What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Star Wars Discussion Thread

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Παραμένει meh....

Το φιλί της ζωής;:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Διέρρευσε σκηνή της ταινίας
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Χθες ξεκίνησαν τα press screenings. Όλα τα leaks επιβεβαιώθηκαν, βασικά η ταινία ακυρώνει όλα όσα έκανε ο Rian Johnson στο The Last Jedi. JJ Abrams προς Rian Johnson:

giphy.gif
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Ασχέτως την τελικής ποιότητας της ταινίας, δεν πρέπει να είμαστε πολύ αυστηροί με τους κριτικούς. Οποιεσδήποτε από αυτούς επιθυμεί να συνεχίσει να βγάζει το ψωμί του έτσι, ξέρει ότι πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός όταν αναφέρετε σε high profile τίτλο της Disney,
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Χμμ. Δηλαδή σε γενικές γραμμές λένε ότι η ταινία ακροβατεί στη μετριότητα, απορρίπτει πολλές από τις ιδέες του The Last Jedi και μάλλον προσπαθεί περισσότερο να ικανοποιήσει τους φανς του παλιού Star Wars του Ορθόδοξου (ή έστω του Force Awakens), χωρίς βέβαια να τα πολυκαταφέρνει.
Λαμβάνοντας υπόψη συνεντεύξεις και σχόλια των τελευταίων εβδομάδων όπου για πρώτη φορά είδα κάποιους συντελεστές και κριτικούς να παίρνουν αποστάσεις από το TLJ χαρακτηρίζοντάς το "διφορούμενο", "υπερβολικά νεωτεριστικό", "θαρραλέο μα πολωτικό" κτλ., φοβάμαι ότι ο κύριος στόχος είναι να πειστούν οι τέρμα ξενερωμένοι φανς (όπως εγώ) ότι το Επ. 9 διαγράφει την προηγούμενη ταινία και ελάτε να το δείτε βρε, δεν δαγκώνει. I have a bad feeling about this...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Το σαιτ που ανέφερε τα λήξ που παρέθεσα παραπίσω, ανέβασε χθες και ένα βίντεο στο οποίο παρατηρεί πως η Disney ετοιμάζεται ήδη για damage control μέσω των τσατσοσάιτ της, και πως το κλίμα σε πολλά mainstream media είναι ήδη "ε οι φανς δεν γίνεται να ικανοποιηθούν απόλυτα με τίποτα" ή "οι τοξικοί φανς βρίζουν ότι και να γίνει",

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Εγώ σαν μη φαν του Star Wars είμαι ικανοποιημένος που το Last Jedi στάλθηκε στο πυρ το εξώτερον. Ούτως ή άλλως αυτή η τριλογία τελειώνει και μετά από μερικά χρόνια δεν θα ασχολείται κανείς.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Θα πάω αύριο να το δω. Ελπίζω σε μεθύσι, από το αλκοόλ που θα έχω πάρει μαζί μου..
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Κι εγώ αύριο θα το δω. Τόσο χαμηλές προσδοκίες δεν είχα ούτε όταν πήγα να δω το solo (το οποίο πιστεύω αξιοπρεπές ήταν) οπότε πιστεύω κάτι καλύτερο θα βγει.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Πρεμιέρα χλωμό το βλέπω, λογικά θα πάω προς το τέλος που έχουν μειωμένο εισιτήριο. Για το (υπερ)θέαμα και μια μικρή ελπίδα ότι δε προκαλεί πολύ μειδίαμα...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Γράψτε μετά εντυπώσεις, είμαι πολύ περίεργος. Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα είναι all over the place που λένε οι αμερικάνοι.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

Φτάνει επίπεδα Joker :gap:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Το solo ήταν αξιοπρεπές και αυτό είναι αλήθεια. Είχα πάρει κουβά για τον εμετό αλλά χρησιμοποίησα μόνο τα ποπ κορν.

Με ποπ κορν ήρθα και εδώ. Διάβασα τίτλο ειδήσεων. Παρέκκλιση από τις τριλογίες θα κάνουν οι νέες ταινίες star wars.
Νομίζω ότι χάσαμε και την τελευταία ευκαιρία να δούμε βυζους από ewok.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Yes pause. Άντε μπράβο, να και μια σωστή απόφαση. Παρασκευή θα πάω να το δω οπότε μέχρι τότε δεν ξαναμπαίνω εδώ
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Yes pause. Άντε μπράβο, να και μια σωστή απόφαση. Παρασκευή θα πάω να το δω οπότε μέχρι τότε δεν ξαναμπαίνω εδώ

Εγώ πάντως την Παρασκευή, θα πάω να δω μπαλέτο!!!
 
Top Bottom