What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τα νέα της επικαιρότητας

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Σεβαστες οι αποψεις σας Κυριοι και ... Λακη, αλλα. Ως, Ελλην, εχω απο τα μικρατα μου, τρεις αδιαπραγματευτες αρχες. ΘΕΛΩ την μπεμπα μου γρηγορη! την μπυρα μου παγωμενη! και την γυναικα μου καυτη!
Ο λυκος κι αν εγερασε ...
καλά κάτσε παίξε κανά ρετροπαιχνίδι στο c2d τώρα και άσε τις ονειρώξεις :p
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Προς πληροφορηση σου, φιλτατε, εγω με την εκαστοτε συντροφο, χρησιμοποιουμε κοινο κομπιουτερ και τις ιδιες ωρες, δεν εχουμε ξεχωριστα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Σεβαστες οι αποψεις σας Κυριοι και ... Λακη, αλλα. Ως, Ελλην, εχω απο τα μικρατα μου, τρεις αδιαπραγματευτες αρχες. ΘΕΛΩ την μπεμπα μου γρηγορη! την μπυρα μου παγωμενη! και την γυναικα μου καυτη!
Ο λυκος κι αν εγερασε ...

Μην τα λες αυτα σε δημοσιους χωρους, υπαρχουν και χαιρεκακοι ανθρωπισκοι. Μη σου κανουν κανενα JuJu και βρεθεις με μπεμπα καυτη, μπυρα γρηγορη και γυναικα παγωμενη. :p
Μετα τα κρυοκωλα αστειακια, η απορια


Προς πληροφορηση σου, φιλτατε, εγω με την εκαστοτε συντροφο, χρησιμοποιουμε κοινο κομπιουτερ και τις ιδιες ωρες, δεν εχουμε ξεχωριστα

καθεστε διπλα ή αγκαλια και εχετε.... δεν ξερω. Το κομπιουτερ δεν ειναι τηλεοραση.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μπα δεν νομιζω ναχουμε καναν χαιρεκακο εδω μεσα, αν και δεν με πιανει τιποτα, εχω περασει απο 40 κυματα,
Απαντηση αποριας
Εχουμε ξεχωριστη σταση για καθε απλικασιον, π.χ. οταν χαζευουμε μαγαζια με γυναικεια ειδη καθεται στα γονατα μου
Και δεν ξαναπερνω μπεμπες πλεον, στην ηλικια μου κοιταζω κατι σε κυρος περισσοτερο παρα σε επιδωσεις. παιζω με ενα volvo C 30.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655

Μιας και αναφέρατε μπεμπες. Για να αλλάξει ένα o-ring πρέπει να ξηλώσει πολύ πράμα μέσα απο το χώρο της μηχανής.
Γιατί; Γιατί οι μηχανικοί είχαν την ιδέα να περνάνε λάδι του κινητήρα μέσα απο το μπράτσο/βάση της γεννήτριας και να βάλουν μόνο ένα χαζό λαστιχάκι για στεγανότητα. Τι δουλειά έχει το λάδι της μηχανής να ταξιδεύει εκεί πέρα ρε; Γιατί εκεί βάλαμε το φίλτρο λαδιού.🤦‍♂️
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265

Μιας και αναφέρατε μπεμπες. Για να αλλάξει ένα o-ring πρέπει να ξηλώσει πολύ πράμα μέσα απο το χώρο της μηχανής.
Γιατί; Γιατί οι μηχανικοί είχαν την ιδέα να περνάνε λάδι του κινητήρα μέσα απο το μπράτσο/βάση της γεννήτριας και να βάλουν μόνο ένα χαζό λαστιχάκι για στεγανότητα. Τι δουλειά έχει το λάδι της μηχανής να ταξιδεύει εκεί πέρα ρε; Γιατί εκεί βάλαμε το φίλτρο λαδιού.🤦‍♂️

Και έβριζα που στο ibiza για να αλλάξω το ηχείο πρέπει να ξηλώσω όλη την πόρτα και να βάλω ειδική βάση για να μπει το ηχείο μετά...
Τι να πουν και αυτοί;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Τετοιες αποτυχιες ισχυουν και για αλλες μαρκες αυτοκινητων, ουδεις αναμαρτητος. Οταν αυτα γινονται στην γερμανικη μηχανικη, τσουζει περισσοτερο.

