What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μόλις στρώσει η κατάσταση με τις υπηρεσίες τύπου Stadia όλα αυτά θα αποτελούν παρελθόν.
Ένα μικρό steambox, ασύρματα περιφερειακά και συνδρομή θα είναι μόνα που θα χρειαζόμαστε.
Τα δισκάκια θα τα ήθελα για να μπορώ να βάζω και λίγο SAXON να παίζει από την τηλεόραση σε αντικατάσταση του στέρεο
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
PlayStation 5 pre-sold as many units in the first 12 hours in the United States as PlayStation 4 pre-sold in the first 12 weeks


Θρίαμβος.
Υπάρχει και η πιθανότητα βέβαια όσα ps4 υπήρχαν διαθέσιμα τις πρώτες 12 ώρες, τόσα ps5 να υπάρχουν τις πρώτες 12 βδομάδες!!!

Υπερβολή για την μικρή διαθεσιμότητα που αναμένεται να έχει το ps5



#CancelXbox
#CancelPC

Ωραία λεπτομέρεια πάντως
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393


Τα Xbox S/X θα τρέχουν τα Halo της Master Chief Collection σε 120FPS και το Series X θα τα τρέχει και σε 4Κ. Μιλάμε για παιχνίδια που πρωτοκυκλοφόρησαν το 2001, 2004, 2007, 2009, 2010 και 2012.

Αν δεν είναι αυτό κατόρθωμα για την πιο πανίσχυρη κονσόλα που θα έχει βγει ποτέ τότε τι είναι; Άντε με το καλό τέτοιες επιδόσεις και σε παιχνίδια αυτής της δεκαετίας.

Μα και το τερας μου τρεχει παιχνιδια δεκαετιας σε ultra 1440p 120 fps. Σε σημερινα παιχνιδια ομως ουτε η RTX 3090 δεν πιανει 144 fps σε ultra 1440p σε ολα τα παιχνιδια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ρε... καλά, πιο σιχαμένη φάρα από τα φανμπόγια του PS δεν παίζει να υπάρχει. Χειρότεροι και από appleboys.

Κάτι έγραφα σε κάποια φάση σε σχόλιο και μου έλεγε ένας τσουτσές πως η MS δεν έχει κανένα απολύτως playerbase και τον έχουν πιει ότι και να κάνουν... προσοχή, όχι μικρότερο από το PS, κανένα φίλε! καπούτ! γιοκ! τα gaming έσοδα μάλλον έρχονται από το υπερπέραν στην MS.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
ρε... καλά, πιο σιχαμένη φάρα από τα φανμπόγια του PS δεν παίζει να υπάρχει. Χειρότεροι και από appleboys.

Κάτι έγραφα σε κάποια φάση σε σχόλιο και μου έλεγε ένας τσουτσές πως η MS δεν έχει κανένα απολύτως playerbase και τον έχουν πιει ότι και να κάνουν... προσοχή, όχι μικρότερο από το PS, κανένα φίλε! καπούτ! γιοκ! τα gaming έσοδα μάλλον έρχονται από το υπερπέραν στην MS.

Ρώτα τον πότε θα παίξει το Starfield.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Σταμάτησα να ασχολούμαι, έλεγε ότι στο trailer park που ζω στο αμέρικα θα είναι δημοφιλή το xbox για αυτό και τα λέω αυτά.

Μετά του πέταξα το χαρτί PCmasterrace και ηρέμησε λίγο γιατί έπεσε πολύ φάπα, αλλά επέμενε ότι κανένας δεν θα κάνει παιχνίδια για το XBOX παρόλο που του είπα ότι αφού θα τα βγάλουν για PC με directX έτσι και αλλιώς, αυτόματα τα παιχνίδια είναι έτοιμα για ΧΒΟΧ, κάτι έλεγε ότι δεν ξέρω από game development μετά κτλ κτλ και σταμάτησα, ΟΚ έχω και δουλειές :p

Μισώ τα αποκλειστικά, αλλά ρε φούστιδες, μακάρι όλα της Bethesda να βγουν XBOX/PC μόνο και να πάνε για βρούβες αυτά τα φανμπόγια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Βρέχει ύμνους για το DualSense:


εναλλακτική δόνηση και force feedback, πραγματικά φοβερά πράγματα δεν τα έχω ξαναδεί :p
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Μάιστα. Και μια ηλεκτρική οδοντόβουρτσα δονείται Νίτρε. Οτιδήποτε έχει μοτέρ γενικά. Το θέμα είναι πως υπάρχει το hardware και τα APIs που μπορούν να το αξιοποιήσουν, για να βελτιωθεί το immersion και η συνολική εμπειρία.

Πιο πολύ με νοιάζουν τέτοια πράγματα (haptics, motion detection, VR) παρά 12Κ UHDR PEW PEW LASER στα x FPS, x ∈ [60, +∞).
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ρε μαν τα έχουμε χρόνια αυτά τα πράγματα, επειδή τώρα τα ανακάλυψε η κονσολοπλέμπα πρέπει να το κάνουμε θέμα; :p
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
1604654882431.png

Δηλαδή έχεις πιάσει/ακούσει για/διαβάσει για χειριστήριο στο PC που προσαρμόζει την πηγή και την ένταση της δόνησης ανάλογα με την επιφάνεια στην οποία κινείσαι, τη διεύθυνση, φορά και φύση του αιτίου που την προκαλεί, ή που αυξομειώνει την αντίσταση των triggers ανάλογα με το πόσο τεντωμένη είναι η χορδή του τόξου ή αν έχει πάθει εμπλοκή το όπλο σου; Δώσε και σε μένα μπάρμπα.
 
Top Bottom