What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Καλά το μάνατζερ ήταν σπασμένο έτσι και αλλιώς.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Σε δύο σαιζόν που έχω παίξει ο Παναθηναϊκός την μία φορά βγήκε πρωταθλητής και στην άλλη βγήκε τρίτος. Ίσως να υπάρχει κάποιο bug στον Νταμπίζα και τον πετάει εκτός από την πρώτη αγωνιστική
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Παίζω Black Mesa, Mega Man X Legacy Collection , Street Fighter 30th Anniversary Collection, και που και που κάνα CS:GO.

Τις προηγούμενες μέρες τερμάτισα όλα τα Street Fighter II (εκτός του Super SF : Turbo) και σήμερα έπαιξα το πρώτο Street Fighter. Το Οriginal.
Το τερμάτισα μετά από πολύ Rage και μία φράση ταιριάζει στο παιχνίδι αυτό :



Fuck this game
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Divinity: Original Sin 2.

Συνειδητοποιώ ότι για μία αρκετά μεγάλη/καθοριστική μάχη του plot, την έβγαλα επαρκώς άνετα χωρίς να καταφέρω όμως το achievement. Κοιτάζω μετά: δεν είχα βάλει 4-5 attribute points σε combat skills κτλ.

Θα το επιχειρήσω για τα achievements σε κάποια άλλη στιγμή. :D
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Το τερμάτισα μετά από πολύ Rage και μία φράση ταιριάζει στο παιχνίδι αυτό
Προφανώς. Σαθρό Tech Demo για το 78.3421 φορές καλύτερο παιχνίδι που το διαδέχτηκε είναι. Το βάζεις να το δεις καθαρά για λόγους μουσειακής περιέργειας.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
20200325151226_1-jpg.318
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Τέλος το Dishonored. Ο τρόπος που άλλαζε σχεδόν όλο το παιχνίδι ανάλογα με το αν ήσουν Low ή High Chaos ήταν πραγματικά πολύ έξυπνος. Περισσότεροι εχθροί, οι στόχοι που έπρεπε να δολοφονήσεις σε κάθε mission μπορεί να άλλαζαν θέση ενώ και οι σύμμαχοί σου σου συμπεριφερόταν διαφορετικά.
Το gameplay έχει πολλά στοιχεία από τα κλασικά Thief, εμπλουτισμένο με τις "υπερφυσικές" δυνάμεις του Corvo (πραγματική απόλαυση τα Blink και Bend Time :p). Βέβαια όπως σχεδόν όλα τα παιχνίδια του είδους έχει κάποια θεματάκια με την AI.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Τον τελευταίο καιρό καθαρίζω βάσεις στο ghost recon breakpoint τώρα που βγάλανε και το gear score (νταξ το βγάλανε εκεί είναι ακόμα απλά δώσανε επιτέλους την επιλογή όσοι γουστάρουν χωρίς αυτό να το παίξουν ρεαλιστικά). Βάλανε και για όσους έχουν το year 1 season pass νέα story missions με τον Sam fisher. Πρέπει κάπως να τα δω και αυτά.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Τσίμπησα το Shadow of Tomb Raider για λίγες δεκάρες αλλά στις λίγες ώρες που έχω ασχοληθεί μοιάζει ακριβώς ίδια εμπειρία με τα 2 προηγούμενα και αυτό είναι λίγο dissapointing, εξαιρώντας το οπτικό θέαμα που έχει τα ίδια υψηλά στάνταρντζ.
Δεν ξέρω κάν αν θα το ολοκληρώσω.

Ευτυχώς όμως προχωράω με μεγάλη ευχαρίστηση το καταπληκτικό Ori and the will of the wisps.

Απροσδόκητα, μετά την απογοήτευση του TR, έβαλα τυχαία ξανα το M&M X Legacy φορτώνοντας ενα save απο παλιό playthrough που είχα αφήσει στη μέση.
Eχω ρίξει άνετα ενα 20ωρο, πήρα όλα τα class promotion και προχωράω προς την ολοκλήρωση.
Με πιάνει λύπη που σταμάτησαν αυτή τη σειρά και όχι μόνο αυτό, συνειδητοποιώ πόσο ευχάριστα εχω περάσει με παιχνίδια αυτού του στύλ (πχ Wizardry 8).
Δεν εχουν επιτρέψει καν σε modders να βάλουν τις πινελιές τους.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
@Miden Agan Σου προτείνω ανεπιφύλακτα τότε το ανανεωμένο Bard's Tale. Άκρως διασκεδαστικό, πιστεύω ότι η InXile κατάφερε και έχωσε λίγη από τη μαγεία του να βλέπεις κόσμους μέσα από τα μάτια ενός παιδιού.

