What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
αγοράστηκε και το series s ποιο πολύ για τα indie και microsoft studio games για τον καναπε και φυσικά γιατί είμαι gamer και λόγο καρντίνας με τρώει το χέρι να γεμίζω gaming υλικό.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
To ps5 έχει τις μεγαλύτερες πωλήσεις στην ιστορία του στην Αμερική αλλά το switch παραμένει στην κορυφή και για τον Νοέμβριο.


λογικό γιατί μεγαλύτερο target group έχει το switch και λ;όγο της φορτικότητας του.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Χαχαχαχα, τους γλεντάει ένα nVidia Tegra 3,5 ετών! Οι gamers ενδιαφέρονται πρωτίστως για τα παιχνίδια, απροσδόκητη τροπή!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Χαχαχαχα, τους γλεντάει ένα nVidia Tegra 3,5 ετών! Οι gamers ενδιαφέρονται πρωτίστως για τα παιχνίδια, απροσδόκητη τροπή!

Πράγματι η νίκη του Switch είναι εντυπωσιακή. Η Nintendo βρήκε τη θέση στην αγορά που της ταιριάζει και κάνει πάρτι.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,433
Παίζει ρόλο το ότι είναι η μόνη φορητή πρόταση ικανή για AAA ( έστω και με συμβιβασμούς ), ότι είναι πιο φτηνό, και ότι είναι ίσως το μόνο με πραγματικές αποκλειστικότητες.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,798
Φορητότητα, παιδιά. Τσίμπησε τεράστια μερίδα κοινού από ένα 4DS που δε βγήκε ποτέ, ως αυτόνομη συσκευή.

λ;όγο της φορτικότητας του
Φορτικοί γίνονται καμιά φορά οι οπαδοί της
Sega :trollface:
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,889
Φορητότητα, παιδιά. Τσίμπησε τεράστια μερίδα κοινού από ένα 4DS που δε βγήκε ποτέ, ως αυτόνομη συσκευή.
Είναι πολλά που κάνουν το switchακι να ξεχωρίζει ακόμα για εκείνους που δεν υπήρξαν ποτέ νιτεντακιδες, Για μένα είναι μόλις η δεύτερη κονσόλα της εταιρίας μετά το... ΟG gameboy. Δεν με ενδιέφεραν ποτέ και συνεχίζουν να μη με ενδιαφέρουν σειρές που στο switch πουλάνε τα κερατά τους (pokemon, animal crossing) αλλά ανάμεσα στο ps4 που ήταν η πρώτη μου ps κονσόλα ever( με spiderman,horizon,gow κτλ κτλ) και στο switch, διαλέγω αβλεπτεί το δεύτερο.
Καταρχάς τα αποκλειστικά που βρίσκεις στην κονσόλα δε ξεχωρίζουν απλά επειδή βγαίνουν μόνο εκεί, αλλά επειδή το art direction+gameplay+humor κτλ δημιουργούν ένα σύνολο και βγάζουν μια ποιότητα που πραγματικά δεν βρίσκεις αλλού. Είναι μοναδικά ρε παιδί μου.
Μιλώντας για τα αποκλειστικά που έχω εγώ πχ. το breath of the wild πήρε βέβαια ιδέες από άλλα παιχνίδια (δεν υπάρχει παρθενογένεση) αλλά τις φίλτραρε και έδωσε ένα αποτέλεσμα που πολύ απλά δε γίνεται να το μπερδέψεις με κάτι άλλο. Το ίδιο ισχύει και για μικρότερα αποκλειστικά όπως πχ το εκπληκτικό astral chain. Οι "μερακλήδες" αποκαλούν το ps4 bloodbourne machine γιατί πολύ απλά είναι το μοναδικό αποκλειστικό που κάνει την κονσόλα πραγματικά μοναδική, Άντε να βάλεις και το last guardian, Aυτό τέλος. Όλα τα άλλα, όσο καλά και να είναι, τα έχεις λίγο πολύ ξαναδεί σε κάτι όμοιο σε μια άλλη πλατφόρμα και θα τα ξαναδείς. Πέραν τούτου, είναι και η versatility που λέμε και στα Σούρμενα που την κάνει μοναδική και σε ωθεί να παίζεις εκεί. Θες στην τηλεόραση? Mια χαρά. Θες φορητά στο κρεβάτι? Άψογα. Θες desktop mode στην κουζίνα ενόσω τσιμπάς κάτι? Μπορείς άνετα. Παίρνεις και ένα 8bitdo pro και είσαι άρχοντας.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Είναι πολλά που κάνουν το switchακι να ξεχωρίζει ακόμα για εκείνους που δεν υπήρξαν ποτέ νιτεντακιδες, Για μένα είναι μόλις η δεύτερη κονσόλα της εταιρίας μετά το... ΟG gameboy. Δεν με ενδιέφεραν ποτέ και συνεχίζουν να μη με ενδιαφέρουν σειρές που στο switch πουλάνε τα κερατά τους (pokemon, animal crossing) αλλά ανάμεσα στο ps4 που ήταν η πρώτη μου ps κονσόλα ever( με spiderman,horizon,gow κτλ κτλ) και στο switch, διαλέγω αβλεπτεί το δεύτερο.
Καταρχάς τα αποκλειστικά που βρίσκεις στην κονσόλα δε ξεχωρίζουν απλά επειδή βγαίνουν μόνο εκεί, αλλά επειδή το art direction+gameplay+humor κτλ δημιουργούν ένα σύνολο και βγάζουν μια ποιότητα που πραγματικά δεν βρίσκεις αλλού. Είναι μοναδικά ρε παιδί μου.
Μιλώντας για τα αποκλειστικά που έχω εγώ πχ. το breath of the wild πήρε βέβαια ιδέες από άλλα παιχνίδια (δεν υπάρχει παρθενογένεση) αλλά τις φίλτραρε και έδωσε ένα αποτέλεσμα που πολύ απλά δε γίνεται να το μπερδέψεις με κάτι άλλο. Το ίδιο ισχύει και για μικρότερα αποκλειστικά όπως πχ το εκπληκτικό astral chain. Οι "μερακλήδες" αποκαλούν το ps4 bloodbourne machine γιατί πολύ απλά είναι το μοναδικό αποκλειστικό που κάνει την κονσόλα πραγματικά μοναδική, Άντε να βάλεις και το last guardian, Aυτό τέλος. Όλα τα άλλα, όσο καλά και να είναι, τα έχεις λίγο πολύ ξαναδεί σε κάτι όμοιο σε μια άλλη πλατφόρμα και θα τα ξαναδείς. Πέραν τούτου, είναι και η versatility που λέμε και στα Σούρμενα που την κάνει μοναδική και σε ωθεί να παίζεις εκεί. Θες στην τηλεόραση? Mια χαρά. Θες φορητά στο κρεβάτι? Άψογα. Θες desktop mode στην κουζίνα ενόσω τσιμπάς κάτι? Μπορείς άνετα. Παίρνεις και ένα 8bitdo pro και είσαι άρχοντας.

