What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Single Player RPGs

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Η 5 έγινε διαθέσιμη στις αρχές του 2021, και το παραπάνω level σχεδιάστηκε πέρυσι. Οπότε προφανώς το σχεδιάσανε στην 4 και το κάνανε port στην 5 στην πορεία.



Ατελείωτο το μεγαλείο Σου, Τιμ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
fapZonzERhfrVyb6tSHLzA-970-80.jpg

εχει ξαναγραψει ο χειρομαλαχτης γι αυτο παλιοτερα, απ οτι θυμαται λεει.
δεν ξερω τι διαλο ειναι το τουιν στικ σουτερ, ελπιζω να μην βριζω κανεναν, και κυριως ελπιζω να παιζεται ανετα με ποντικακι του θεου και κήμπο. οποιοδηποτε παιγνιδι αναφερεται χωρις ντροπη στην ιδια προταση με ουλτιμα7 και φωλαου1, αξιζει την προσοχη μας.
11/1/22.



εντιτ: φρεσκο βιντεακι συνοπτικο και περιεκτικο. ζωγραφιστε με πλεον σοβαρα ενδιαφερόμενο.

 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
δεν ξερω τι διαλο ειναι το τουιν στικ σουτερ, ελπιζω να μην βριζω κανεναν, και κυριως ελπιζω να παιζεται ανετα με ποντικακι του θεου και κήμπο

Ή είναι twin stick shooter, ή παίζετε με mouse+keyboard. Και τα δύο μαζί δεν γίνεται. Έχεις εσύ έστω ένα stick στο ποντίκι σου;
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Είναι και στο δικό μου ραντάρ κυρίως λόγω setting, των ex-Arkane devs και της Devolver. Εκείνο που φοβάμαι, κυρίως, είναι μην τους παρασύρει η υπέρμετρη φιλοδοξία για ανεμπόδιστο interactivity και πλήρη ελευθερία κινήσεων που ενίοτε καταλήγει ένας αχταρμάς με μπόλικα bugs και κουραστικό trial & error ώσπου να "ξεγελάσεις" την CPU.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
"....you can, of course, use a keyboard and mouse on PC as well...."

Weird West First Impressions - Ghoulish, Gunslinging Fun - EIP Gaming :
"... I tried mouse+keyboard and a PS4 controller, and found myself frustrated with both. The controls were clearly designed while keeping both input options in mind..."


τι καλα. θα ζοριστουμε ισως, αλλά θα χρησιμοποιησωμε τα ηδη υπαρχοντα στο μανκειβ μας. κοντρολερ, τουιστί, γκέιμπα, συγκνωμη καρντιές μου, αλλά δεν τα ξερω και δε με ξερουνε. δεν υπαρχουν στο οικοσυστημα μου.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
To Weird West ενδέχεται να είναι στα πέντε κορυφαία παιχνίδια του '22, να μου το θυμηθείτε. Διψάω να παίξω Καταραμένο Γουρουνάνθρωπο στις ξεχασμένες ερημιές του Φαρ Ουέστ.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αν δεν βαριεστε, ρε παιδια καντε μια λιστα με RPG που μοιαζουν με το Baldur's. Ενταξει οχι τοσο παλαια, Μετα NWN2 εποχης.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Pillars of Eternity 1 και 2, Pathfinder Kingmaker και Wrath of the Righteous, Black Geyser... ίσως και το Tyranny, από πλευράς μαχών και οπτικής απεικόνισης/UI κυρίως.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Εγώ κάποτε έπαιζα dotes με το δεξί χέρι στο ποντίκι και το αριστερό να αλλάζει μεταξύ πληκτρολόγιο - πιτόγυρο - κινητό τηλέφωνο.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Αν δεν βαριεστε, ρε παιδια καντε μια λιστα με RPG που μοιαζουν με το Baldur's. Ενταξει οχι τοσο παλαια, Μετα NWN2 εποχης.
Να προσθέσω μερικά, αν και δε πιστεύω να σε καλύπτω εντελώς.



Εγώ κάποτε έπαιζα dotes με το δεξί χέρι στο ποντίκι και το αριστερό να αλλάζει μεταξύ πληκτρολόγιο - πιτόγυρο - κινητό τηλέφωνο.
αδάχτυλος με dwarven sniper? :p
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Balanar έπαιζα πολύ στην αρχή. Όταν άρχισα βέβαια να παίζω mages τα πράγματα σοβαρεψαν. Απλως αφαίρεσα τη χρήση κινητού τηλεφώνου (Nokia 6600) και κράτησα το πιτόγυρο.

Τις παραγγελίες τις έφτιαχνε άλλος μετά.

"Μια πίτα γύρο με τζατζίκι, πατάτες και κρεμμύδι ΚΑΙ ΡΙΞΕ ΕΝΑ ΣΤΑΝ!!"
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Balanar με cranium basher (τότε που το stun ήταν chance/hit και δεν είχε cooldown) έλεγε ΠΑΡΑ πολύ.
 
Top Bottom