What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,701
έχω ξαναπιάσει αυτές τις μέρες το Unepic. Δεν μπορώ να το κάνω συγκεκριμένο γιατί έχω ξεχάσει, αλλά είμαι σίγουρος ότι το έχουν βελτιώσει πάρα πολύ από παλιά.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Ξεκινησα το Outcast second contact. Σημερα βγηκε και το Outcast a new begining αλλα τοσα χρονια δεν ειχα παιξει το πρωτο γιατι ολο και καποιο αλλο παιχνιδι εβγαινε που ηθελα να παιξω. Μεχρι τωρα δεν φαινεται να ειναι πολυ καλο γιατι εχει λιγη δραση αν και ειμαι αρχη ακομα.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Τερματισα το STAR WARS JEDI SURVIVOR! Ηταν πολυ καλο καλυτερο απο το πρωτο. Στην αρχη με πεταγε εξω συνεχεια μετα απο 1 ωρα στααμτησε να το κανει. Αλλα τεχνικα προβληματα δεν ειχα ευτυχως που σημαινει οτι το εχουν φτιαξει σε συγκριση με το πως ηταν οταν βγηκε τον Απριλιο. Απιστευτα γραφικα σε EPIC 1440P με ray tracing και πολυ δραση. Θα ηταν ακομα καλυτερο αν ειχε και αιμα και κομμενα ποδια και κεφαλια οπως στις ταινιες αλλα και ετσι το ευχαριστηθηκα!
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Ξεκινησα το Suicde squad Kill the Justice leauge και σφαζω εξωγηινυους. Ανυπομονω να διαλυσω τον Batman και τον Superman., Εχει γραφικαρες καιι ειναι καλο. Πιστευω αυτοι που του εβαλαν χαμηλη βαθμολογια ειναι οπαδοι του Batman και μισουνε τους εχθρους του.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,490
Πιστευω αυτοι που του εβαλαν χαμηλη βαθμολογια ειναι οπαδοι του Batman και μισουνε τους εχθρους του.
Κοντοφθαλμα πιονια, που πιστευουν στο ψεμα της δικαιοσυνης και οχι στο ενστικτο της επιβιωσης. Ο σρεντερ κοβει τα ποδια των εχθρων του για να μην τρεχουν ξοπισω του και τα χερια τους για να μην παρουν τον νομο στα χερια τους.
Το μακελειο ειναι δικαιοσυνη. Τα λεω καλα ρε @shredder; εμενα μη με κοψεις ομως, μπορει να εχω κανενα γκομενακι να σου γνωρισω και κατω απο την ταφοπλακα δεν θα εχω σημα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,380
Pacific Drive. Εχω τρελαθει με την παιχνιδαρα.

Σε οποιον αρεσουν τα survival/roguelikes και τα ...αμαξια, μην το σκεφτει καν.

Έχεις ολοκληρώσει κάποιο run; Πόση ώρα περίπου χρειάζεται;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Pacific Drive. Εχω τρελαθει με την παιχνιδαρα.

Σε οποιον αρεσουν τα survival/roguelikes και τα ...αμαξια, μην το σκεφτει καν.

@letaros: Μου αρέσουν όλα τα παραπάνω αλλά έχω τους παρακάτω προβληματισμούς.

Έχει ασχοληθεί κανείς με το Pacific Drive; Από τότε που έμαθα την ύπαρξή του (δεν έπαιξα το demo), με τρώει η τσέπη μου να το τσιμπήσω, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα αν το παίγνιο είναι ισορροπημένο ή είναι 10% εξερεύνηση και 90% crafting... Στα "live" βιντεάκια που προβάλλονται στο Στημ κάθε φορά που ανοίγω τη σελίδα του παιχνιδιού, βλέπω ελάχιστη εξερεύνηση και τρελό crafting κάθε τρεις και λίγο και δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα...

