What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,377
Τόσο καλά?

Μερικές φορές βοηθά η μείωση των προσδοκιών. Αν σου πω ότι είναι άθλιο, θα δεις τα υπόλοιπα επεισόδια περιμένοντας κάτι καταστροφικό οπότε μπορεί να το ευχαριστηθείς τελικά. :D
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000


:eek::oops:o_O🥺😧
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,460


:eek::oops:o_O🥺😧
πρέπει να δω το The Foundation πρώτα για να δω αν θέλω να το αναλάβει η apple :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,460
Δεν θέλεις. Ουπς, spoiler ήδη από το 2ο επεισόδιο Foundation.
θα το ρισκάρω, και άλλα πράγματα που έγιναν μεταφορές είχαν γκρίνια και μου άρεσαν.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255
πρέπει να δω το The Foundation πρώτα για να δω αν θέλω να το αναλάβει η apple :p
Από τα καλύτερα ανταπτεσιον εκεί έξω. Εφάμιλλο με την αριστουργηματική 1η σεζόν του Rings of Power!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Προειδοποιημένος από τον έγκριτο μύστη ΜπραΜπρού και αρκετά επιφυλακτικός, είπα να ξεχαρμανιάσω την κάψα μου για Ιταλιάνικο δράμα με το Σούμπουρα. Όπως τα γράψατε είναι συνάδελφοι.

Προς τιμήν του, δεν αποπειράται να αντιγράψει το επικό Γκομόρα, εστιάζει περισσότερο στο 'υψηλό' επίπεδο της μαφίας και της διαπλοκής της με τους πολιτικούς και την Εκκλησία. Άπειροι πόντοι για τη μορφάρα Σκιαδαρέση που δεν είχα ιδέα ότι μίλαγε φαρσί τα Ιταλικά. Θεωρώ θα τα περάσω έμορφα, ο πιλότος έστησε ωραία το ταμπλώ. Τα πλάνα της Ρώμης είναι να πας σέρνοντας ως εκεί και να γλείφεις κάθε πετραδάκι, κλαίγοντας δάκρυα πικρά για τις ημέρες που απλώς πέταγες δυό τζιν σε ένα σάκο και την έκανες για άγνωστα σημεία.

ΥΓ Ήταν ιδέα μου ή χρησιμοποιούσε ίδια σκηνικά με το φίλμ; Υποτίθεται πως είναι πρήκουελ αλλά θα έπαιρνα όρκο πως κάποιες τοποθεσίες/χαρακτήρες τους είχα δει και στην ταινία.
 
Last edited:

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Προειδοποιημένος από τον έγκριτο μύστη ΜπραΜπρού και αρκετά επιφυλακτικός, είπα να ξεχαρμανιάσω την κάψα μου για Ιταλιάνικο δράμα με το Σούμπουρα. Όπως τα γράψατε είναι συνάδελφοι.

Προς τιμήν του, δεν αποπειράται να αντιγράψει το επικό Γκομόρα, εστιάζει περισσότερο στο 'υψηλό' επίπεδο της μαφίας και της διαπλοκής της με τους πολιτικούς και την Εκκλησία. Άπειροι πόντοι για τη μορφάρα Σκιαδαρέση που δεν είχα ιδέα ότι μίλαγε φαρσί τα Ιταλικά. Θεωρώ θα τα περάσω έμορφα, ο πιλότος έστησε ωραία το ταμπλώ. Τα πλάνα της Ρώμης είναι να πας σέρνοντας ως εκεί και να γλείφεις κάθε πετραδάκι, κλαίγοντας δάκρυα πικρά για τις ημέρες που απλώς πέταγες δυό τζιν σε ένα σάκο και την έκανες για άγνωστα σημεία.

ΥΓ Ήταν ιδέα μου ή χρησιμοποιούσε ίδια σκηνικά με το φίλμ; Υποτίθεται πως είναι πρήκουελ αλλά θα έπαιρνα όρκο πως κάποιες τοποθεσίες/χαρακτήρες τους είχα δει και στην ταινία.

Προχώρα ακάθεκτος!

Προετοιμασία για τη 2η σεζόν:



Αουρελιάνο ΦΟΡ ΔΕ ΓΟΥΙΝ!
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Δε ξέρω για τις σειρές, αλλά το κομματάκι ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

Αν έχουν τέτοια μουσική τα γκομοροσουμπουρα, ψηθηκα να τα τσεκαρω ακόμη παραπάνω
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Δε ξέρω για τις σειρές, αλλά το κομματάκι ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

Αν έχουν τέτοια μουσική τα γκομοροσουμπουρα, ψηθηκα να τα τσεκαρω ακόμη παραπάνω

Και οι δύο σειρές έχουν μουσικάρες, ίσως όχι για όλα τα γούστα, αλλά ταιριάζουν απόλυτα στην ατμόσφαιρα, ενώ κάποια κομμάτια σού κολλάνε για αρκετό καιρό στο μυαλό. Έχουν αυτό το "κάτι".

Εάν σου αρέσει η θεματολογία, ξεκίνα άμεσα και... Μαίρη Κρίστμαν! :)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,377
Δεν έχει βγάλει καμία σειρά τελευταία η Marvel οπότε δεν έχω δει τηλεοπτικές σειρές.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,487
Τα ζομπι τα παρατησα. Απαλευτο. Μπηκα μερικες μερες σε καραντινα για να δω αν θα με πιασει επιθυμια να δαγκασω κανεναν. Μετα το θεμα με τον αγγελο του twin peaks σκεφτηκα, why not? Χθες το βραδυ το εβαλα να παιξει, για τον τροπο που γυρισαν την σειρα. Ξεκιναει η σειρα και βλεπω την γυναικα που ειναι τυλιγμενη σαν ανθοδεσμη στην ακτη. Αρχισα να θυμαμαι αλλα κοιμηθηκα 10 το πρωι.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Τα ζομπι τα παρατησα. Απαλευτο. Μπηκα μερικες μερες σε καραντινα για να δω αν θα με πιασει επιθυμια να δαγκασω κανεναν. Μετα το θεμα με τον αγγελο του twin peaks σκεφτηκα, why not? Χθες το βραδυ το εβαλα να παιξει, για τον τροπο που γυρισαν την σειρα. Ξεκιναει η σειρα και βλεπω την γυναικα που ειναι τυλιγμενη σαν ανθοδεσμη στην ακτη. Αρχισα να θυμαμαι αλλα κοιμηθηκα 10 το πρωι.

Σε ποιο κύκλο τα παράτησες Λέλο;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,487
7ο επεισοδιο 1. Μολις ο τυπος με το συρματοπλεγμα ηθελε να κοψει το χερι του πιτσιρικα, καταλαβα οτι η σειρα θα γινει τσοντα με υποτιτλους. Τουλαχιστον ετσι το ενοιωσα εγω.
 
Top Bottom