What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Φαντάσου να ζούσες σε ένα σύμπαν που το Legends of Aranna είναι σχεδιασμένο για να το παίζεις με 6+ χαρακτήρες που μπορούν να κάνουν outdamage οποιοδήποτε αντίπαλο heal...
Ναι συμφωνώ ότι το παιχνίδι είναι για ομάδα και ότι αν είχα άλλους 2 χαρακτήρες του level μου θα τον έριχνα εύκολα, αλλά με την ίδια λογική (του ότι περίμεναν ο μάγος αυτός θα ήταν μόνος του απέναντι στην ομάδα μου), θα έπρεπε αν κάποιος ήθελε να το παίξει solo, να του έδιναν άπειρους πόντους σε ένα στοιχείο που επέλεγε, μόνο και μόνο επειδή θέλει να το πάει μόνος του απέναντι σε πλήθος εχθρών.
Μια χαρά τα πήγαινα μέχρι τώρα... :(

Edit: Δόξα τω Θεώ το ξεπέρασα. Έδωσα στους 2 ανθρώπους ακολούθους μου (έχω και 5 pack-mules), που τους έχω μόνο για healers, από ένα spell, έριξα και τη δυσκολία στο easy και έπεσε ο Nossirom. Είμαι λίγο πριν το τέλος πια. Στις 30 περίπου ώρες είμαι. Μεγάλο expansion, όταν το main game μου πήρε 51.
 
Last edited:

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ξεκινησα το The House Of The Dead Remake! Τωρα εχει γραφικαρες και το αιμα τρεχει ποταμι καθως σφαζω τα ζομπι! Καμια σχεση με τα arcades λεμε ειναι 1000 φορες καλυτερο!
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Edit: Δόξα τω Θεώ το ξεπέρασα. Έδωσα στους 2 ανθρώπους ακολούθους μου (έχω και 5 pack-mules), που τους έχω μόνο για healers, από ένα spell, έριξα και τη δυσκολία στο easy και έπεσε ο Nossirom. Είμαι λίγο πριν το τέλος πια. Στις 30 περίπου ώρες είμαι. Μεγάλο expansion, όταν το main game μου πήρε 51.
Εχεις και ένα Hellpoint να τελειώσεις.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Εχεις και ένα Hellpoint να τελειώσεις.
Θα πω αλήθεια κι ας γελάσετε. Το άφησα για τον Οκτώβριο ώστε να ξαναδώ το Halloween Special Update για μια τελευταία φορά! Ναι, αυτό.
Κατά τα άλλα, μόλις τελείωσα το Legends of Aranna στις 37 ώρες (51 το main game). Εκτός απ' τον Nossirom, μου φάνηκε πιο εύκολο απ' το main game.
Από αύριο θα βάλω και το bonus pack "Return to Arhok".
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Kαι γω τώρα που ειναι τριήμερο πρέπει να συνεχίσω το Hellpoint. Μου αρέσει όλο και περισσότερο τελικά. Και είναι ευχάριστο πόσο active είναι οι servers. Συνεχεια μου κάνουν invade και βρίσκω εύκολα και άτομα για coop.
Sekiro επιτέλους έφτασα τελική μάχη. Επεσε σκούπα σε bosses/mini bosses. Μόνο ο Isshin έμεινε. This will take a while though....
Τελικά ο Guardian Ape που κατάφερα να τον ρίξω μετά από τριπλάσιες προσπάθειες μεταμόρφωσε το παιχνίδι τελείως για μένα προς το πολύ καλύτερο από κει και πέρα και δεν ξανακόλλησα ιδαίτερα μαθαίνοντας επιτέλους να παίζω σωστά και το κυριότερο να κάνω anger management.
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Kαι γω τώρα που ειναι τριήμερο πρέπει να συνεχίσω το Hellpoint. Μου αρέσει όλο και περισσότερο τελικά. Και είναι ευχάριστο πόσο active είναι οι servers. Συνεχεια μου κάνουν invade και βρίσκω εύκολα και άτομα για coop.
Είσαι σίγουρος πως είναι invade και όχι το ghost σου κάθε φορά που πεθαίνεις? Εμένα ποτέ κανένας δε μου έκανε Invade και όσο και αν προσπάθησα να μπω να κάνω καποιο PvP οι servers ήταν πάντα full.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Souldiers - Preview soon. Καταπληκτικό chibi-aesthetic, ίσως το καλύτερο metroidvania του έτους, δεδομένου ότι το Silksong έχει πέσει σε επικοινωνιακό λήθαργο και μάλλον δεν θα το δούμε μέχρι το τέλος του έτους (ελπίζω πως όχι).

