What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Ειναι καποιες ταινιες οι οποιες δεν πρεπει να γινονται σειρες, αλλα αυτοι επιμενουν να τις κανουν, με σκοπο το χρημα και την καταστροφη των αναμνησεων.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Συμφωνώ ,γιατί η αποτυχία να πετύχεις το επίπεδο της ταινίας είναι σίγουρη !
Αλλά η σειρά ανταποκρίθηκε τουλάχιστον για τους πρώτους 2 κύκλους -σε αντίθεση με τον 3ο που ήταν αποτυχία- στις απαιτήσεις και το hype των ταινιών Lethal Weapon 1-2-3 (Για το 4 δεν πέταξα και την σκούφια μου , προσωπικά) .

Η 1η μου επαφή με την σειρά ήταν στο Star , εκεί στην τηλεόραση κάνοντας zapping πριν 2 χρόνια αν θυμάμαι καλά . Πέφτοντας σε 1 επεισόδιο της , αμέσως σκέφτηκα : "πάλι το ίδιο Αμερικάνικο τροπάρι αστυνομικής σειράς!" Έδωσα στο επεισόδιο εκεί στην αρχή 10 λεπτά , μου φάνηκε καλό , ξανά έδωσα 10 λεπτά στη σειρά και τελικά μάρεσε (το πέτυχα στο ending του) . Έτσι ξεκίνησα την παρακολούθησή της ...
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Lethal Weapon Series . Τουλάχιστον 4η φορά που βλέπω την σειρά ιδιαίτερα τις 2 1ες σεζόν. Mέσα σε 1.5 χρόνο!!
LW- Team Riggs

Συμφωνώ ότι είναι αρκετά καλή, βλέπεται ευχάριστα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Πολύ χαβαλέ η σειρά, εγκρίνω κι εγώ. Ειδικά με το φαγί το απογευματινό μετά τη δουλειά ό,τι πρέπει.
Ξενέρωσα όταν έφυγε ο ένας και την παράτησα, θα την ξαναπιάσω μόλις μου περάσει.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,426
Better off Ted. Πού ήταν κρυμμένο αυτό το αριστούργημα δέκα χρόνια; Γιατί κανείς δεν μου είπε για αυτό; Γιατί οι ανικανοάμπαλοι execs την κόψανε χωρίς καν να προβάλλουν τα δύο τελευταία επεισόδια - ευτυχώς κυκλοφορούν στα ίντερνετς. Πού κάνω petition για 10 season revival? Veronica, θα με παντρευτείς;
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Πολύ χαβαλέ η σειρά, εγκρίνω κι εγώ. Ειδικά με το φαγί το απογευματινό μετά τη δουλειά ό,τι πρέπει.
Ξενέρωσα όταν έφυγε ο ένας και την παράτησα, θα την ξαναπιάσω μόλις μου περάσει.
Έχει όμως την ίδια εσάνς όπως και την 1η φορά,?!
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,888
Εν τάχει
Locke and Key: Nτάξει δε περίμενα και πολλά, αλλά το ότι πήρα ακόμα λιγότερα και παρ'όλα ταύτα το πάλεψα μέχρι το πέμπτο περίπου επεισόδιο με κάνει να εκνευρίζομαι ακόμα περισσότερο. Τeen soap opera με επίφαση φάντασι. Όταν άρχισαν τα πολλά ματσα- μουτσα και τα τριολε το παράτησα
Unbelievable: ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ! βάζει το Θέμα του βιασμού (σωματικού και ψυχολογικού) πάνω σε απολύτως ρεαλιστικές βάσεις αποφεύγοντας να γίνει μελοδραματικό. Μου έδωσε την εντύπωση ότι απλά οι δημιουργοί έδειξαν εμπιστοσύνη στους θεατές πως μπορούσαν να καταλάβουν πως το θέμα γύρω από το οποίο στήνεται η πλοκή είναι από μόνο του πάρα πολύ σοβαρό και δεν χρειάζονται τεχνάσματα για να του προσδώσουν βαρύτητα. Ίσως μάλιστα και να το ευτέλιζαν αν προσπαθούσαν. Δώστε ευκαιρία.
Castlevania s3: Λυπάμαι μόνο όλους όσους θα το προσπεράσουν επειδή είναι "Μικυ Μαου" στηρίζεται σε video game ή είναι αργόσυρτο.
Σταθερά το καλύτερο game adaptation ever, σταθερά ένα από τα καλύτερα, αν όχι horror, τουλάχιστον thrillers που έχω δει.
Οι άνθρωποι μπήκαν στη διαδικασία να προσλάβουν τον Reddick και την Βαrbara Steele ρε φίλε για να δώσουν τις φωνές τους σε δύο σημαντικούς για την εξέλιξη της πλοκής, αλλά τελικά περιφερειακούς χαρακτήρες. Αυτό και μόνο δείχνει πόσο αγαπούν και γνωρίζουν αυτό που κάνουν.
ΙΤ crowd και Community: Ολοκλήρωσα το πρώτο και είδα τα πρώτα 3 επεισόδια του δεύτερου. Δε θα πω πολλά, άλλωστε είναι νωρίς για το community. Απλά θα αναρωτηθώ. Δηλαδή το community είναι από τις καλύτερες κωμικές ever σε ένα κόσμο που το IT crowd- αναρχικό, καρικατούρα φαινομενικά και όμως τόσο σφιχτοδεμένο και με τους ηθοποιούς να παίζουν με όλα τα εκφραστικά τους μέσα αντι να στηρίζονται ΜΟΝΟ σε ατάκες.- είναι μια συμπαθητική cult σειρά με αφοσιωμένο αλλά περιορισμένο κοινό. Ρε μπας είναι το αντίθετο;; Μήπως θα έπρεπε να είναι το αντίθετο;
Για την συνέχεια και ενώ ετοιμαζόμουν να δω τις τελευταίες season Βοsch, παρατήρησα πως το amazon ανέβασε το Βattlestar Galactica.
Mας έχετε πρήξει να ούμε με το BG εδώ πέρα :p όποτε ήρθε η ώρα να δω περί τίνος πρόκειται.