Έχει αρκετή εξερεύνηση ή κάθε τρεις και λίγο πρέπει να κάνεις crafting...;

Α! Επίσης βάλε και ένα άβαταρ για να μη φωνάζει ο @Admiral . :Ρ
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Τερμάτισα ξανά το Outer Worlds, αυτή τη φορά με τα DLC. Ένα 30άρι ώρες η όλη φάση στο Hard. Hardcore δε τόλμησα όχι γιατί "δε το είχα", το game είναι εύκολο, αλλά γιατί δε γουστάρω το feature με το περιορισμό στο fast travel. Πάλι stealth-sniper build (πόσο σπασμένο το να σκοτώνεις τον ένα εχθρό ακριβώς μπροστά στο φίλο του και να μην αντιδράει κανείς) και πάλι anti-board run, δε τα πάω καλά με το καπιταλισμό και ας είναι στα ψέμματα.
Θα σταθώ στο δεύτερο DLC που μου άρεσε πολύ, με το φόνο της Halcyon Helen. Είχα πέσει μέσα ότι φταίει ο Λου αλλά το ότι είναι δύο οι Χέλενς δε το είχα φανταστεί, got me there.

Δοκίμασα να ξανα-ξεκινήσω το The Inquisitor (Witcher 2-clone σε setting που ο Χριστός επάνω στο σταυρό τσατίστηκε και τα έσπασε όλα) αλλά το patch 1.1 δεν το έκανε πιο "ανθρώπινο" στο optimization και τα crashes συνεχίζονται, οπότε το άφησα για το άλλο Witcher 2-clone, το Banishers. Μου αρέσουν τα γραφικά, το story τίμιο για την ώρα, και ωραίο έτσι νταρκ setting. Λίγο generic, αλλά ωραίο.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Κοντοφθαλμα πιονια, που πιστευουν στο ψεμα της δικαιοσυνης και οχι στο ενστικτο της επιβιωσης. Ο σρεντερ κοβει τα ποδια των εχθρων του για να μην τρεχουν ξοπισω του και τα χερια τους για να μην παρουν τον νομο στα χερια τους.
Το μακελειο ειναι δικαιοσυνη. Τα λεω καλα ρε @shredder; εμενα μη με κοψεις ομως, μπορει να εχω κανενα γκομενακι να σου γνωρισω και κατω απο την ταφοπλακα δεν θα εχω σημα.
Καλα τα λες. Μην φοβασαι δεν θα σε πειραξω.
 

letaros

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
May 28, 2014
Messages
14
Έχεις ολοκληρώσει κάποιο run; Πόση ώρα περίπου χρειάζεται;

Το καθε run μπορει να ειναι ταξιδι απο 1 μεχρι 5-6 περιοχες του χαρτη. Ο καθε τομεας ειναι κανα 10λεπτο τεταρτο το πολυ. Σε πιεζει ετσι κι αλλιως χρονικα απο μονο του να φυγεις απο καθε περιοχη. Αναμεσα στους τομεις κανει save, γιατι μαλλον γι αυτο ρωτας :)
@letaros: Μου αρέσουν όλα τα παραπάνω αλλά έχω τους παρακάτω προβληματισμούς.



Έχει αρκετή εξερεύνηση ή κάθε τρεις και λίγο πρέπει να κάνεις crafting...;

Α! Επίσης βάλε και ένα άβαταρ για να μη φωνάζει ο @Admiral . :Ρ

Αν υποθεσουμε οτι το μεσο run ειναι κανα 40λεπτο (1 ωρα για μενα που ειμαι ψειρας και μου αρεσει παρα πολυ το game) η ολη φαση οταν γυρνας στο garage οπου πρεπει 1) να επιδιορωθωσεις το αμαξι 2) να τακτοποιησεις οτι μαζεψες 3) να αναβαθμισεις οτι μπορεις 4) να κανεις craft αυτα που αναβαθμισες ειναι κανα 15λεπτο. Στην αρχη που δεν ξερεις τους μηχανισμους μπορει και τα δυο να ειναι λιγο παραπανω. Καπως ετσι παει η αναλογια.