Vampire Survivors - Νταξ, καλό είναι μωρέ.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Τέλος και του Return to Arhok, bonus pack του Dungeon Siege που διεξάγεται μετά το Legends of Aranna, σε περίπου 4 ώρες.
Τέλος λοιπόν και συνολικά του πρώτου παιχνιδιού στις 92 ώρες. Απ' το βράδυ θα μπω στο 2.
 

eternal champion

Gelatinous Cube
Joined
Dec 8, 2018
Messages
61
Wet Dreams don't Dry, μέχρι στιγμής φαίνεται άξια συνέχεια των παλιών Larry. Καμιά σχέση με magna cum laude και με ικανοποιητικό βαθμό δυσκολίας. Ελπίζω και η συνέχειά του, το Wet dreams dry twice, να είναι το ίδιο καλό., γιατό το βρίσκω στα 9.95 και σκέφτομαι την αγορά του
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Είσαι σίγουρος πως είναι invade και όχι το ghost σου κάθε φορά που πεθαίνεις? Εμένα ποτέ κανένας δε μου έκανε Invade και όσο και αν προσπάθησα να μπω να κάνω καποιο PvP οι servers ήταν πάντα full.
Πρεπει να ειναι invade γιατί κρατάνε άλλα όπλα. Δεν το ήξερα αυτό για το Ghost πάντως καλή φάση!
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Καθε φορά που πεθαίνεις, ένα ghost του εαυτού σου περιπλανιέται στο τόπο όπου πέθανες τελευταία φορά και έχει χρώμα πράσινο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Επειδη ερχομαι τελευταιος, ακομα και στα Free. Ξεκινησα το Orwell, ευγενικη προσφορα του @eternal champion.
Μου αρεσει επειδη οι επιλογες στην ρουφιανια μου θυμιζουν Brazil. Για την ωρα προσπαθω να ειμαι καλος χαφιες.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Με τα πεθερικά στο σπίτι, το σαλονάτο κέημινκ της ιλτρά-μπουρζουαζί έχει πάει περίπατο, God of War, Syberia: The World Before με περιμένουν καρτερικά.

Στα όφ μου κρυφοπαίζω Weird West που σχεδόν ολοκλήρωσα. Από τη στιγμή που καταπιείς το βαρύ αγγούρι της τιμής και της μηχανικής αποτυχίας του τίτλου, έχει janky γοητεία που μιλάει κομμάτι στην ψυχή του πάλιουρα. Εξακολουθεί να ΜΗΝ είναι καλό παιχνίδι, αλλά ωσάν Μετατριτοουισκική Γκόμενα (TM), από ένα σημείο και μετά διαπιστώνεις πως έχεις επενδύσει υπερβολικά πολύ χρόνο για μην ολοκληρώσεις την αποκοτιά.

Σειρά έχουν τα Chinatown Detective Agency (το ντέμο ήταν υπέροχα Carmen Sandieg-ικό και περιμένω αρκετά πράγματα σε επίπεδο εγκεφαλικής απόλαυσης) και βέβαια το Rock 'N' Roll Will Never Die, μια ταπεινή ωδή στην καραφλοχαιτέϊκη ψυχή μας.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Καθε φορά που πεθαίνεις, ένα ghost του εαυτού σου περιπλανιέται στο τόπο όπου πέθανες τελευταία φορά και έχει χρώμα πράσινο.
ναι εχεις δικιο, τελικα invade μου εκανε αυτο και όχι παίκτες τις περισσότερες φορες. Χθες ειδικα μονο αυτο. Πάντως μου έχει τύχει και κοκκινα να σκασουν μυτη που ειναι παιχτες. Ειδικα στις αρχες. Χθες δεν εβρισκα κανεναν για coop παντως. Τις προαλλες επαιζα τρεις ωρες με καποιον, απολαυση!
Επειδή κόλλησα σε ένα boss και σε αυτό το παιχνίδι πάντως έπιασα και 3ο soulslike. Το Immortal: Unchained. Ωραιο και αυτό, αν και είναι αρκετά weird να ειναι οι χαρακτήρες σου σαν τον Κόναν το Βάρβαρο και να κρατάνε πιστόλια :ROFLMAO:
Με διαφορά οι πιο άσχημες γυναίκες που έχω δει σε παιχνίδι:cry:
Το gameplay είναι άκρως εθιστικό πάντως και η δυσκολία των souls παρούσα. Kρίμα που δεν έχει καθόλου multiplayer το συγκεκριμένο παιχνίδι
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Όσο περιμένω να κατέβει το King Arthur συνεχίζω Trigon. Τελείωσα την τρίτη campaign και έφτασα πολύ ψηλά στην τέταρτη, μέχρι που μια στιγμή απληστίας ( "ένα star system ακόμα και μετά θα πάω για repairs" ) έφερε το game over.
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Όσο περιμένω να κατέβει το King Arthur συνεχίζω Trigon. Τελείωσα την τρίτη campaign και έφτασα πολύ ψηλά στην τέταρτη, μέχρι που μια στιγμή απληστίας ( "ένα star system ακόμα και μετά θα πάω για repairs" ) έφερε το game over.
Ouch! Πάντως πιστεύω ότι η αναμονή για το King Arthur δε θα σε απογοητεύσει!
 
Top Bottom