυτο. ανοιξη του 21 το περιμενουμε.
ωραια, ταιριαστη μουσικουλα. επισης, ποντους για τα αγγλικα με ελαφρυ σπανις αξεντ. :D
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
νταμπλ ποστ γιατι ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.

εχουν γινει αναφορες βλεπω πιο πανω, στο ισομετρικο ποστνιουκλήα αρπιγκί Broken roads.
την τελευταια μαλιστα την εχει καμει ο αρχιμανδρίτας χωρις να πτοηθει προς τιμην του, απ το ονομα της εταιρειας (Drop Bear Bytes).

DBB_LOGO_HORIZ_COLOUR_MASTER_POSITIVE_TRANSP-800.png

ενα μικρο σαν πρηβιου απ το gameffine.com (παρεπιπτοντως ενδιαφερον σαιτ, δεν το ξερα.)


περιεργως (tb και ποστ νιουκλήα ΜΑΖΙ, χτυπουν καμπανες ρεητζσταπρηντινγκ για μενα...) το βρηκα ενδιαφερον, ενιωσα οτι οι δημιουργοι ειναι μερακληδες και (Θέ μου φύλαγε, ναι, θα το πω) αρχισαν μεσα στον καμενο μου εγκεφαλο να αχνοφωτιζουν με νεον επιγραφες 2 λεξουλες: ΝΤΙΣΚΟ ΕΛΙΖΙΟΥ.
ω, ναι, εκει στους διαλογους στο τρειλερ (δεν ξερω αν εχει μπει, το ξαναβαζω ενιγουέι) και οταν διαβασα για το πολυ ενδιαφερον "moral compass" συστημα του παιχνιδιου κατι σαλεψε μεσα μου, ενιωσα βαιμπς της αρχιγκοτουμπας του 2019. βεβαια μοιαζει επισης πολυ στα σαντοουραν αρπιγκί, που ωστοσο δε με κρατησαν. και τις 2 επιρροες αυτες τις ονοματιζουν οι δημιουργοι, οπως και τα πρωτα φωλαουτ και την xcom τυπου μαχη (ενταξει, καλα τα πηγαμε μεχρι εδω, ας μη χαλαμε τις γκαρδιες μας). η εκτη αισθηση (σάς εχω γελασει ποτές?) μου λεει οτι συντομα το παιγνιδι θ αποκτησει δικο του θρεντ.
κυκλοφορια καποτε το 21, λενε.
ΙΣΧΥΡΑ κατω απ το ρανταρ.

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
δεν ξερω αν εχει αναφερθει, αλλά σημερα που το δα, μ αρεζε μπορω να πω.
τρειλερ ενοψει ερλι άξες για το "Wigmund, The Return of the Hidden Knights"




με τις μαχες δεν εχω πολυκαταλαβει τι θα γινει. αντιγραφω απ τη σελιδα στο στημ:

Unique skill-based gameplay: Control Wigmund's sword with gestures, your mouse becoming an extension of his weapon. That is not all, getting out of trouble with dodges and rolls is also required! No boss fight can be a simple stand-still hack & slash but and opportunity to prove your sword mastery.

οκ, να κουναμε σαν παλαβοί τον πόντικα πανω στις μαχες, το καταλαβαινω, αλλά τα ρολς? θα κανωμε τουμπες πανω στην καρεκλα? τελος παντων, μπηκε στο ρανταρ.
 
Top Bottom