What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
ανοίξαν στο amazon οι προπαραγγελίες για το νέο παλιό atari

atari amazon
έχει και καμία 20αρια κασέτες διαθέσιμες για αγορά :D
 
Last edited:

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,701
Έχει ένα ενδιαφέρον νοσταλγίας. Η ιδανική περίπτωση για νέο παλιό σύστημα παραμένει το spectrum next για μένα.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
είναι και γιαυτούς που έχουν μεγάλη συλλογή από παλιά cartridge του 2600 καθώς από τι λένε τα παίζει. Linux τρέχει άρα μιλάμε για ένα σύγχρονο emulator. Εχει το χαβαλέ του πάντως :D
Bλέπω τώρα ότι παίζει και του 7800 καθώς και είναι συμβατή και με τα joystick τους
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473


ωραιο προτζεκτακι

ότι έκανε και η sony δηλαδή, γιατί portable δεν είναι αυτό προ έκτρωμα που έβγαλε :p
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,867
ότι έκανε και η sony δηλαδή, γιατί portable δεν είναι αυτό προ έκτρωμα που έβγαλε :p
Φαινεται να ειναι τοσο portable οσο ενα λαπτοπ
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Πολλοί παραδοσιακοί κονσολάδες δείχνουν την Nintendo ως πρότυπο αλλά η εταιρία απλά καθυστέρησε το αναπόφευκτο μένοντας πίσω στο technology race. Είναι εξαιρετικά απίθανο το Switch 2 να πουλήσει περισσότερο από το πρώτο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Πολλοί παραδοσιακοί κονσολάδες δείχνουν την Nintendo ως πρότυπο αλλά η εταιρία απλά καθυστέρησε το αναπόφευκτο μένοντας πίσω στο technology race. Είναι εξαιρετικά απίθανο το Switch 2 να πουλήσει περισσότερο από το πρώτο.

Με τις μ@λ@κίες που κάνει η Νίντυ, όχι πρότυπο δεν είναι αλλά θα το φάει το κεφάλι της!!! Δεν θα μου φανεί καθόλου απίθανο, να βγεί Switch 2 emulator στο χρόνο, πάνω!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
η νιντέντο είναι σε ένα άλλο διαφορετικό χωροχρονικό συνεχές, είτε κερδίζει είτε χάνει, δεν αλλάζει τίποτα.
Ακόμα και με τις μια στο καρφί, μια στο πέταλο κυκλοφορίες της τα τελευταία χρόνια, καταφέρνει να έχει τουλάχιστον αρκετές πωλήσεις να την πάνε στην επόμενη κονσόλα της και αρκετά συχνά κερδίζει σε σημεία που η sony/MS δεν ακουμπάνε γιατί είναι νίτσες.

Θεωρώ ότι έχει αποδείξει ξανά και ξανά ότι αν και αργοκίνητη μαούνα Ιαπωνικού τύπου, έχει την δυνατότητα να βγει μπροστά πρωτοπόρος σε πολλά πράγματα.

Ακόμα θυμάμαι το σοκ που είχα πάθει με το Nintendo DS με τις 2 οθόνες που έπαιζα τον μπόμπ τον μάστορα και σε κάποια φάση το απλοϊκό αυτό παιχνιδάκι με βάζει να καθαρίσω από τα φύλλα την κάτω οθόνη, προσπαθώ με το χέρι τίποτα (ήταν η touch η κάτω) λέω ρε διάολε τι κάνω; Και βλέπω τότε το μικρόφωνο της συσκευής και λέω ρε μλκ λες; Και φυσάω στο μικρόφωνο ρε φίλε και φεύγουν τα φύλλα! Τα πήρε ο αέρας!

Ακόμα και το WiiU ήταν πολύ μπροστά, απλά έκαναν βλακείες με το μάρκετινγκ και δεν είχαν τίτλους για την κονσόλα. Αλλιώς δεν θα πήγαινε άπατο αν ξεκίναγε με 20 παιχνίδια που χρησιμοποιούν το χειριστήριο-tablet.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,888
Παν ιντεντεντ ή μπα;
Την στιγμή που πάτησα Post reply σκέφτηκα την 6 γενιά X/Y η αλήθεια είναι....

Οκ, πάμε άλλη μία. Οσο θα ζουν οι Gen X κ οι Millenials, η Nintendo θα μοσχοπουλάει.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Γελαω με τους φανατικους του playstation και τις βλακειες που κανουν. Καθε φορα που ανακοινωνει η sony παιχνιδι για pc αρχιζουν και βριζουν γιατι ταχα δεν θα ειναι αποκλειστικο στο playstation αντι να χαιρονται που ετσι μπορουν να το παιξουν ολοι . Τωρα που η microsoft αποφασισε να αρχισει να βγαζει τα παιχνιδια και στο playstation το sea of thieves ειναι πρωτο σε παραγγελιες!
Ειναι τελειως τρελοι!

Εντωμεταξυ καποιοι απο αυτους αρχισαν αυτες τις μερες παλι να μας κοροιδευουν επειδη διερευσαν τα τεχνικα χαρακτηριστικα του playstation 5 pro ενω ξερουν πως πολλοι απο εμας εχουμε ηδη καλυτερο pc απο playstation 5 οπως οι εγω και οι περισσοτεροι εδω .
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Και που να ήξεραν τι γίνεται κάθε φορά που χρειάζεσαι μελάνι για τον εκτυπωτή σου, δεν θα τολμούσαν να μιλήσουν!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Eπικό νέο αν είναι αλήθεια!

Ενδιαφέρον πράγματι, νομίζω ότι η επόμενη γενιά της Microsoft θα είναι γενικά ενδιαφέρουσα με δεδομένη την αποτυχία της Microsoft να κοντράρει την Sony με συμβατικά μέσα.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Σίγουρη αγορά για μένα αν μπορείς να παίζεις on the go ότι έχεις στο account σου από xbox 360/xbox one + game pass. Αυτομάτως θα έχω 500+ games μόνο από τη δική μου συλλογή
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Oχί. Τα τριπλάσια και βάλε έχω εκεί. Καθαρά τι έχω από Games with gold τόσα χρόνια το είπα. Αναμφίβολα το Steam Deck θα μου προσέφερε πολλά περισσότερα αν υπολογίζουμε και τους emulators. Aλλά ποιος είπε πως δεν θα ήθελα και αυτό:p
 
Top Bottom