What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267

δεν έχει αεροπλάνα ο σουλτάνος για τις φωτιές, έχτιζε παλάτια και στρατούς...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326

δεν έχει αεροπλάνα ο σουλτάνος για τις φωτιές, έχτιζε παλάτια και στρατούς...

Αληθεια ειπες.
Το ξέσπασμα της πυρκαγιάς στη Μαναβγκάτ «σε τέσσερα διαφορετικά σημεία» οδηγεί στην υποψία πως «επρόκειτο για εμπρησμό»
Θα πουν οτι οι εμπρηστες ειναι Ελληνες πρακτορες και θα την κλεισουν την πολιτικη πληγη.
Ολοκληρη Τουρκια και εχει 3 αεροπλανα; Με ΠΑΣΟΚ ειχαμε 3 αεροπλανα για να σβηνουν τα τασακια του Ανδρεα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Αληθεια ειπες.

Θα πουν οτι οι εμπρηστες ειναι Ελληνες πρακτορες και θα την κλεισουν την πολιτικη πληγη.
Ολοκληρη Τουρκια και εχει 3 αεροπλανα; Με ΠΑΣΟΚ ειχαμε 3 αεροπλανα για να σβηνουν τα τασακια του Ανδρεα.

Πιλότους δεν έχει!! Ειναι όλοι στην ψυρού!!!

ΥΓ: Το κεντρωμα είναι καταυλακιωτικη λέξη και ως εκ τούτου θεωρείται ως μη αποδεκτή από τον πολιτισμένο κόσμο. Εμβολιασμός ή μπόλιασμα θα λέτε 😛

53437773.jpg
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925

Κι όμως, το χιόνι στο νότιο τμήμα της Βραζιλίας (κυρίως Ρίο Γκράντε ντο Σουλ και Σάντα Καταρίνα) δεν είναι κάτι το ασυνήθιστο. Απλώς, φέτος μάλλον το έστρωσε μερικούς πόντους και έγινε θέμα...
Αν βέβαια το χιόνι και ο παγετός φτάσει τις επόμενες μέρες στο "ύψος" της Μπραζίλια και της Μίνας Ζεράις, ε τότε ναι, μιλάμε για φαινόμενο που συμβαίνει 1 φορά στα 60 χρόνια.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ας συνεχίσουμε την ευχάριστη ατμόσφαιρα

Ότι φάμε κι ότι πιούμε
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
εγω ξερω οτι κανει τοσο πολυ ζεστη που δεν κυκλοφορουν ουτε κουνουπια. Απο την μια εχουμε οσους δεν πιστευουν στην κλιματικη αλλαγη, επειδη ετσι τους ειπαν. Απο την αλλη εχουμε συμφωνιες για την αντιμετωπιση του προβληματος που στην ουσια ειναι PR γιατι ουδεις δεν εχει συνειδητοποιησει οτι η κλιματικη αλλαγη ειναι ακριβοτερη. Καποιοι το ξερουν αλλα οι πιεσεις που δεχονται τους κανει κολοτουμπερμαν.
Σημερα που μιλησα με την γυναικα μου μου ειπε οτι κανει κρυο που σε παλαιοτερες εποχες δεν θα υπηρχε.
Αντε πες τα αυτα στους miners που νομιζουν οτι θα γινουν πλουσιοι σελεμπριτις και θα τους κανουν like οι πλεμπαιοι.
Δεν υπαρχει μελλον.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565


This is fine.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ως ασχετος με τα μανγκα, εψαχνα απο χτες να ενημερωθω με ακριβεια και πληροτητα. τα διαφορα ζωντοβολα στα "μεγαλα" σαιτς γραφανε για κινηση σουμο. οτι ναναι..
κατι εγραψε ο μογκρης εδω, αλλά στο λινκ εχει λεπτομερειες (μην πειτε κρυαδα, οχι, ημαντε γερος οταν επαιζε το καρτουν στην τιβι, αλλά και σπορος να μουνα, δε θα το βλεπα):

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
define μεγάλα sites :p
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
@Χειρομαλάχτης fun fact. Το κανάλι που το έδειχνε τότε στην Ελλάδα δεν ειχε άδεια προβολής :p


@nitro912gr όλα τα αθλητικά σάιτ για κίνηση sumo είπαν. Το ίδιο το παλικάρι είπε ότι είναι μια κίνηση του Luffy από το manga.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
καλά εγώ ξέρω τι είπε, μου το έστειλε ένας φίλος μου και πωρωθήκαμε σαν καλοί μαμάκυθοι :p

Γενικά μάλλον διάβαζα μετά που το είχαν αλλάξει όλοι στο σωστό. Στο in.gr το παίζουν ότι ξέρουν και από Manga/anime :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565

Οι Αθηνέζοι καλείστε να κλείσετε πορτοπαράθυρα και να ΜΗΝ ΑΝΑΠΝΕΕΤΕ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
το πιο φαιδρο στο μηνυμα του 112 (το οποιο προφανως δεν παιρνω, αφου εχω κρυφτει απ αυτους, κανοντας περηφανο και τον λελοκουνέλο) ειναι το αποσπασμα "να ειστε σε ετοιμοτητα". ετσι. απλα. σκετα, λιτα, ΟΜΟΡΦΑ.

οκ, μπορω να φανταστω διάφορες μορφες και επιπεδα ετοιμοτητας που προσπαθω καθημερινως να εξασκώ/ανταποκρινομαι.
αλλά τι ακριβως εννοει ο ποιητης στο συγκεκριμενο δεν αντεληφθην. να βαλω σε σακ βουαγιά τα πιο πολυτιμα υπαρχοντα (δηλαδη το πισι), να φορεσω τα κροκς μου και να ειμαι ετοιμος να παλεψω με τις φλογες τρεχοντας απ την αλλη?? (του φευγατου η μανα ποτές δεν εκλαψε.)
να παρω το ποτιστηρι, να το γεμισω με νερο και να ειμαι ετοιμος να βρεξω την πυρκαγιά??
να προσευχηθω σ οποιον θεο πιστευω, περιμενοντας το Μεγαλο Ταξιδι??

εσεις πως το εκλαβατε, κανάγιες??
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Να εχεις σε μια σακουλα τις αποδειξεις και γενικα τα χαρτια για την εφορια. Μην καουν και μετα δεν παρεις αποζημιωση και εισαι ετοιμος να φυγεις σαν το βελος του γουλιελμο τελλος, για να μην δεις το τελος.
Αυτο με την σακουλα δεν ειναι αστειο φιλτατε, Στην Ελλαδα ζεις.
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Εσείς εκει κάτω μιλάτε για καύσωνες και εγώ εδώ πάνω Γερμανία με τους 19 βαθμούς και την πυκνή συννεφιά το σκέφτομαι να βγω για τρέξιμο, μην μόλις βγω ξεκινήσει να βρέχει.

Μου λείπει ο ήλιος σας!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Εσείς εκει κάτω μιλάτε για καύσωνες και εγώ εδώ πάνω Γερμανία με τους 19 βαθμούς και την πυκνή συννεφιά το σκέφτομαι να βγω για τρέξιμο, μην μόλις βγω ξεκινήσει να βρέχει.

Μου λείπει ο ήλιος σας!
Ανταλλάζω.
 
Top Bottom