What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Single Player RPGs

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Μπα, κάτι άλλο είναι, σύμφωνα με αυτό το tweet
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Εννοείς κάτι που να αφαιρεί από το game τα δευτερεύοντα στοιχεία (quests, χάρτη, σενάριο) και αφήνει μόνο την χαρτοπαιξία ε. Ψάχνω κι εγώ κάτι τέτοιο.

Στο nexusmods αν ψάξεις πάντως έχει αρκετά. Κάποια που αυξάνουν την ταχύτητα του παιχνιδιού, άλλα "rebalance" mods που αλλάζουν την ισχύ των καρτών, ένα που σου δίνει σχεδόν όλες τις κάρτες για να μπορείς να πάρεις τα achievements... μέχρι και ένα που σου επιτρέπει να νικάς τα ματς αυτόματα, αλλά ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτό αφαιρεί από όλο το Witcher 3 το 99% της διασκέδασης.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
πηγα να το ξεκινησω παλι το αθλημα( το qwent) και το παρατησα παλι πριν τελειωσει το πρωτο ματσακι,το βρισκω απιστευτα βαρετο και χασιμο χρονου.αν κερδαγες ενα σοβαρο ποσο χρηματων η αντικειμενα που δεν εβρισκες αλλου θα καθουμουν να ασχοληθω.
τα ζαρια στο γουιτσερ 1 ηταν συντομα και μπορουσες να βγαλεις καλα ταλαρα,ιδιαιτερα σημαντικο στην αρχη του παιχνιδιου.η τα τουρνουα σφαλιαρας στις ταβερνες,με καθε νικη διαλεγες μεταξυ ενους σεβαστου χρηματικου ποσου η αντικειμενα που ηταν σπανια/ακριβα(αλκοολ για crafting,χρυσες αλυσιδες και δαχτυλιδια κτλπ).
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
πηγα να το ξεκινησω παλι το αθλημα( το qwent) και το παρατησα παλι πριν τελειωσει το πρωτο ματσακι,το βρισκω απιστευτα βαρετο και χασιμο χρονου.αν κερδαγες ενα σοβαρο ποσο χρηματων η αντικειμενα που δεν εβρισκες αλλου θα καθουμουν να ασχοληθω.
τα ζαρια στο γουιτσερ 1 ηταν συντομα και μπορουσες να βγαλεις καλα ταλαρα,ιδιαιτερα σημαντικο στην αρχη του παιχνιδιου.η τα τουρνουα σφαλιαρας στις ταβερνες,με καθε νικη διαλεγες μεταξυ ενους σεβαστου χρηματικου ποσου η αντικειμενα που ηταν σπανια/ακριβα(αλκοολ για crafting,χρυσες αλυσιδες και δαχτυλιδια κτλπ).

Συμφωνώ σε αυτό, ξεκίνησα να παίζω αλλά μόλις είδα τα ευτελή ποσά το παράτησα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μέγα λάθος. Παίξτε και συλλεξτε. Θα έχει αντίκτυπο και σε ουσιαστικό quest σε κάποια στιγμή.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Gwent... για κέρδος; Ω θεοί, πού έχει καταντήσει αυτή η γενιά;

Το gwent είναι τρόπος ζωής, αιρετικοί γραικύλοι.

Επίσης, η αλήθεια είναι πως στην αρχή, μέχρι να βρεις/κερδίσεις μερικές καλές κάρτες, δεν είναι και το πιο συναρπαστικό καρτοπαίχνιδο στον κόσμο. Είναι η βάσανος που πρέπει να περάσουν οι πραγματικοί Πιστοί για να ξεχωρίσουν από την πλέμπα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Είναι μέχρι να φτιάξεις το σωστό broken deck με Nilfgaard spies και κάνεις exploit το hand number. Κάθε παρτιδουλα δεν πιάνει πάνω από πέντε λεπτά. Σε δεύτερο playthrough ενδεχομένως να περνούσα το mod για auto-win μιας και κέρδισα όλα τα achievos για το Gwent και θέλω να αφοσιωθώ στο δευτερεύον παιχνίδι.

Ευτυχώς που δεν έπιασα ποτέ σοβαρά το Gwent multiplayer (μακάρι να φτιάξουν ένα mode σαν το Slay the Spire, αντί για Thronebreaker single-player experience - που κούρασε προς το τέλος).
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Gwent... για κέρδος; Ω θεοί, πού έχει καταντήσει αυτή η γενιά;

Το gwent είναι τρόπος ζωής, αιρετικοί γραικύλοι.

Επίσης, η αλήθεια είναι πως στην αρχή, μέχρι να βρεις/κερδίσεις μερικές καλές κάρτες, δεν είναι και το πιο συναρπαστικό καρτοπαίχνιδο στον κόσμο. Είναι η βάσανος που πρέπει να περάσουν οι πραγματικοί Πιστοί για να ξεχωρίσουν από την πλέμπα.

Είναι το μοναδικό aspect του Γουίτσορα του Τρίτου που έχω παραγκωνίσει τελείως το Gwent και το μόνο "mini-game" σε RPG που δεν έχω τιμήσει γενικά. Ωραίο είναι, αλλά δεν με τραβάει να παίξω Gwent όταν μπορώ να κάνω ράντομ βόλτες με το άλογο στο πουθενά.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045


Kickstarter, LOL



tenor.gif
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Αν και το gameplay φαντάζομαι ότι θα είναι 90% ίδιο με το kingmaker, οι δεκάδες ώρες που έχω ήδη κάψει εκεί ίσως με πείσουν να το κάνω backing.
Δεν ανοίγεις και δικό του θέμα @Bathory τώρα που θα ανοίξει το Kickstarter? Να έχουμε μαζεμένα όλες τις πληροφορίες για το παιχνίδι?
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Αν και το gameplay φαντάζομαι ότι θα είναι 90% ίδιο με το kingmaker, οι δεκάδες ώρες που έχω ήδη κάψει εκεί ίσως με πείσουν να το κάνω backing.
Δεν ανοίγεις και δικό του θέμα @Bathory τώρα που θα ανοίξει το Kickstarter? Να έχουμε μαζεμένα όλες τις πληροφορίες για το παιχνίδι?

Εγώ δεν έκανα το προηγούμενο, οπότε παίζει να του κάνω 2-3 back αυτουνού :p
Εκατοντάδες ωρες απόλαυσης.

Τo gameplay και ίδιο να είναι, πάλι TB θα το παίξουμε, να είναι καλά οι modders.
Εγώ αν ήμουν στη θέση της Owlcat, θα έβαζα TB mode σε stretch goal και θα έπαιρνα στην ομάδα τους modders.

Ναι θα ανοίξω θεματάκι εννοείται, μόλις βρω λίγο χρόνο.
 
Top Bottom