Εξερευνηση εχει μονο αν το θες κι αν προλαβαινεις... Στην ουσια πρεπει οσο πιο γρηγορα γινεται να μαζεψεις οτι περισσοτερο μπορεις απο καθε περιοχη και να πας στην επομενη. Εχει ομως και μια συγκεκριμενη κατασταση σε περιοχες που σε αφηνει ελευθερο να μεινεις οσο θες και αντεχεις. Οι χαρτες βεβαια ειναι καπως dull, δλδ τα κτηρια ειναι παντου ιδια, τα αμαξια τα φορτηγα κλπ, αλλα ειναι πανεμορφοι, diversed σε καθε διαφορετικη ζωνη και με απιστευτη ατμοσφαιρα οτι καιρικη συνθηκη και να επικρατει, και επικρατουν διαφορες. Πολλα anomalies επισης, τοσα πολλα που θα φανταζοσουν οτι θα κουραζουν αλλα δεν κουραζουν καθολου και ταυτοχρονα "γεμιζουν" τις περιοχες.

Δεν θα σου πω πετα το 30αρι αφοβα, γιατι ή θα το λατρεψεις ή θα μισησεις καποιες "δυσκολιες" του και θα πεις οτι ειναι για 7/10. Για κατω απο 7 δεν ειναι με τιποτα, για μενα ειναι 10αρι στεγνο γιατι δεν μου φανηκε σε τιποτα δυκολο (εκτος απο την αρχη) και γιατι το εχουν φτιαξει με πολυ αγαπη και αυτο φαινεται.

-Εκπληκτικη ατμοσφαιρα παντου, ακομα και στο garage
-Τρομερο sound design και φωτισμοι.
μηδεν τρομος στο παιχνιδι αλλα πολυ creepiness ο συνδιασμος των δυο

-Τρομερη "αισθηση" του αυτοκινητου, ενα σωρο καλουδια, πρεπει να προσεχεις ζημιες, καυσιμα, μπαταρια, εξοπλισμο αναλογως την περιοχη που θα πας.
-Ικανοποιητικοτατο βαθος στις αναβαθμισεις στα παρελκομενα αλλα και γενικα, ειδικα αν σκεφτεις οτι ειναι indie
-Γενικα τρομερο Immersion (στο PC τουλαχιστον που το παιζω εγω)

Αν εχει αρνητικα? Ισως η ελλιπης εξηγηση καποιων λειτουργιων (αν θες να τα βρισκεις μονος σου και θεωρεις cheat να ψαχνεις online ισως σε πειραξει λιγο) και λογικα (δεν το εχω τελειωσει ακομα για να δω σε τι βαθμο) το μη replayability, αν και με βλεπω να το ξαναπαιζω απο την αρχη.

Ειμαι περιπου στο 75% κι εχω 45 ωρες.

Οτι απορια εχεις ρωτα.
 
Last edited:

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Και ναι κύριοι, μου πήρε μόνο 26 χρόνια περίπου (μέσα σε αυτό το διάστημα, τρεις - τέσσερις φορές το άρχιζα και το σταμάταγα ), αλλά τερμάτισα το Baldur's Gate το ορθόδοξο!!!!!!!!!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,380
Και ναι κύριοι, μου πήρε μόνο 26 χρόνια περίπου (μέσα σε αυτό το διάστημα, τρεις - τέσσερις φορές το άρχιζα και το σταμάταγα ), αλλά τερμάτισα το Baldur's Gate το ορθόδοξο!!!!!!!!!

