What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Θα δειξει απο το αποτελεσμα, οχι πως θα αφησω τον ΟΤΕ για την ΔΕΗ αλλα σαν project ειναι πολυ ενδιαφερον. Θελουν σε 3 χρονια να καλυψουν το 80% του πληθυσμου που ειναι μεγαλος στοχος και ψειρα στα μαλλια του ΟΤΕ που δεν εχει 80% καλυψη απο την ιδρυση του.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Αυτος ο τυπος, νομιζω το εχω ξαναπει, του εστειλα ενα email με κατι ερωτησεις και μαλλον χεστηκε επανω του. Δεν απαντησε και δεν ξερω εαν απο τοτε, εντελως τυχαια, με παρακολουθουν ολες οι μυστικες υπηρεσιες του κοσμου.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Αυτος ο τυπος, νομιζω το εχω ξαναπει, του εστειλα ενα email με κατι ερωτησεις και μαλλον χεστηκε επανω του. Δεν απαντησε και δεν ξερω εαν απο τοτε, εντελως τυχαια, με παρακολουθουν ολες οι μυστικες υπηρεσιες του κοσμου.
Ένας θεός ξέρει τι του έγραψες στο email και τον τρόμαξες. :ROFLMAO:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Ένας θεός ξέρει τι του έγραψες στο email και τον τρόμαξες. :ROFLMAO:

Σαν θεος που ειμαι ξερω τι τον ρωτησα. Αν μπορει και αν ναι, το μεγεθος που πρεπει να εχει μια συσκευη EMP για να καταστρεψει τα ηλεκτρονικα συστηματα σε εναν μεγαλο χωρο πχ καμερες, συστηματα ασφαλειας, υπολογιστες κτλ.
Ειναι λιγο μακακας γιατι του εξηγησα γιατι ρωταω, του ειπα ποιος ειμαι και θα μπορουσε να ζητησει περισοτερες πληροφοριες για το ποιον μου και φυσικα αποδειξεις.
Αν απλα δεν το ειδε/ξεχασε δεν ειναι μακακας, παω πασο. Δεν τον ενοχλησα για δευτερη φορα.

Ειναι μερος της δουλειας μου αυτα τα πραγματα. Λιγο καιρο πριν τον καραφλα μιλουσα με εναν random χακερ για τις καρτες RF και εβγαλα πολλα λαβρακια που με βοηθησαν πολυ στην δουλεια μου. Φυσικα δεν του ειπα την χρηση των καρτων, του ειπα οτι εχω ενα λουνα παρκ.
Δεν ηθελα να του βαλω ιδεες αν και σιγουρα ηξερε ηδη τις δυνατοτητες που σου δινει η αντιγραφη RF καρτων (αντιγραφη και "πειραγμα" των αρχειων)
Αν και Γερμανος, πολυ καλος τυπακος και πολυ συνεργασιμος να μοιραστει δωρεαν τις γνωσεις του.

Αυτα κανω και καμια μερα θα με μπαγλαρωσουν αλλα δεν υπαρχει καλυτερος τροπος, οι εταιριες στα βγαζουν ολα ροδινα και ΟΚ.
Πρεπει να τους τριψεις αποδειξεις στα μουτρα για να "ομολογησουν" και να βγαλουν πατσακια και ρουτινες ασφαλειας.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
Φαντάζομαι όλοι θα έχετε ακούσει για το Wordle, το παιχνιδάκι τύπου σταυρόλεξο/κρεμάλα που έχει συνεπάρει τα Ιντερνέτς εδώ και κάνα δίμηνο. Πρόσφατα, οι New York Times πλήρωσαν επταψήφιο ποσό (δεν ανακοίνωσαν ακριβές νούμερο) και αγόρασαν τα δικαιώματα του παιχνιδιού από τον τυπάκο που το έστησε ώστε να περνάει την ώρα της η κοπέλα του. Ένα από τα πρώτα πράγματα που έκαναν ήταν αυτό το οργουελικό αριστούργημα:

 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546


ευρος 10 οκταβες ρε φιλε. ουτε εγω στην ντουζιερα, λεμε. με την ευκαιρια, αγωνιστικους χαιρετισμους στον γειτονα μου και καλη δυναμη, ευχομαι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
λυθηκε και η απορια μου, γιατι να στειλουν ενα κατσαριδακι να ψηθει στον ηλιο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Οι καλυτερες ειναι αυτες που δειχνουν στραβωμενες λαμαρινες.
Ξερεις ποσο θα σου παει να το φτιαξεις αυτο; εαν υπαρχει και δεν χρειαζεται παραγγελια.
Ξερεις ποσες μερες θα μεινεις χωρις αυτοκινητο;
πως θα πας για ψωνια;
αν ο αλλος δεν εχει ασφαλεια; πω πω τρεξιμο, αν γινει και δικαστηριο; βρασε ορυζα. θα τρεχεις πρωι πρωι στα δικαστηρια.
πως θα πας για καφε; και αν γνωρισεις κανενα γκομενακι; θα την πας σπιτι με το λεωφορειο;
αν σε παρουν απο το συνεργειο να παρεις το αυτοκινητο και δεν υπαρχει καποιος να σε πεταξει στα γρηγορα;
πως θα πας στην δουλεια; θα σχολας και θα αργεις να φτασεις στο σπιτι.
θα ζητας χαρες απο ατομα που δεν τους ελεγες καλημερα στην δουλεια.

Ο κοσμος εχει παθει απονευρωση απο τις πολλες ταινιες οπου το θεαμα ειναι ο θανατος, οι τραυματισμοι και τα σπασμενα τζαμια. Αυτες οι διαφημισεις εχουν λιγο πολυ το ιδιο θεμα, τον θανατο.
Δειξε πολυ ταλαιπωρια, δειξε κοστος, δειξε αβολες καταστασεις, δειξε την ζεστη ρουτινα που παει στα σκουπιδια. δειξε περπατημα και στασεις λωφορειων. δειξε βροχες και καυσωνες να σκανε στα κεφαλια των ανθρωπων.
Παλαιοτερα, οταν η μαλακια εστρωνε σιροπι στον εγκεφαλο μου, αυτα σκεφτομουν και σε μερικα δευτερολεπτα δεν ειχα καμια ορεξη να αφησω το ποδι απο το φρενο.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Να 'σαι καλά, μου θύμησες να παραγγείλω λίγο μέλι.
Αυτή η μέθοδος φαίνεται ενδιαφέρουσα. Μπουκάλια έχω ένα σωρό και στο περιβόλι γίνεται χαμός απο μέλισσες. Αν βάλω μπουκάλια και κανένα λουκουμάκι μέσα για μεζέ θα έρθουν μέλισσες ή θα βρω καμιά σφηκοφωλιά; :ROFLMAO:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Να 'σαι καλά, μου θύμησες να παραγγείλω λίγο μέλι.
Αυτή η μέθοδος φαίνεται ενδιαφέρουσα. Μπουκάλια έχω ένα σωρό και στο περιβόλι γίνεται χαμός απο μέλισσες. Αν βάλω μπουκάλια και κανένα λουκουμάκι μέσα για μεζέ θα έρθουν μέλισσες ή θα βρω καμιά σφηκοφωλιά; :ROFLMAO:
ναι ρε μύγα και σφίγγα θα μαζέψει αυτό, δες πως να παίξεις μπάλα σωστά :p

Πάντως το ενδιαφέρον είναι ότι ο τρόπος αυτός με τα κυλινδρικά μπουκάλια είναι πιο ενδεδειγμένος και φυσικός για τις μέλισσες από τα τετράγωνα κουτιά.
 
Top Bottom