Βγάζει μία ζεστασιά και ανεπιδευμένη ανεμελειά.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Έκανα το λάθος να βάλω το CoD: Warzone. Πάλι δεν θα καθαρίσει το backlog...

Παντελής έλλειψη ρεαλισμού (προφανώς, για CoD μιλάμε), ειδικά με τα τραγικά αλεξίπτωτα, αλλά έχει κάτι που σε κάνει να θες να παίξεις "ένα ματσάκι ακόμα". Μετά το Tarkov ακόμα και όταν σου σπάνε τα μούτρα, όλα φαίνονται σαν χάδι...
 
Last edited:

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Αφού μου ρούφηξε την όρεξη για ζωή και gaming, κατόρθωσα επιτέλους να ολοκληρώσω το τρισκατάρατο Afterparty και ναι, είναι η χειρότερη gaming εμπειρία μου τα τελευταία χρόνια. Εντελώς άρυθμη πλοκή, χιπστεροσαχλοί κατά κύριο λόγο διάλογοι και voice acting (με κάποιες εξαιρέσεις), ανέμπνευστο gameplay που απλώς υπάρχει (ναι χειρότερο κι απ' του Oxenfree). Μου θύμισε την απόσταση μεταξύ Mass Effect trilogy - ME: Andromeda, είναι δηλαδή λες και το έγραψε άλλη ομάδα προσπαθώντας να εξελίξει το στυλ του προκατόχου κι αποτυγχάνοντας οικτρά.
4/10 κι αυτό λόγω χαριτωμένου art direction και μερικών συμπαθητικών concepts.

Ευτυχώς με αναζωογόνησε ευθύς το Ori and the Will of the Wisps, το οποίο εννοείται ολοκλήρωσα στο easy -no regrets- και το απόλαυσα στο έπακρο. Βελτιωμένο αισθητικά κι από πλευράς gameplay αλλά η ιστορία δεν με συγκίνησε το ίδιο, για να πω την αλήθεια. Μου άρεσε, ωστόσο, που διεύρυναν το lore βάζοντας ένα σωρό νέα πλάσματα και κοινότητες. Από τεχνικά θέματα δεν συνάντησα κάτι το ιδιαίτερο εκτός από 1-2 glitches κι ένα bug (νομίζω) που δεν μου επέτρεψε να φτάσω δύο collectibles.
8.5/10
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Εν τω μεταξύ υπάρχει στο youtube αυτό:



Σκέφτομαι να κάτσω να το δω εν μέσω καραντίνας.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
@Miden Agan από την μια θέλω να σου πω να μην το κάνεις drop γιατί είναι το ίδιο διασκεδαστικό με τα δύο προηγούμενα. Αλλά πέρα ότι δεν άλλαξε και καθόλου σαν παιχνίδι νομίζω ότι το κλείσιμο του είναι αρκετά κακό (απογοητευτικό) και μάλλον θα θα σε ξενερώσει περισσότερο.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
@Hellion Πώς γίνεται τόσα χρόνια μετά να παραμένει ένα τόσο υπέροχο παιχνίδι;; Με τρώει το χέρι μου να το ξαναπεράσω
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Στις 115h στο Witcher 3. Είμαι lvl 25 και μόλις 1-2 h πριν πήγα στο Kaer Morhen. Απ' τους προηγούμενους δυο χάρτες (Velen και Skellige) μου έμειναν μόνο όσες υποαποστολές ή ερωτηματικά είναι από 29 lvl και πάνω.
Απ' την αρχή είχα ήδη αποφασίσει ότι "δεν υπάρχει άλλη Triss". Σοκαρίστικα λοιπόν, παιδιά, στην τελευταία κύρια αποστολή πριν το Kaeh Morhen, όταν και είπα στην Yennefer ότι "χάθηκε για εμένα η μαγεία!". Με σόκαρε η έκφραση του προσώπου του Geralt και το πώς κούνησε το κεφάλι του, επειδή δεν κατάλαβα αν αυτή του η κίνηση απευθυνόταν στη Yennefer, ή σε εμένα (!) διαφωνώντας με την επιλογή μου! Βέβαια, το επόμενο διάστημα κατάλαβα ότι καλά έκανα: αυτή η γκρίνια δεν αντέχεται...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,275
σιγά μην τελείωνα παιχνίδι, έπιασα Lotro τώρα, @Hellion μλκ από πότε έχεις να μπεις να πληρώσεις kinhouse? Ξεπαραδιάστηκα :(
 
Top Bottom