Και έβριζα που στο ibiza για να αλλάξω το ηχείο πρέπει να ξηλώσω όλη την πόρτα και να βάλω ειδική βάση για να μπει το ηχείο μετά..

Εγω εχω τρια θεματα με το δικο μου αυτοκινητο και ολα σχετιζονται.

1. Οταν παταω το κουμπι του νεροπιστολου για να καθαρισω το παμπριζ, οι υαλοκαθαριστηρες δεν ξεκινανε αυτοματα. Την πρωτη φορα που εκανα την κινηση, πηγα να τρακαρω.
2. Πριν πατησω το πιτσιλιστιρι, πρεπει να κλεισω το παραθυρο του οδηγου. Το νερο μπαινει μεσα απο το ανοιχτο παραθυρο.
3. Το πισω πιτσιλιστιρι. Οτι και να κανω, θα πεταει νερο πολυ χαμηλα και με μικρη πιεση. Εχω κουραστει να βλεπω απο τον εσωτερικο καθρεφτη μισοκαθαρισμενο τζαμι.

Για τα υπολοιπα, δεν εχω δει μηχανικο να τραβαει ζορι.

Ετσι λοιπον, τα γερμανικα αυτοκινητα ειναι μπελας. Ζητω ο Ιαπωνας.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Τα σημερινά αυτοκίνητα είναι πλέον αναλώσιμα. Γεμάτα πλαστικούρα ακόμη και στον κινητήρα. Μετά πο λίγα χρόνια αρχίζουν να σπάνε όλα. Δεν αξίζει να παίρνεις κάτι ακριβό και να νομίζεις οτι ''θα σου κρατήσει πολλά χρόνια''.
Οπότε αν θέλεις αξιοπιστία πας σε τογιότα, αν θέλεις κάτι φτηνό που να τσουλάει και να είναι αρκούντως αξιόπιστο πας σε κορεάτικο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Τι γκασμαδες ειναι αυτοι; Κοπριτες και playback μουσικες.
Ολα αυτα μπας και ακουστει το ονομα τους; ο παγωτατζης που σκαει φουσκο απο ψηλα (0;12) και την κανει με ελαφρα, καλλιτεχνης ειναι και αυτος; αεργος μπραβος σε τιμη ευκαιριας;
Δεν ξερω ποιος γουσταρει την υπαρξη αυτων των κοπριτων αλλα καλο ειναι να τον κοιταξει κανενας ψυχιατρος. μπορει να ειναι κατι σοβαρο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Μόνο οι μπράβοι παίξανε ξύλο (και οι ταπερς φάγανε ξύλο). Αν φτύσει κανείς τους ντεμεκ γκανκστα τράπερς, θα ρίξουν μια ματιά στον ουρανό και θα αναρωτηθούν "άρχισε να βρέχει;"


Σε ένα άλλο σκηνικό

ανήλικος "φαν" κάνει ότι κάνει και ο άλλος το παίζει βαρύς και ασήκωτος (φυσικά και έχει κάμποσους μπράβους δίπλα του για έξτρα γκανκστα)
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Πάρκινσον έχει αυτός που τραβάει? Πάρτε κινητό με motion stabilization ρε παιδιά, 2022 έχουμε.

Τεσπα, κάθε χρόνο δεν πλακώνονται αυτοί οι δύο?
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Γιατί οι μηχανικοί είχαν την ιδέα να περνάνε λάδι του κινητήρα μέσα απο το μπράτσο/βάση της γεννήτριας και να βάλουν μόνο ένα χαζό λαστιχάκι για στεγανότητα
Ισως σκευτηκαν οτι κανοντας αυτη την διαδρομη το λιπαντελαιο, βοηθα στην ψυξη του. Διαφορα o-rings χρησιμοποιουνται σε αρκετα σημεια στεγανοτητας σε κινητηρες, παραδειγμα στεγανοτητα μεταξυ χιτωνιου-σωματος μηχανης. βεβαια ειναι ειδικης κατασκευης λαστιχα που αντεχουν σε υψηλες θερμοκρασιες πιεσεις επαφη με νερο/λαδι. Στην προκειμενη περιπτωση μπορει να παραγκελθηκαν κινεζικα κακης ποιοτητας. για οικονομια. Τελος πολα μοντελα της BMW, κατα καιρους εχουν κερδισει τον τιτλο του πιο ζημιαρικου αυτ/του της χρονιας
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
κι εγω αυτο θυμαμαι, μαγκιμούσου. οτι εχουν ξανα"πλακωθει".
ανησυχω για τον εαυτο μου. απο χτες εχω βρεθει μπροστα σε καμια 10αρια βιντεα του "τσακωμου" και δεν εχω πατησει ουτε ενα play. ή πεθαινει σιγα σιγα γερνωντας η αγαπη μου στο τρας, ή ειναι τοσο σικέ η φαση που βαριεμαι να τους δωκω κλικ.

