What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
Να κάθομαι να βλέπω campaign ενός οποιοδήποτε PnP, αντί να παίζω ο ίδιος:
πιο βαρετό και από το να παρακολουθείς playthrough CRPG, στο οποίο ο uploader διαβάζει text πιο αργά από τον ίσκιο του τα voice overs.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Γατακι εισαι. Δεν γνωριζεις τον αληθινο πονο εαν δεν κανεις κλικ στο ΥΤ σε instant karma video και δεν υπαρχει τιποτα αλλο απο τυπους που τρωνε τουμπες, χυνεται ο καφες τους κτλ. Δεν υπαρχει εγκλημα και τιμωρια
Κανεις κλικ σε fail video και βλεπεις μονο γκομενες απο τικ τοκ, που φορανε μονο το βρακι τους, να πεφτουν απο την καρεκλα τους, φαρσες, κλανιες και αλλες βλακειες.
Fail MF τα εχεις ή οχι;
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
χαχαχαχαχααχ!!! Ψηθηκα να βαλω τη σειρα μονο και μονο γιαυτο!
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Είδα τα πρώτα 5 επεισόδια Cyberpunk: Edgerunners. Διευκρινίζω ότι δεν έχω παίξει ακόμα το game, οπότε μερικές ορολογίες και άλλες συμβάσεις του κόσμου τις πιάνω χάρη σε όσα έχω διαβάσει/ακούσει από 'δω κι από 'κει. Θεωρώ, γενικά, ότι η σειρά σχεδόν εσκεμμένα αποξενώνει τον θεατή που δεν γνωρίζει εκ των προτέρων κάποια από τα concepts που πραγματεύεται (π.χ. brain dancing, netrunning, edgerunning κτλ.).

Πέρα από αυτό, είναι μια καλούτσικη σειρά, αλλά δεν βρίσκω κάτι το ιδιαίτερο 🤷‍♂️ . Η διάχυτη "γιαπωνεζίλα" προφανώς και δεν βοηθάει, γιατί δεν είμαι φαν της άνιμε αισθητικής, αλλά και το γράψιμο δεν το βρήκα πολύ προσεγμένο. Ίσως την εκτιμήσω περισσότερο όταν δω και τα υπόλοιπα 5 επεισόδια, αλλά προς το παρόν δεν πλησιάζει καν τα Arcane, Castlevania, Invincible ή ακόμα και Vox Machina.
 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Star Trek Picard S03E01. Η κατρακύλα δεν έχει τελειωμό. Άντεξα μέχρι το "and Jean-Luc... no Starfleet!" (timestamp 00:10:36) θαρρείς και έχει αναλάβει για showrunner δωδεκάχρονο με δεκατρία χρόνια προϋπηρεσία στο fanfiction.org. Να σημειώσω είχα δει τις δύο πρώτες σεζόν, παρά την γκρίνια που μπορεί να έριχνα. Εδώ δεν παλεύεται η κατάσταση, από την Doctor Crusher με τα laser shotgun firefights (αν δεν είναι αυτό Star Trek, τότε τι είναι), μέχρι τον Picard που έχει πάθει Benjamin Button και βιώνει την εφηβεία στα εκατόν σαράντα του, το αίμα του βράζει λέμε. Hard pass.

Ευτυχώς που υπάρχει το 1923 και βλέπουμε τι πραγματικά μπορεί να κάνει ένα δυνατό ensemble ηθοποιών, όταν οι showrunners σέβονται το κοινό και τον εαυτό τους. Δεν μπορώ να περιμένω κάθε Κυριακή για το νέο επεισόδιο, ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ τσατσιά το 3 weeks hiatus που ευτυχώς έληξε.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Περισσοτερο σε Akira φερνει παρα σε αυτα που αναφερες.

