What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Για πες σε spoiler.
Αυτός ο
Ndesu, γιατί ακριβώς είχε και τα QTEs μέσα στη μάχη
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
ok έπεσα έξω. Νόμιζα ότι έλεγες για αυτό



Το γεγονός που το κάνει δύσκολο είναι πως έχει ένα ύπουλο bug που το κάνει να μην τρώει ζημιά, αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνεις παρά μόνο όταν έχεις αρχίσει να ξεμένεις σχεδόν από πυρομαχικά (που έτσι κι αλλιώς είναι σπόγγος). Οπότε load και ξανά μανά.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,883
Αναρωτιέμαι πώς θα το κάνουν αυτό το πράμα remake, αν αποφασίσουν να το κάνουν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,356
Αναρωτιέμαι πώς θα το κάνουν αυτό το πράμα remake, αν αποφασίσουν να το κάνουν.

Ίσως αφαιρέσουν κάποιους από τους playable χαρακτήρες και εστιάσουν σε πιο horror ατμόσφαιρα.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
Ίσως έκανα κάποιο ρεκόρ μεταξύ των μελών του RQ, το πιο μεγάλο διάστημα για τερματισμό παιχνιδιού.

Παιδάκι Γυμνασίου ήμουν, το 1998, μήνα Γενάρη, με πεντοχίλιαρα στην τσέπη από το πιο γαμάτο Κρητικό έθιμο αν είσαι πιτσιρίκι και το χειρότερο όταν μεγαλώσεις, την καλή χέρα.
Πήγα σε ένα μαγαζί με υπολογιστές για να τσιμπήσω κανά παιχνιδάκι, και το μάτι μου έπεσε πάνω σε ένα κουτί μια καρτουνίστικη φιγούρα ενός αρρωστημένου κλόουν να έχει χώσει μια τεράστια βελόνα στο μάτι ενός μπλε πλάσματος (που τελικά ήταν balloon animal). Δεν ξέρω τι με κέρδισε, όμως το πήρα. Ο τίτλος αυτού, Toonstruck.
To προχώρησα κάμποσο, όμως εξαιτίας της νεαρής ηλικίας, της όχι τόσο καλής γνώσης αγγλικών τότε, της ανυπαρξίας Internet για walkthrough, το παράτησα.
Προσπάθησα μερικά χρόνια αργότερα να το εγκαταστήσω ξανά, έλα όμως που το 1ο CD κάπου είχε μαζέψει μια καλή γρατζουνιά και πετούσε σφάλμα.
Πέρασαν οι δεκαετίες πια, όμως που και που το θυμόμουν και σκεφτόμουν ότι είναι κρίμα που το είχα αφήσει στην μέση. Μέχρι πριν από μερικές μέρες, που το πήρα απόφαση και το αγόρασα στο Steam. Επιτέλους, μετά από 25 χρόνια, το τερμάτισα.

Έψαξα σε παλιές χαρτόκουτες και ως δια μαγείας, το κουτί και τα CD υπάρχουν ακόμα.
20230228_211305.jpg

20230228_211328.jpg

20230228_214028.jpg
 
Last edited:

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Onwards για το τελευταιο (μεχρι στιγμης) της σειρας...το Steamworld Heist!

Τελειωσα το Heist, καλουτσικο παιχνιδι δεν φτανει βεβαια τα αλλα της σειρας.

Επαναλαμβανομενο gameplay loop απο πιστα σε πιστα, μικρη ποικιλια αντικειμενων που θα εκαναν τη διαφορα (τα higher tier οπλα δινουν μια απλη απογοητευτικη +1 ζημια πχ), οι random generated χαρτες μερικες φορες προκαλουν εκνευρισμο καθως εχουν αδεια δωματια.

Αλλα νταξει, για ενα φτηνο turn-based παιχνιδακι στο κοσμο του Steamworld ειναι τιμιο. Θα το προτεινα για να σκοτωνατε καμια ωριτσα στο τελος μιας κουραστικης μερας
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ξεκινησα coop το the ascent. σαν game καλουτσικο top down shooter, αλλα εχει παρα πολλα προβληματα που δεν θα λυθουν ποτε δυστυχως. τουλαχιστον ανα ωρα παιζει crash, story progress μονο για τον host, για καποιο λογο συμβαινουν συχνα stutters.
story δεν με εχει κερδισει ιδιαιτερα αλλα μικρο το κακο για το στυλ παιχνιδιου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,470
Οχι επειδη για την ωρα ειναι ενα απο τα λιγα που μπορω να ασχοληθω. Το Torchlight ΙΙ το εχω κοντα στο Witcher 3.
Δεν το βαριεμαι ποτε.
Απορια. Ξερετε τι ειναι το NG+4

tl2.png


:p :p :p
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Οι γιαπωνέζικες περιπέτειές μου συνεχίζονται με το Octopath Traveler 2, review προσεχώς.
ειχα παιξει το demo του πρωτου και μου φανηκε αρκετα καλο. απλα δεν καταφερα ακομα να το παιξω φουλ. ειναι σιγουρα μεσα στην λιστα να τα παιξω και τα δυο καποτε.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
608
Οχι επειδη για την ωρα ειναι ενα απο τα λιγα που μπορω να ασχοληθω. Το Torchlight ΙΙ το εχω κοντα στο Witcher 3.
Δεν το βαριεμαι ποτε.
Απορια. Ξερετε τι ειναι το NG+4

tl2.png


:p :p :p
Ok ψιλο huge respect, ομολογώ οτι η Ρούλα με κέρδισε :love:
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
736
Οι γιαπωνέζικες περιπέτειές μου συνεχίζονται με το Octopath Traveler 2, review προσεχώς.
Άμα έχει βελτιώσεις στο θέμα story έτσι ώστε να πλησιάζει έστω το Triangle strategy θα τιμηθεί μετά το Hogwarts legacy.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,356
Άμα έχει βελτιώσεις στο θέμα story έτσι ώστε να πλησιάζει έστω το Triangle strategy θα τιμηθεί μετά το Hogwarts legacy.

Θα πούμε λεπτομέρειες στο review αλλά υπάρχουν κάποια πράγματα που κάνει καλύτερα. Η βασική δομή πάντως παραμένει η ίδια.
 
Top Bottom