What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Δεν έχω τσεκάρει την ερμηνεία της Σκάρλετ
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Στο μεταξύ έχω ξεκινήσει κι εγώ εδώ και λίγες βδομάδες το Cowboy Bebop (το animated, το ορθόδοξο) και... δεν ξέρω ακόμα αν μου αρέσει ή όχι. Το Firefly (που ξεκάθαρα επηρεάστηκε από το CB) το λάτρεψα μετά τα πρώτα 1-2 επεισόδια, εδώ έχω φτάσει στο 10ο και παρά τις εκλάμψεις, ακόμα δεν μου έκανε το κλικ.

Έχει, πάντως, μερικά πολύ όμορφα πλάνα, γρήγορη αφήγηση κι αυτές οι περιστασιακές νουάρ πινελιές στην ατμόσφαιρα με εξιτάρουν. Αλλά μετά έρχονται τα κλασικά anime "καραγκιοζιλίκια", κάποια σαχλούτσικα storylines και τα αψυχολόγητα τερτίπια των χαρακτήρων να με γειώσουν. Πραγματικά πολύ δύσκολη περίπτωση. Πάντως δεν έχει πλοκαμοαηδίες, είναι γενικά πολύ "προσγειωμένο" sci-fi.

Συνεχίζω σιγά-σιγά, και κάποια στιγμή θα το τελειώσω ώστε να μπορώ να πω ότι το είδα όλο. Πάντως αν είχε π.χ. τα διπλάσια-τριπλάσια επεισόδια, πιθανότατα θα το είχα παρατήσει ήδη. Νομίζω απλά δεν μου ταιριάζει σαν στυλ το anime, πρέπει να το πάρω απόφαση. :cry:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
νομίζω και εμένα άρχισε να μου κλικάρει στην πορεία, στην αρχή ήταν απλά ένα ενδιαφέρον anime. Αλλά πάνε χρόνια και ήμουν και σε άλλη ψυχολογία τότε.
Είδα και εγώ 2 επεισόδια εν αναμονή του live action, δεν νομίζω ότι θα το συνεχίσω τώρα όμως μέχρι να δω το live ολόκληρο. Εκτός αν αποδειχθεί τόσο πατάτα που πάω πίσω να δω το anime για να κλάψω για μια ακόμα χαμένη ευκαιρία.

Δεν έχω τσεκάρει την ερμηνεία της Σκάρλετ
από μεταφορές σε live action σου άρεσε κάποιο;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Τα ίδια έλεγα και εγώ, αλλά θα δεις στο τέλος...
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
από μεταφορές σε live action σου άρεσε κάποιο;
Δεν είναι ότι με χαλάνε οι μεταφορές σαν μεταφορές.. Απλά εδώ του άλλαξαν τα φώτα και το πήγαν σε μονοπάτια Λάμψης. Επίσης έχει κάμποσα σαχλά αστεία "Εγώ ξυρίζω τα @@ μου με ξυραφάκι". Επίσης σε κάθε επεισόδιο έχουμε και τις οικογενειακές ιστορίες του Vicious
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Δεν είναι ότι με χαλάνε οι μεταφορές σαν μεταφορές.. Απλά εδώ του άλλαξαν τα φώτα και το πήγαν σε μονοπάτια Λάμψης. Επίσης έχει κάμποσα σαχλά αστεία "Εγώ ξυρίζω τα @@ μου με ξυραφάκι". Επίσης σε κάθε επεισόδιο έχουμε και τις οικογενειακές ιστορίες του Vicious
ναι ρε παιδί μου απλά προσπαθώ να κόψω την φάση λίγο, πχ για το Ghost in the Shell όλο γκρίνια άκουγα και το βρήκα απίστευτη ταινιάρα με τον αστερίσκο *για hollywood movie. Δεν περίμεναν α δω το anime!
Το Full Metal Alchemist ήταν σκυλοπαπαριά, το Bleach μου άρεσε κτλ.

Βέβαια μόλις πάω σπίτι το μεσημέρι θα βάλω το ταμπλετάκι να δω κανά επεισόδιο anyway
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
το Ghost in the Shell όλο γκρίνια άκουγα και το βρήκα απίστευτη ταινιάρα
Ταινιάρα δε θα την έλεγα αλλά ήταν όντως αξιόλογη προσπάθεια.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Δεν τα έχω δει αυτά
Αλλά πάρε ένα δείγμα

Screenshot from 2021-11-19 13-13-50.png
Screenshot from 2021-11-19 13-16-17.png
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Και οι διάλογοι είναι άστα να πάνε...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Είδα 1,5 επεισόδιο Cowboy Bebop, δεν ξέρω τι νοιώθω, ξενέρωσα με κανά 2 φάσεις, ξενέρωσα ότι βλέπω γνωστές ιστορίες (άλλα έταζαν...) αλλά έχει την φάση του. Σίγουρα οι ηθοποιοί παίζουν ωραία πάντως, ακόμα και ο αποτυχημένος γουίτσορας Vicious τελικά δεν είναι τόσο χάλιας, απλά τον φανταζόμουν πιο... πως να το πω... λεπτεπίλεπτο και όμορφο, όχι αυτόν τον αγριάνθρωπο. Στο anime ήταν σαν evil elf.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Ευτυχώς ή δυστυχώς, είμαι από τους "παρθένους" που δεν έχουν δει ακόμα το anime, και η live-action σειρά για αρχή μου άρεσε και μου έκανε αμέσως "κλικ" Firefly.

Είδα και δυο επεισόδια Wheel of Time. Μου άρεσε ως τώρα, αλλά έχει αντιγράψει εμπνευστεί αρκετά από LOTR. μέτρησα τουλάχιστον 3 ατάκες στο πρώτο επεισόδιο, αλλά δε κράτησα screenshots.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
@nitro912gr
ghost in the shell live action μετριο στην καλυτερη. περισσοτερο ηταν ενας φορος τιμης στην πρωτη animated μεταφορα βασικα και τπτ παραπανω.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
ΠΟΥΣΕ ρε Μόγκρυ! Εξαφανίστηκες...
Εντάξει, καταλαβαίνω ότι έκλαιγες σε εμβρυική στάση όταν συνειδητοποίησες ότι το prime 4 που σου έταξαν στο σέρβιραν ως Dread, αλλά και πάλι, δεν έπρεπε να κατεβάσεις παντζούρια.
:trollface:
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ΠΟΥΣΕ ρε Μόγκρυ! Εξαφανίστηκες...
Εντάξει, καταλαβαίνω ότι έκλαιγες σε εμβρυική στάση όταν συνειδητοποίησες ότι το prime 4 που σου έταξαν στο σέρβιραν ως Dread, αλλά και πάλι, δεν έπρεπε να κατεβάσεις παντζούρια.
παιχνιδαρα το dread βασικα. το prime 4 θα το κρινουμε οταν το δουμε επιτελους. ισως να εχουμε πεθανει μεχρι τοτε. παμε παρακατω. ειμαι καπου εδω γυρω λαρκαρω που και που.
 
Top Bottom