What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,943
Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία. Η δεύτερη σεζόν του Γουίτσορα μου άρεσε πολύ, μου φαίνεται τεράστιο step-up σε όλα έναντι της πρώτης.

Μποράτσε δεν ξέρω τι πήγε στραβά στα, για όλους, περίεργα εφηβικά χρόνια, αλλά τόσο φακντ απ αντίληψη περί γοητείας, σεξουαλικότητος και επιδραστικών σε αυτά παραγόντων, ούτε χιουμοριστικά δεν παλεύεται.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,322
Μιας και ο χρόνος είναι ολίγον πιεσμένος

@Borracho και όποιος άλλος παρακολουθέι... Narcos ή Narcos: Mexico ?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,553
Τελείωσα και εγώ επιτέλους τον Τζέρλαντινο, το έβλεπα με την σύζυγο αλλά καθημερινές είχε μέλισσες και μόνο ΣΚ μπορούσαμε να τα δούμε :p
Με ξίνισαν κάποια πράγματα, αλλά σε γενικές γραμμές το μόνο που πραγματικά με στεναχώρησε ήταν τα μόνο 8 επεισόδια.
Γενικά πιστεύω ήταν υπέροχο, αλλά αυτό το πράγμα που προσπαθούν με το στανιό να αλλάξουν πράγματα σε κάτι που είναι πλέον ποπ κουλτούρα λόγο των παιχνιδιών... δεν γίνεται μανίτσα μου, βρες κάτι άλλο να αλλάξεις. πχ η τσιγκάνα Τρις. Όσο κοκκινομάλα και να την κάνεις δεν το σώζεις, κάνε recast.
Καταλαβαίνω ότι θέλουν λίγο diversity γιατί τα παιχνίδια είναι λες και ψάρευαν μοντέλα από το Playboy των 90s, αλλά σίγουρα υπάρχουν τρόποι να μπαλατζάρεις τέτοια πράγματα χωρίς να ξινίσει το γαλατάκι εμάς των μαμάκηθων.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,345
λες και ψάρευαν μοντέλα από το Playboy των 90s

Και που είναι το κακό, ωέω????

question-valid-question.gif
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
@Tony Corvus Είναι στην ίδια υψηλότατη ποιότητα το Narcos με το Narcos: Mexico και αφηγούνται την σύγχρονη ιστορία της Αμερικανικής οικονομίας, με χρονολογική σειρά. Ξεκινάς από τα πρώτα Narcos και όσο ψήνεσαι να μάθεις πώς κινείται το χρήμα και στέκονται οι κυβερνήσεις μέσα στην πάροδο των ετών, προχωράς μπροστά.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,696
Το Dexter: New Blood έχει αναπάντεχα καλή σεζόν ως τώρα. Tα πρώτα 1-2 επεισόδια είναι ίσως λίγο ψιλομέτρια και αργά, αλλά όσο προχωράει αποκτά μομέντουμ χιονοστιβάδας. Μένουν 2 επεισόδια για να τελειώσει η σεζόν (και δεν νομίζω να βγει άλλη). Φανς του αρχικού Dexter δείτε το άφοβα για υψηλά vibes νοσταλγίας και serial killer σασπένς.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,158
Inside No9.

Και Narcos.
αφήστε τα narcos και αυτές τις αμερικανιές και πιάστε asap το el chapo.
Τώρα είμαι στο τέλος του wheel of time και νομίζω για όσους τους αρέσουν τα fantasy θα πρέπει να το δει αμέσως. Φοβερά epic, φοβερά τοπία ακόμα και το story με έχει κολλήσει και επιτέλους υπάρχει και mage σε σειρά γιατί τους είχαμε ξεχάσει τελείως σαν χαρακτήρες
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,158
Εντάξει το τελευταίο επισόδειο ήταν μεγάλη επικούρα. Μιλάμε το κατευχαριστήθηκα και λέω να το δω και δεύτερη φορά.
Tα πάντα είχε για εμάς που μας αρέσουν αυτά τα epic fantasy και επιτέλους και mage που τα κάνουν πτν όλα.
Δλδ το ξέρω ότι είναι κοστοβόρο να βάζουν mage σε σειρές αλλά επιτέλους μια σειρά που ο mage έιναι mage και διαχειρίζεται τα στοιχεία της φύσης. Ιδίως η τελευταία σκηνή είναι μιlλάμε βγαλμένη από τις πιο epic fantasy φαντασιώσεις μας :D
Τώρα μια και στηρίζεται στα βιβλία έχει και πολύ βάθος σαν lore. Το τέλος του προηγούμενου επισοδίου δλδ του πρωτελευταίου που δείχνει τον κόσμο πως ήταν πριν το μεγάλο crash η όπως το λένε μένεις μλκ γιατί μιλάμε δεν θα κάνω spoiler αλλά και εκεί μου άρεσε αυτό πάντρεμα
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,683
Ναι, το 3000 years before ήταν πολύ ωραίο representation.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,696
Κλέο με μπάκστορι Terrance Silver στο πρώτο επ. Cobra Kai :ROFLMAO:

Πολύ meta σκηνή το ότι αναγνώρισαν το παράλογο του όλου σεναρίου στο Καράτε Κιντ 3.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,552
Ξεκινησα το wheel of time. Αρκετα υποσχομενο χωρις να δειχνει κατι πρωτοτυπο στα 3 πρωτα επεισοδια. Θυμιζει αρχοντα, willow και γενικα ο,τι fantasy κυκλοφορει εκει εξω.

Τουλαχιστον η παραγωγη δεν φαινεται τοσο τσιπικη οσο του Witcher το οποιο ειναι καλο σημαδι και για την αναμενομενη LOTR σειρα του αμαζον.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,933
Τουλαχιστον η παραγωγη δεν φαινεται τοσο τσιπικη οσο του Witcher το οποιο ειναι καλο σημαδι και για την αναμενομενη LOTR σειρα του αμαζον.
δεν θα λες τα ιδια οσο προχωρας.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,158
Ξεκινησα το wheel of time. Αρκετα υποσχομενο χωρις να δειχνει κατι πρωτοτυπο στα 3 πρωτα επεισοδια. Θυμιζει αρχοντα, willow και γενικα ο,τι fantasy κυκλοφορει εκει εξω.

Τουλαχιστον η παραγωγη δεν φαινεται τοσο τσιπικη οσο του Witcher το οποιο ειναι καλο σημαδι και για την αναμενομενη LOTR σειρα του αμαζον.
το τελευταίο επισόδειο απλά δεν υπάρχει σαν παραγωγή και σαν epic σκηνικό. Δλδ είναι τόσo καλό το background story που βασίζεται που ξεχνάς ακόμα και την ξύλινη ηθοποιία.
Μια και έχω ξεκινήσει το πρώτο βιβλίο το καλό είναι ότι δίνει και περισσότερες λεπτομέρειες για το κόσμο του wheel of time.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,322
Καλησπέρα φίλτατε τσεκτουφαηερ. Θα θέλατε να σας ενημερώσουμε για τους Μάρτυρες του Inside No9 ?
 
Top Bottom