Να υποστήριζε και Virtual Console, που έχω από το 3DS και θα το αγόραζα και εγώ!!
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
στο animal crossing πάντως έχει πέσει χιονάκι τώρα :p

vV5gruZ.jpeg


HbTndEo.jpeg


5XbFNSG.jpeg
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,433


Είμαι ο μόνος που έχει την αίσθηση ότι η MS κάνει αυτά που θα έπρεπε να κάνει η Valve με Steam OS και Steam Machines;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379


Είμαι ο μόνος που έχει την αίσθηση ότι η MS κάνει αυτά που θα έπρεπε να κάνει η Valve με Steam OS και Steam Machines;


Δυστυχώς παραμένει κλειδαμπαρωμένο ως ecosystem. Αν μπορούσαν να τρέξουν Windows, ναι.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
Πρώτες εντυπώσεις από το serries s είναι πάρα πολύ καλές. Το περίμενα αρκετά ποιο αδύναμο αλλά αυτό τρέχει άψογα και με πολύ καλά setting όλα τα game, προηγούμενης γενιάς βέβαιά αλλά τα τρέχει χωρίς κανένα πρόβλημα.
Eχει και τα πάντα από multimedia μέχρι dnla. Μερικές υπηρεσίες βέβαια είναι απενεργοποιημένες και ενώ τις βλέπεις όταν πας να μπεις σου βγάζει error όπως αυτό για τις ταινίες που έχει που παίζει ακόμα και τελευταίες στο store του με το gamepass όπως tenet.
H κoνσόλα πάντως ανεβάζει θερμοκρασίες εκεί στην μαύρη ψύκτρα της. Δλδ άνετα αν βάλεις καφέ θα στον κάνει στην χόβολη :p

SEjvzfm.jpeg
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Τώρα που το αναφέρεις όντως μοιάζει με φορητό ηλεκτρικό μάτι......... :ROFLMAO:.
Πάντως στο μαύρο είναι η εξαγωγή αέρα όλου του συστήματος, αν δεν βγάζει απο εκεί μπόλικη ζέστη κάτι πάει στραβά.

EDIT: καλορίζικο.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
To love πάει στα βινύλια από κάτω.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
μπράβο, όχι μπράβο τσόνι, έτσι εκεί βάρα τους εκεί που πονάνε τα φανμπόγια σου :p

εν το μεταξύ το μεγάλο λάθος της cdproject είναι που πήγε και το έβγαλε day 1 σε όλες τις πλατφόρμες... γενικότερα που το ανακοίνωσε δηλαδή για τόσες πλατφόρμες, ε δεν γίνεται αγάπη μου ότι στούντιο και να έχεις δεν μπορείς να το μαζεύεις σε 5-6 πλατφόρμες μαζί.

Βγάλε πρώτα PC και next gen που θα είναι και τα εύκολα λόγο hardware πχ και μετά δες το optimize chop chop για τις παλιές.
 
Top Bottom