What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Η Square κάθεται πάνω σε πιθανό χρυσωρυχείο (έχοντας πάντα τις κατάλληλες προσδοκίες) με τόσα franchises και παιχνίδια που έχει. Ίσως μια άλλη εταιρία, να επιδίωκε καλύτερη διαχείριση στα Legacy of Kain, τα Deus Ex (άντε εδώ προσπάθησε πιο σοβαρά) και τα Thief, μεταξύ άλλων.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ακριβως το απο πανω σχολιο. δεν χρειαζεται να πω κατι παραπανω εγω.

εντιτ. βασικα οχι κατσε να προσθεσω κατι. πες οτι τλκ βγαινει η microsoft και σου λεει εξαγορα την square. ξαφνικα στην ιαπωνικη αγορα "σβηνει" η sony και ανεβαινει microsoft. η σειρα dragon quest ειναι κατι σαν θρησκεια εκει.
 
Last edited:

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Αχού, κάνουν νάζια.

Πέρα από την πλάκα, μακάρι, αρκετά με τις συγχωνεύσεις.

Μήπως ήταν προσπάθεια επιθετικής εξαγοράς, που τελικά δεν ευοδώθηκε?
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
πριν απο μηνες υπηρχαν φημες οτι θα την αγορασει η ubisoft αλλα δεν ηταν αληθεια. Η THQ/EMBRACER GROUP ΚΑΙ η microsoft κανουν τις μεαλυτερες αγορες με πιο προσφατο παραδειγμα την gearbox που πηρε η thqκ αι bethesda η microsoft. Μενει να δουμε ποιος απο τους δυο θα αγορασει τις περισοτερες εταιριες. Μεχρι στιγμης φαινεται πως κερδιζει η TΗQ καθως εχει αγορασει πειρσσοτερα απο την microsoft. Βεβαια για εμας τους pc gamers δεν αλλαζει κατι. Γιατι ειτε ενα παιχνιδι βγαινει σε pc xbox και playstation ειτε μονο σε pc και playstation οπως αυτα της sony η pcκ αι xbox οπως της microsoft για εμας το ιδιο ειναι αφου τα παιζουμε ολα στο pc.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
σε δύο μέρες βγαίνει και μέχρι στιγμης δείχνει αρκετά καλό

 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Μου ειπε χτες ενας φιλος μου ο οποιος εχει 3 παιδια και το ενα απο αυτα ειναι 6 χρονων οτι τουζητησε να του παρει playstation για δωρο το πασχα. Εγινα εξαλλος και του ειπα να μην πεταξει τα λεφτα του στο playstation αλλα να τους παρει ενα καλο pc. Ελπιζω να τον επεισα!
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
γινα εξαλλος και του ειπα να μην πεταξει τα λεφτα του στο playstation αλλα να τους παρει ενα καλο pc. Ελπιζω να τον επεισα!

Άμα δει τις τρέχουσες τιμές των απαρτίων, δε νομίζω να σου ξαναμιλήσει!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Άμα δει τις τρέχουσες τιμές των απαρτίων, δε νομίζω να σου ξαναμιλήσει!!
Γιατί είναι φθηνά τα πλαϊστέσιο;
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Για το Returnal μιλάνε όλοι με ενθουσιασμό ακόμα και αυτοί που δεν τους αρέσουν τα rogue style game.
Για μένα θα γίνει αγορά πάντως



 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Πάντως διαβάζω ότι είναι πολύ ζόρικο παιχνίδι και "σκληρό" roguelike. Δηλαδή μετά από κάθε game over, ξεκινάς από την αρχή κανονικότατα, και όχι όπως π.χ. στο Hades που κρατάς τα upgrades και ξαναδοκιμάζεις.

Are you ready for this? :p
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Βλέποντας το βίντεο του ACG μου φάνηκε ότι έβλεπα στο περίπου ένα Risk of Rain 2 με πιο υψηλά production values... κάτι που είναι θετικό.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Πάντως διαβάζω ότι είναι πολύ ζόρικο παιχνίδι και "σκληρό" roguelike. Δηλαδή μετά από κάθε game over, ξεκινάς από την αρχή κανονικότατα, και όχι όπως π.χ. στο Hades που κρατάς τα upgrades και ξαναδοκιμάζεις.

Are you ready for this? :p
από τι λένε έχει και καλά κάποιο επίπεδα που όταν το τελειώσεις ακόμα και να πεθάνεις σε βγάζει στην αρχή αυτού του επιπέδου. Απλά αλλάζουν τελείως σε μορφή γιατί οι πίστες γενικά είναι random
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Τελικα αυτος ο φιλος μου ευτυχως δεν θα παρει playstation στα παιδια του! Δεν θελει η γυναικα του γιατι μπορει μετα να καθονται να παιζουν με τις ωρες. . Αλλα και με τον αδελφο του που το συζητησα σημερα που συναντηθηκαμε λεει οτι το playstation ειναι καταστροφη για τοσο μικρα παιδια και καλο θα ειναι να μην παρουν .
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Να πάρει pc που έχει εκπαιδευτικες multimedia εφαρμογές σε CD rom 😁
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
σε αυτες τις ηλικιες αν παρουν το ελευθερο απο γονεις τα παντα ειναι καταστροφικα.
 
Top Bottom