μαλλον το δευτερο, τωρα που το σκεφτομαι
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
κι εγω αυτο θυμαμαι, μαγκιμούσου. οτι εχουν ξανα"πλακωθει".
ανησυχω για τον εαυτο μου. απο χτες εχω βρεθει μπροστα σε καμια 10αρια βιντεα του "τσακωμου" και δεν εχω πατησει ουτε ενα play. ή πεθαινει σιγα σιγα γερνωντας η αγαπη μου στο τρας, ή ειναι τοσο σικέ η φαση που βαριεμαι να τους δωκω κλικ.

μαλλον το δευτερο, τωρα που το σκεφτομαι
Εμενα αυτό που με προβληματίζει είναι το που πάει (και αν) η φάση με τα παιδιά. Δεν έχω κάνει κάποια κοινωνική έρευνα, ότι βλέπω, ότι διαβάζω και ότι μου λένε γνωστοί με παιδιά. Δεκαπεντάχρονοι που συμπεριφέρονται και μιλάνε σαν νταβατζήδες και νονοί της νύχτας. Δεκαπεντάχρονες που το μόνο που τους νοιάζει είναι να δείχνουν μο%ν@ρες και ξεκατινιαζονται στα τικ τοκ για τον Κωστα από το Γ2 που τους τον έκλεψε κάποιο άλλο ξέκ$λ%. Δεν λέω ότι όλα τα παιδιά είναι έτσι, αλλά απορώ πως στην εποχή μας, με το metoo, με τον θησαυρό γνώσης που έχεις στα δάχτυλα σου, πως ρε γαμώτο ένα παιδί ακούει τραπ. Στίχοι μόνο για εύκολα λεφτά, για ναρκωτικά, για όπλα, για κώλους, για το πόσο μάγκες είμαστε. Μπαίνω τικ τοκ, δεν θα πω ψέμματα, παρακολουθώ την Κινεζα που προσπαθεί να μου πουλήσει άχρηστα πράγματα για το σπίτι που δεν χρειάζομαι,γιατί είμαι τέτοιος ξενέρωτος αλλά πέφτεις συνέχεια πάνω σε παιδιά. Και καραφλιάζω με αυτά που κάνουν και το πως μιλάνε.

Από την άλλη βέβαια, ίσως να είμαι και λάθος και τα παιδιά βρουν τον δρόμο τους όπως τον βρήκαμε και εμεις. Μεγαλώνω και μου φαίνονται όλα αυτά παράξενα.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Δεκαπεντάχρονοι που συμπεριφέρονται και μιλάνε σαν νταβατζήδες και νονοί της νύχτας.
Μην νομιζεις, νταηδες και τσαμπουκαδες το παιζουν μονο αν ειναι 5-6 εναντιον ενος. Αλλα και παλι αν ειναι καποιος αποφασισμενος να τους παρει το σκαλπ, κλανουν μεντες. Τα κοριτσακια παλι ειναι αυτο που δεν μπορεσε να κανει η μαμα στα νιατα της και η εικονα της γκομενας που δεν καταφερε να πηδιξει ο μπαμπαμπας στα νιατα του. Η παιδεια ξεκινα απο την οικογενεια και αργοτερα απο τον δημοδιδασκαλο. Μετα ειναι αργα, οποιος και να επεμβει
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Polish_20220623_094403127.png
Τώρα η Κινεζα στο τικ τοκ προσπαθεί να μου πουλήσει αυτό. Ισχυρίζεται ότι καθαρίζει τα λαχανικά από τα εντομοκτόνα αλλά δεν ξέρω, μου μοιάζει με δονητής😮
 
Top Bottom