Όντως. Ούτε το Akira μου άρεσε ιδιαίτερα. Τα υπόλοιπα τα ανέφερα όχι σαν ύφος αλλά σαν συνολική ποιότητα κι επειδή τα είδα να συγκρίνονται σε διάφορους κύκλους (κι εδώ μέσα νομίζω αλλά βαριέμαι να ψάξω).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Ρετροπιξελουμπα XXL
Τυχαια, ανακαλυψα μια αγγλικη 70's mini σειρα (26 επεισοδια) με τιτλο UFO. Εσεις που ειστε μεγαλυτεροι, ισως να την θυμαστε/ξερετε.
Για εμας, τους 11χρονους, η υποθεση ξετυλιγει τις προσπαθειες μιας μυστικης κυβερνητικης οργανωσης που προσπαθει να αποτρεψει μια εισβολη απο εξωγηινους, με μεταμοσχευμενα ανθρωπινα οργανα. Ταιριαζει με το κλιμα των ημερων και των μπαλονιων, που ριχνουν οι πολεμικες αεροποριες του κοσμου.
Η συνεχεια της σειρας στην Αμερικη, ειχε τον τιτλο Space 1999. Ειναι γνωστη σειρα σε οσους προλαβαν να οδηγησουν οπελ ασκονα.
Η σειρα παιζει σε καλη ποιοτητα στο dailymotion. Περισσοτερα απο 4 pixel και θελει λιγο ψαξιμο.
Επειδη η σειρα ηταν για ενηλικες, το ενδυματολογικο τμημα ηταν λιγο ανεμελο και σε περιπτωσεις, ανεμελα επιτηδες.
shado-girls-3.jpg
shado-girls-4.jpg
shado-girls-16.jpg
shado-girls-19.jpg

Αν και τα εφε ειναι σχεδον ανυπαρκτα και καποιες γυναικες φορανε μωβ περουκες, γιατι ετσι. Η βαθμολογια στο IMDB ειναι 7.9/10.
Η σειρα ειναι του Gerry Anderson (thunderbirds, stingray) και τα φτωχα εφε με διασκεδασαν.

Παω να συνεχισω το a spy among friends

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Βεβαίως την γνωρίζω την σειρά, μάλιστα ήταν σύμφωνα με τον Jullian Gollop μια από τις βασικές πηγές έμπνευσης για το πρώτο X-Com. Αν θυμάμαι καλά, ένας από τους λόγους που στην Ευρώπη επέλεξαν τον τίτλο UFO: Enemy Unknown ήταν ακριβώς λόγω της σειράς.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Κι εγώ που νόμιζα ότι θα φαω λεμονοκουπες. Ο Gerry Anderson φλέρταρε και με το Dr Who.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Η σειρα ειναι του Gerry Anderson (thunderbirds, stingray) και τα φτωχα εφε με διασκεδασαν

Περιμένω να ανακαλέσεις πάραυτα!!! Έθιξες τα ιερά και τα όσια της ΥΕΝΕΔ!!!!

Σε λίγο θα μας πεις ότι δεν σου άρεσε ο Buck Rogers και το Galactica!!

Simpsons+Movie+Angry+Mob.jpg



:trollface:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
@captain kal
Εγω, σαν κουνελος, ειμαι δικαιος. Τα εφε του UFO ειναι "καπως" και αυτο το παραδεχονται και οσοι δημιουργησαν την σειρα. Σε αυτο βοηθαει και οτι η σειρα ειναι 70's. Οπως ειπα, δεν αφαιρει αλλα προσθετει.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
@captain kal
Εγω, σαν κουνελος, ειμαι δικαιος. Τα εφε του UFO ειναι "καπως" και αυτο το παραδεχονται και οσοι δημιουργησαν την σειρα. Σε αυτο βοηθαει και οτι η σειρα ειναι 70's. Οπως ειπα, δεν αφαιρει αλλα προσθετει.

Οι μινιατούρες του Anderson είχαν αφήσει εποχή!! Αν και με το transfer σε BluRay τα σύρματα φαίνονται πλέον!! (Υποψιάζομαι επίτηδες!! Πιο Βρετανικά αυθεντικό και καλά)!!

Τα σενάρια βέβαια ήταν λίγο ασύνδετα μεταξύ τους (Αν και στο "Space 1999" το "Bringer of Wonders" , ακόμα είναι πολύ καλό).
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
Space 1999, Buck Rogers, Galactica... θα βάλω τα κλάματα (με την καλή και την κακή έννοια).
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,538


Επιστροφή για μία από τις καλύτερες κωμικές σειρές όλων των εποχών που όμως δεν είδε σχεδόν κανείς☹️☹️, δυστυχώς χωρίς Caplan για την ώρα που είχε φορτωμένο πρόγραμμα αλλά υποσχέθηκε ότι θα είναι πίσω αν υπάρξει season 4
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
αν υπάρξει season 4
Σχεδον αδυνατο γιατι λογικα θα το δουμε οι ιδιοι 5-10 που το βλεπαμε και τοτε, αλλα ποτε δεν ξερεις.
 
Top Bottom