Στα υπόψιν το good omens το fleabag, τales from the loop και seinfeld.

Eίδα και τα δύο πρώτα επεισόδια tiger king. Πολύ πιο ενδιαφέρον από αυτό που δείχνει εκ πρώτης, αλλά δύσκολα θα το συνεχίσω. Τόσο, κατ'ουσίαν, white trash δε το θέλει ούτε ο θεός, ούτε ο διάλος. Νιώθω βρώμικος, σαν να κολυμπάω σε υπόνομο.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
παρατήρησα πως το amazon ανέβασε το Βattlestar Galactica.
Mας έχετε πρήξει να ούμε με το BG εδώ πέρα :p όποτε ήρθε η ώρα να δω περί τίνος πρόκειται.

:cylons::cylons::cylons:

Περιμένουμε εντυπώσεις!!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Σχετικά με το ΙΤ, θα έλεγα ότι οι Εγγλέζοι έβγαζαν φοβερές σειρές. Όχι ότι τώρα δεν το κάνουν αλλά πλέον όπως παντού, έτσι κι εκεί έχουν αυξήσει την ποσότητα κι έχουν ρίξει την ποιότητα. Πάντως αυτό το στερεότυπο περί βρετανικού χιούμορ το καταρρίπτουν για πλάκα, pun intended
IT crowd, Father Ted, Black Books, Spaced, Black adder, Fawlty towers, peep show, Alan partridge, the office, little Britain, thick of it και φυσικά το παλαβό ιπτάμενο τσίρκο των Pythons.
Σίγουρα κάποιες είναι παλιές και ως εκ τούτου έχουν μέσα αστεία που δεν τα πιάνουμε πάντα. Έχουν όμως αυτό που περιέγραψες, υποκριτή. Τα δίνουν όλα και εννοείται ότι ξεκαρδιζεσαι.
Νταμν πάω να δω πάλι black books

Ναι δεν είναι στα 1080ρ, ούτε καν στα 720, αλλά ποιος νοιάζεται; Μανι θεέ πάρε την ΠΑΕ
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Εξαιρετική και η 2η σεζόν του After Life. Κάθε επεισόδιο ένας γαμημένος κόμπος στο στομάχι και ταυτόχρονα και μια αύρα αισιοδοξίας.
Σήμερα ανανεώθηκε και για 3η. Γίναμε.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
Για την συνέχεια και ενώ ετοιμαζόμουν να δω τις τελευταίες season Βοsch, παρατήρησα πως το amazon ανέβασε το Βattlestar Galactica.
Mας έχετε πρήξει να ούμε με το BG εδώ πέρα :p όποτε ήρθε η ώρα να δω περί τίνος πρόκειται.

Άντε, καιρός ήταν. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι από εδώ και πέρα θα συγκρίνεις όλες τις άλλες sci-fi σειρές με αυτή, με μόνο το The Expanse να στέκει όρθιο.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Θα έχουμε celebrities στη Season 2 του Mandalorian. Αν και δε νομίζω να ξαφνιαστεί κανείς, το βάζω σε spoiler.


Πρόσφατα είδα την πρώτη σαιζόν. Ωραία ήταν αν και δυσκολευόμουν να συγκεντρωθώ στην πλοκή κάθε φορά που έδειχαν το baby yoda. Cuteness level over 9999. Χμ, μας λείπει ένα star wars emoticon...
 
Top Bottom