What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Tα 10 καλυτερα παιχνιδια ρολων στο PC

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
meanwhile ο Βασίλης η Πύλες δεν έχει πάρε δώσε με αυτά εδώ και χρόνια.
ετσι και χαρακτηριστεις, η ρετσινια παραμενει φορ λαιφ. στη γειτωνια σου, δεν ειχατε ποτε κουκουεδες?
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Ενδιαφέρον ότι βάζεις αυτό στη λίστα σου και όχι το Legend of Grimrock.
Όσο κι αν λατρεύω και τα δύο τα Grimrock, είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που έχω στο μυαλό μου για μια τέτοια λίστα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Δεν μου κάνει εντύπωση, είσαι και κάποιας ηλικίας :trollface: .
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,694
Το διαφορετικό σύστημα μάχης τα κάνει πολύ διαφορετικά φασούλια, παρά τις όποιες ομοιότητες.
Εγώ δεν θα πήγαινα καθόλου στο σύστημα μάχης. Είναι καθαρόαιμο dungeon crawl και καθόλου rpg.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Ναι στο καθαρόαιμο dungeon crawl (που είναι από τα πιο κλασικά είδη RPG). To M&M X τι παραπάνω έχει σε αυτό τον τομέα και μου ξέφυγε; Μερικά "kill 5 spiders" quests από κυριολεκτικά cardboard-cutouts NPCs το κάνουν RPG?
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,694
(που είναι από τα πιο κλασικά είδη RPG
Στο δικό μου το μυαλό είναι δύο ξεχωριστά είδη. Όχι το ένα υποκατηγορία τού άλλου. Βεβαίως και έχουν επιρροή το ένα στο άλλο αυτό δεν κάνει το ένα υποκατηγορία τού άλλου.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
Top 10 λίστα με role playing λέει και ούτε τιμητική αναφορά έστω σε κάποιο με αυτό το setting.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Στο δικό μου το μυαλό είναι δύο ξεχωριστά είδη. Όχι το ένα υποκατηγορία τού άλλου. Βεβαίως και έχουν επιρροή το ένα στο άλλο αυτό δεν κάνει το ένα υποκατηγορία τού άλλου.

Σταμάτησε να με απασχολεί τι θεωρεί ο καθένας RPG, περίπου στη σελίδα 14.563 του σχετικού topic στο RPG Codex. Τα dungeon crawlers πάντα κάτω από την ομπρέλα RPG έμπαιναν, από εποχές Dungeon Master και ακόμα πιο παλιά. Δικαίωμά σου σαφώς να διαφωνείς, αλλά η κατηγοριοποίηση είναι ευρέως αποδεκτή.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Σταμάτησε να με απασχολεί τι θεωρεί ο καθένας RPG, περίπου στη σελίδα 14.563 του σχετικού topic στο RPG Codex. Τα dungeon crawlers πάντα κάτω από την ομπρέλα RPG έμπαιναν, από εποχές Dungeon Master και ακόμα πιο παλιά. Δικαίωμά σου σαφώς να διαφωνείς, αλλά η κατηγοριοποίηση είναι ευρέως αποδεκτή.
από τεχνικής άποψης, όλα RPG είναι, δεν παίζω σε κανένα παιχνίδι τον Καράμπελα τον γραφίστα που παλεύει με πελάτες και έξοδα για το γραφείο του.
Role Play Games, αναλαμβάνεις έναν ρόλο και παίζεις, Είτε είναι ο Doomslayer είτε είναι ο Karabelorn of Gondor στο lotro.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
από τεχνικής άποψης, όλα RPG είναι, δεν παίζω σε κανένα παιχνίδι τον Καράμπελα τον γραφίστα που παλεύει με πελάτες και έξοδα για το γραφείο του.
Role Play Games, αναλαμβάνεις έναν ρόλο και παίζεις, Είτε είναι ο Doomslayer είτε είναι ο Karabelorn of Gondor στο lotro.

They'd love you on the 'dex.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
411
Με τη θεωρια του nitro, δεν εχω παιξει μερικα πολυ καλα rpg.

Επισης, αν εχεις τετραμελη ομαδα, ειναι rpgx4?
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
OP Πως και δεν έχεις το Freedom Force vs The 3rd Reich στα αγαπημένα σου;;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
OP Πως και δεν έχεις το Freedom Force vs The 3rd Reich στα αγαπημένα σου;;

Τελικά ο Κρις πήγε για μπάνιο, ή έφυγε μόνος του;

Σε κάθε περίπτωση, κάτσε να γυρίσει, να γίνει κάνα σάμον και ο σιθάρης ας πούμε, και να έχουμε το πιο epic rap battles of history.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,239
Τελικά ο Κρις πήγε για μπάνιο, ή έφυγε μόνος του;

Σε κάθε περίπτωση, κάτσε να γυρίσει, να γίνει κάνα σάμον και ο σιθάρης ας πούμε, και να έχουμε το πιο epic rap battles of history.
Διαιτητής ο Κερκαφος, καβάλα στην μονταρισμένη καμήλα του
 
Top Bottom