What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Star Wars Discussion Thread

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Κλεο λίγο που ο Jar-Jar έσωσε τον Γκρόγκου τη νύχτα της σφαγής στο ναό.

Άντε σε επόμενη σεζόν να δώσουν κάνα ρόλο και στον Jake Lloyd, να εξιλεωθεί κι αυτός από το αίσχος των prequels.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Κλεο λίγο που ο Jar-Jar έσωσε τον Γκρόγκου τη νύχτα της σφαγής στο ναό.

Άντε σε επόμενη σεζόν να δώσουν κάνα ρόλο και στον Jake Lloyd, να εξιλεωθεί κι αυτός από το αίσχος των prequels.
Με τα θέματα που έχει αυτός, εάν τον καλέσουν να παίξει, η πιο πιθανή του εξιλέωση θα είναι να σκοτώσει το μισό συνεργείο :(
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
yes please
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Άρα ουσιαστικά η ταινία του Filoni θα είναι οι Avengers του Star Wars;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ποσα επεισοδια εχω χασει?
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
χαχαχα ονδεσποτ! ομως αντι για κρικετ θα προτιμουσα ντελοριαν!
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Ακούω πάντως ότι η σεζόν είναι κακή και ήδη έχει χάσει τους μισούς θεατές της. Εάν ισχύει κρίμα γιατί μου αρέσει ο Pascal.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ακούω πάντως ότι η σεζόν είναι κακή και ήδη έχει χάσει τους μισούς θεατές της. Εάν ισχύει κρίμα γιατί μου αρέσει ο Pascal.

Έτσι ακούω και εγώ, ότι είναι αρκετά κατώτερη των πρώτων δύο. Αν θυμηθώ θα ψάξω από περιέργεια αν υπήρξε αλλαγή σε writers ή showrunner αυτή την σεζόν.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το τελευταίο το έγραψε ο Favreau και το προποηγουμενο ο Filoni. Εστιάζει λιγότερο στην σχέση των Mando-Grogou με τον τελευταίο να έχει ελάχιστη συμμετοχή. Φέτος ασχολούμαστε περισσότερο με τη
συνεργασία μεταξύ Bo-Mando και πως θα πάρουν πίσω το σπίτι τους.

Προσωπικά μου αρέσει η κατεύθυνση που έχει πάρει, δεν τη θεωρώ κατώτερη των προηγούμενων δύο ίσα ίσα αν έχεις δει Clone Wars και Rebels τότε πάμε για μια πιο wholesome εμπειρία.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
Το τελευταίο επεισόδιο το βρήκα ψιλομέτριο, tbh. Μου θύμισε τα αχρείαστα filler επεισόδια του Book of Boba Fett με τους power ranger μηχανόβιους απλά για να γίνουν τα celebrity cameos.

Όσο fan service και να ήταν τα διάφορα κάμεος από διάσημα ρομπότ και το στάτους του Christopher Lloyd ως Separatist, νομίζω πως η τάση να ακολουθούν τα επεισόδια την πλοκή "ο Μάντο πάει στο τάδε μέρος για να βρει το Χ, εκεί αναλαμβάνει ένα άσχετο side-quest, στο τέλος του επεισοδίου η Bo-Katan σώζει την ημέρα και η πλοκή προωθείται στο τελευταίο 2λεπτο" με κουράζει κάπως.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Στα 3/4 του Andor S01, μέχρι στιγμής ό,τι καλύτερο έχω δει στο SW μετά το Rogue One, ακόμη και από Mando (δεν έχω δει ακόμα S03 βέβαια). Καλό dystopian sci-fi, μου θυμίζει περισσότερο Blade Runner παρά SW.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Hellion έτσι δεν ήταν και όλη η season 2, ίδιο με αυτό που περιγράφεις στο spoiler μόνο που έλειπε η Bo
 
Top Bottom