Εύγε! Εγώ είχα τελειώσει το πρώτο αλλά δεν ασχολήθηκα ποτέ με το δεύτερο (λόγω του γνωστού θέματος με το RTwP). Επειδή όμως είναι ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι για την ιστορία του είδους, έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου να επιχειρήσω ένα playthrough κάποια στιγμή. Είχε επίπεδα δυσκολίας το BG2 ώστε να το βάλω στο easy όπως έκανα με το Pillars of Eternity;
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Εύγε! Εγώ είχα τελειώσει το πρώτο αλλά δεν ασχολήθηκα ποτέ με το δεύτερο (λόγω του γνωστού θέματος με το RTwP). Επειδή όμως είναι ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι για την ιστορία του είδους, έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου να επιχειρήσω ένα playthrough κάποια στιγμή. Είχε επίπεδα δυσκολίας το BG2 ώστε να το βάλω στο easy όπως έκανα με το Pillars of Eternity;
Ναι καλε, το βαζεις easy και απολαμβανεις την ιστορια, εννοειται.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,271
Μαρεσει που τον είχαμε και Ναύαρχο σε αντιεξωγήινες αποστολές. Σε τέτοιους ανθρώπους βασίστηκαν οι ζωές μας;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Εύγε! Εγώ είχα τελειώσει το πρώτο αλλά δεν ασχολήθηκα ποτέ με το δεύτερο (λόγω του γνωστού θέματος με το RTwP). Επειδή όμως είναι ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι για την ιστορία του είδους, έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου να επιχειρήσω ένα playthrough κάποια στιγμή. Είχε επίπεδα δυσκολίας το BG2 ώστε να το βάλω στο easy όπως έκανα με το Pillars of Eternity;
και easy να έχει δεν νομίζω ότι αυτό θα είναι το προβλημά σου, και εγώ προσπάθησα για icewind dale αλλά με χαλάνε άλλα πράγματα που δεν έχει συγκριτικά με μοντέρνα παιχνίδια. Το πρόβλημα είναι καθαρά QoL και όχι πχ γραφικά και βαθμός δυσκολίας. Αν και πρακτικά η έλλειψη κάποιον QoL ανεβάζει ουσιαστικά την δυσκολία.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Μαρεσει που τον είχαμε και Ναύαρχο σε αντιεξωγήινες αποστολές. Σε τέτοιους ανθρώπους βασίστηκαν οι ζωές μας;

Εγώ πάντως αναπολώ αυτές τις στιγμές... Περίμενα πώς και πώς την επόμενη φορά που ο @Admiral, ο Ναυαρχούκος της καρδιάς μας, θα με έπιανε στα χέρια του για να με κάνει ό,τι θέλει! :Ρ (Όποιος προλάβει να βάλει την τελευταία φράση στο πιο "σέξι" θρεντ του Ρεηκουί, κερδίζει!)
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,889
Εχει ζορίσει πολύ το Curse of the Dead Gods. Πρέπει να είναι το πρώτο rogue-άδικο που παίζω. Ωραίο σαν game, καλό replayability, smooth controls....
...αλλά με εκνευρίζει που πρέπει να σπαταλίσω κοντά μία ώρα μέχρι να φτάσω στο stage boss. Απαξ κ ψοφήσω φτου κ από την αρχή.
😿

Μπήκα επιτέλους στον κόσμο του Resident Evil ξεκινώντας... από το 0. Μια ερώτηση. Οταν σε πιάνουν τα ζόμπι μπορείς να τα αποθίσεις εγκαίρως ώστε να μην φας dmg ή αν σε πιάσουν...θα την φας? Διότι με έπιασαν στην αρχή 2-3 κ απλά πάταγα ότι ναναι (κλασσικά).

Επίσης, το κομαντομάχαιρο πώς δε χωράει στο μίνι ασανσεράκι να το στείλω στην Ρεμπμπέκα να ανοίξει την πόρτα αφού ζητάει λέει κάτι sharp? Δεν είναι αποσπόμενο φαντάζομαι? lol
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Κοντοφθαλμα πιονια, που πιστευουν στο ψεμα της δικαιοσυνης και οχι στο ενστικτο της επιβιωσης. Ο σρεντερ κοβει τα ποδια των εχθρων του για να μην τρεχουν ξοπισω του και τα χερια τους για να μην παρουν τον νομο στα χερια τους.
Το μακελειο ειναι δικαιοσυνη. Τα λεω καλα ρε @shredder; εμενα μη με κοψεις ομως, μπορει να εχω κανενα γκομενακι να σου γνωρισω και κατω απο την ταφοπλακα δεν θα εχω σημα.
Ειναι συνομωσια των οπαδων του Batman και του Superman Δεν εξηγειται αλλιως γιατι πατωσε σε πωλησεις και πηρε τοσες αρνητικες κριτικιες. Ηταν οργανωμενο σχεδιο για να μας εκδικηθουν ! Αλλα εγω με τους foot ninjaκ αι την harley quiin τον Joker και ολους τους εχθρους του Batman και του superman θα διαλυσουμε ολες τις χελωνες και ολους τους Batman. Αν εισαι εγκληματιας σαν εμενα τοτε θα σου αρεσει. Οπως και τα GTA DESTROY ALL HUMANS SAINTS ROW.
 
Top Bottom