What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
πιστεύω σε αυτά τα χρήματα είναι χίλιες φορές καλύτερο για κάποιον να πάρει ένα switch γιατί και φορητότητα προσφέρει και τα game του είναι στημένα ακριβώς για τα χαμηλά spec του switch. Δλδ σε αυτό ιδίως με τους νεότερους τίτλους δεν θα μπορείς να παίξεις τίποτα η μόνο indie. Αυτό το κάνεις και με το switch αραχτός ξάπλα όπου βρεθείς λόγο φορητότητας
ναι μαν μου αλλά τσιμπάς gamepass και παίζεις και σαν σωστός πισιμαστερέισερ στο PC σου ;)
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Mην ξεχνάμε και το backward compatibility που σύμφωνα με την Microsoft θα είναι μέχρι το πρώτο xbox γεγονός που για πολλούς παίζει σημαντικό ρόλο.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080

200w.gif
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,150
500 ευρώ για την μεγάλη έκδοση.



αν η sony έχει στην ίδια τιμή την κονσόλα της δεν πιστεύω το xbox να έχει και πολύ μεγάλη τύχη. Τώρα για την μικρή έκδοση έχω δει αρκετό ενδιαφέρον από όσα γράφονται στα forum αλλά και πάλι κάτσε να δουμε τα review γιατί και αυτή αν έχει ένα πολύ χαμηλής δυναμικότητας hardware δύσκολο να κάνει καλές πωλήσεις.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ehe2UIUXYAA3ZlY


Σε 12 χώρες (η Ελλάδα εκτός) θα τρέξει προσφορά

Xbox Series X or Xbox Series S and 24 months of Xbox Game Pass Ultimate — $34.99 ( για το Χ) $24.99 (για το S) a month for 24 months with no upfront cost.


Σαν να παίρνεις κινητό
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,150
χλωμό το βλέπω με αυτά τα spec και κυρίως την τεράστια διαφορά με την μεγάλη κονσόλα μετά από ένα χρόνο να μπορεί να τρέξει κάποιο τίτλο κυρίως με το χάσμα που υπάρχει σε επεξεργαστική ισχύ στα pc.
Είμαι σίγουρος ότι θα το δούμε και στα review αυτό όταν θα βγουνε τα πρώτα με τα ποιο απαιτητηκά game.
Εντάξει όμορφη κονσόλιτσα, μια χαρά τιμή αλλά νομίζω ότι είναι φτιαγμένη μόνο για indie .
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Κρίνοντας από το συγκριτικό chart, νομίζω το Series S στοχεύει κυρίως σε όσους δεν ενδιαφέρονται για μεγάλες αναλύσεις (4k τηλεοράσεις κτλ) και φυσικά σε όσους σκοπεύουν να ξεζουμίσουν το GamePass. Ίσως κάποια βαρβάτα third-party να απαιτούν παραχωρήσεις, αλλά όσα προέρχονται από "δικά της" studios (ακόμα και ΑΑΑ όπως Halo: Infinite π.χ.) εκτιμώ ότι θα παίζουν μια χαρά σε 1080p, μπορεί και σε 1440p.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,150
πως είσαστε τόσο σίγουροι ότι ακόμα και σε 1080 θα τρέχει όλα τα game άψογα?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,345
πως είσαστε τόσο σίγουροι ότι ακόμα και σε 1080 θα τρέχει όλα τα game άψογα?

Καμία κονσόλα δεν τρέχει games άψογα. Ο στόχος αυτών των μηχανημάτων είναι πάντοτε το good enough στα μάτια του μέσου gamer. Με ~30 fps θα γίνει η δουλειά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
Καμία κονσόλα δεν τρέχει games άψογα. Ο στόχος αυτών των μηχανημάτων είναι πάντοτε το good enough στα μάτια του μέσου gamer. Με ~30 fps θα γίνει η δουλειά.
ακριβώς, και όταν λέει ο στόχος είναι 1440 με 120άρια, η λογική μας λέει ότι το 1080 είναι η σκληρή πραγματικότητα. Επίσης για να βγάζουν lite εκδόσεις οι κατασκευαστές πάει να πει ότι έχουν κάνει τα κονέ τους με τους devs ώστε να έρχονται τα games με 2 προφίλ γραφικών, μια για την φουλ κονσόλα και μια για την lite. Δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,150
Καμία κονσόλα δεν τρέχει games άψογα. Ο στόχος αυτών των μηχανημάτων είναι πάντοτε το good enough στα μάτια του μέσου gamer. Με ~30 fps θα γίνει η δουλειά.

υπάρχει ένα hype ότι αυτή η κονσόλα θα μπορεί να τρέχει τα πάντα άψογα αλλά με την μονη διαφορά σε χαμηλότερη ανάλυση. Και εγώ θα ήθελα να είχα μια όμορφη κονσολίτσα 200 ευρώ φτηνότερη από την μεγάλη και να παίζω όλα τα game για τα επόμενα 2-3 χρόνια κανονκά.
Δυστηχώς το τι θέλουμε με την πραγματικότητα δεν συμβαδίζουν σχεδόν ποτέ και όλοι γνωρίζουμε ότι το hardware δεν λειτουργεί με αυτό το τρόπο δλδ έριξες την ανάλυση και παίζεις νέας γενιάς game έτσι απλά κυρίως όταν έχουν τόσο χαοτικές διαφορές στα spec τους η μεγάλη έκδοση με την μικρή.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
υπάρχει ένα hype ότι αυτή η κονσόλα θα μπορεί να τρέχει τα πάντα άψογα αλλά με την μονη διαφορά σε χαμηλότερη ανάλυση. Και εγώ θα ήθελα να είχα μια όμορφη κονσολίτσα 200 ευρώ φτηνότερη από την μεγάλη και να παίζω όλα τα game για τα επόμενα 2-3 χρόνια κανονκά.
Δυστηχώς το τι θέλουμε με την πραγματικότητα δεν συμβαδίζουν σχεδόν ποτέ και όλοι γνωρίζουμε ότι το hardware δεν λειτουργεί με αυτό το τρόπο δλδ έριξες την ανάλυση και παίζεις νέας γενιάς game έτσι απλά κυρίως όταν έχουν τόσο χαοτικές διαφορές στα spec τους η μεγάλη έκδοση με την μικρή.
ναι τα πάντα άψογα θα τρέχει με χαμηλότερη ανάλυση και low-medium details και RT για να μην λέμε ότι μας κορόιδεψαν.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,409
Θα τρεχει με χειροτερα γραφικα απο ταlow 1080p των pc το s και το x low 1080p το χ. Παντως ενα εχω να πω! Εχωντας αναβαθμισει τα παντα στο pc μου απο το 2017 μεχρι τωρα(με πιο προσφατη αναβαθμιση μολις πριν 2 μηνες τον θηριο ssd πολυ ανωτερο απο του xbox series x) και με καρτα γραφικων του 2014 επαναλαμβανω καρτα γραφικων του 2014 ακομα τρεχει τα παντα σε ultra 1440p 30+ fps. Η καρτα του s φαινεται να ειναι σαν gtx 970. Αραειναι κονσολα του 2020 με καρτα γραφικων που εχει επειδοσεις σαν αυτες που ειχαν οι καλυτερες καρτες γραφικων για pc του 2014(gtx 970 gtx 980). Αν ειναι αληθεια τοτε... Θα τρεχει ultra 1440p 30 fps?!
 
Top Bottom