What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Steam Deck: To handheld της Valve

Status
Not open for further replies.

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Νταξ, λογικό άλμα, αλλά μακάρι.
Πάντως θα χρειαστεί προσπάθεια για να μην είναι verified. Κατ' αρχάς ότι είναι στο PS σημαίνει ότι δεν έχει windows εξαρτήσεις. Θα πρέπει να κάνουν κάτι πολύ λάθος για να δημιουργήσουν πρόβλημα στο λίνουξ. Επίσης σημαίνει ότι το UI είναι κατάλληλο για το ντεκ. Θα πρέπει να κάνουν κάτι πολύ λάθος, το μόνο που βλέπω είναι να βάλουν κάποιον προβληματικό launcher.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ιδανικό βάπτισμα του πυρός για το Steam Deck σου.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ναι τέτοια mods είναι πολύ ρισκαδόρικα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Διπλασιάζονται, δηλαδή οι λίστες αναμονής από τους 12 μήνες θα πάνε στους 6. Γιούπι.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Τους πιστεύω όταν λένε ότι δεν υπάρχει διαφορά στην απόδοση αλλά και πάλι, διαφορετικό hardware δεν θα πρέπει να έχει ίδια τιμή. Τα μοντέλα με τον πιο αργό SSD θα μπορούσαν π.χ. να έχουν ένα μικρό voucher για έκπτωση στο Steam.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Ακριβώς. Tο θέμα δεν είναι τόσο η αλλαγή όσο το ότι έγινε έτσι στα μουλωχτά και χωρίς κάποια ανάλογη προσαρμογή στην τιμή.

That said, επειδή έχω και κάτι θεματάκια ψυχαναγκασμού, αν μου τύχαινε "υποδεέστερο" SD ξεκάθαρα θα έχανα τον ύπνο μου όπως ο αρθρογράφος του PCG. :rolleyes:
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Παιδιά να ρωτήσω το εξής: Μου πετάει το google συνέχεια news οτι υπάρχουν σχεδόν ετοιμες, πιο προηγμένες εκδόσεις του Steam Deck (aka Steam Deck 2 etc). Και ερωτώ: Εγω περιμενω το δικο μου Q3'22. Παιζει να το παρω και μετα απο λιγους μηνες να βγει κανουριο με πολυ καλυτερα χαρακτηρισιτκα και να αισθανθω m@m@kas με την αγορά μου?
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Εγω περιμενω το δικο μου Q3'22. Παιζει να το παρω και μετα απο λιγους μηνες να βγει κανουριο με πολυ καλυτερα χαρακτηρισιτκα και να αισθανθω m@m@kas με την αγορά μου?
Δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλει κάτι τέτοιο η Valve. Απλά είναι ασόβαρα κλικμπέϊτ.

Άλλες εταιρείες μπορούν να βγάλουν και αν θέλουν ακόμα και να χρησιμοποιήσουν το σχήμα από το Steam Deck (αν και δεν βλέπω ούτε κάτι τέτοιο) και το λειτουργικό και καλύτερους επεξεργαστές (αυτό φυσικά και συμβαίνει) αλλά θα είναι πολύ ακριβότερα.

και έστω ότι βγάζει (που δεν πρόκειτε καν να ανακοινώσει μέσα στο 2023 αλλά λέμε έστω, θα περιμένεις μέχρι το 2024 για να πάρεις καινούργια παραγγελία;
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Και ο Jeff Gerstmann μίλησε για το Steam Deck και είναι εντυπωσιασμένος:

 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom