What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
ή υπερβάλεις ή φταίει που το συγκρίνω με Discovery :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Το discovery αν δεν ήταν τόσο απλωμένο, σε επεισόδια και κύκλους, θα ήταν εξαιρετικό.
Ελεγα να πιάσω το lower decks καποια στιγμή αντι βιβλίου τα βραδιά αλλά από κάτι αποσπάσματα που είδα, το animation μου φάνηκε βαρετό.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537


αυτο το χει δει κανείς?
το γραφουν οι Bill Lawrence, Jason Segel (πρωταγωνιστει κιολας), και Brett Goldstein (ισως ο πιο αστειοσυμπαθής ανθρωπος στην γη, ο λατρεμενος ροι κεντ του τεντ λασάρα της καρδιας μας) κι εχει αρκετα κοινα σημεια με τον λασο. ειναι κι αυτο bitter sweet, ντράμεντυ, πως τα λετε αυτα...
ψηνομαι να του δωκω μια ευκαιρια.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,411
Ειδα το cuphead show

Πλακα ειχε! Πολυ δραση σαν το παιχνιδι και γενικα ειναι πολυ καλη σειρα! Καποια στιγμη πρεπει να παιξω και το DLC που βγηκε πριν μηνες γιατι δεν το εχω παιξει ακομα.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
To South Park σα να γυρίζει κάπως στη "παλιά" συνταγή, με επεισόδια ανεξάρτητα και καμμένα αντί για το "σοβαρό" continuity που μας είχε συνηθίσει τελευταία. Εγκρίνω ως τώρα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Έγινε μια προσπάθεια για το Cunk on Earth, χμ οοοοοκ είχε κάποιες στιγμές, αλλά με το ζόρι είδαμε όλο το πρώτο επεισόδιο. Δεν ήταν αστείο, ήταν κρίτζι.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Και εσύ UK μένεις;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Λάθος στον τίτλο έκανα, τόση εντύπωση μου έκανε η σειρά. Είπα να την δω γιατί μου άρεσε η τύπισσα στο death to 2020-21 αλλά δεν.

Ίσως φταίει ότι καθημερινά βλέπω τέτοιες ερμηνείες και είναι αληθινές...
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Πολύ χαίρομαι που τελειώνει το Succession με την τέταρτη σεζόν. Ό,τι είχε να πει το είπε νομίζω, και μάλιστα με απαράμιλλο τρόπο, προσφέροντάς μας μάλλον το καλύτερο γράψιμο σε σειρά την τελευταία τριετία (μπορεί και παραπάνω). Καλύτερα να φύγει με το κεφάλι (=πένα) ψηλά.

Το ίδιο ισχύει και για το Barry, που τον Απρίλιο βγάζει την τέταρτη και τελευταία σεζόν του.

Σε άλλα νέα, ξεκίνησα επιτέλους κι εγώ το The Last of Us, είδαμε με την κοπέλα μου τα τρία πρώτα επεισόδια και την πήραν τα ζουμιά (γενικά δεν συγκινείται σε σειρές/ταινίες). Η αλήθεια είναι πως έχει πολύ καλά στοιχεία, τόσο δραματουργικά/ερμηνευτικά όσο και από πλευράς παραγωγής. Δυστυχώς, ξέρω τα σημαντικότερα plot points λόγω του παιχνιδιού, οπότε σεναριακά δεν έχω να περιμένω ιδιαίτερες εκπλήξεις. Ακόμα κι έτσι, όμως, βλέπεται πολύ ευχάριστα.

ΥΓ: Υπέροχο guest από τον Nick Offerman, aka Ron Swanson της καρδιάς μας. Σχεδόν παράλληλο με το character development που είχε στο Parks: από σκληρόπετσος, αυτάρκης καλοφαγάς που απεχθάνεται την κυβέρνηση σε γλυκούλη αρκουδίνο που κάνει ό,τι μπορεί για να βοηθήσει εκείνους που αγαπάει/σέβεται.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,236
Ο Θείος Νώντας είναι για να βλέπει κάνα επεισόδιο του Ρετιρέ και να λέει "ΔΕΝ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΟΤΕΣ", σταυρόλεξο στο χέρι και ένας φρεντο εσπρέσο μέτριος (μην τον πούνε και ντεμοντέ).
Σε ταινίες έχει ξεχωρίσει την πολιτική κουζίνα και το Alter Ego του Ρουβά, έχει πάει σε κάμποσες θεατρικές επιθεωρήσεις του Σεφερλή και στο τσακιρ κέφι βγαίνει η δουλειά με Σωκράτη Μάλαμα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
την Πολίτικη Κουζίνα θα την σέβεσαι... την Κουζίνα... :cry:
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Ξέχασα να πω ότι ολοκληρώσαμε και το Poker Face του Rian Johnson. Η σειρά τελικά βλέπεται ευχάριστα αλλά με την προϋπόθεση ότι δεν θα την πάρεις καθόλου στα σοβαρά. Θα έλεγα ότι μοιάζει λίγο με μια σύγχρονη εκδοχή του Ντετέκτιβ Monk, όσον αφορά τη δομή του κάθε επεισοδίου και το ύφος της. Δυστυχώς, ο τρόπος που λύνει τις υποθέσεις και που γλιτώνει τον κίνδυνο η Charlie γίνονται προοδευτικά όλο και πιο απίθανα με αποτέλεσμα να χάνεται εντελώς το όποιο σασπένς(-ιον οφ ντισμπιλίφ). Το δε κλείσιμο της πρώτης σεζόν μόνο που δεν βάζει την Charlie να κοιτάει την κάμερα και να λέει "don't judge, αφού πουλάει κάπως έπρεπε να το συνεχίσουμε". Δεν είμαι σίγουρος ότι θα επιστρέψω για τη δεύτερη σεζόν αλλά πέρασα αρκετά καλά με την πρώτη οπότε....7/10;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΛΑΜΑ


δεν τον μπορώ με τίποτα τον Μάλαμα, αλλά δεν το λέω, αν οι ρουβίτσες σας φαίνονται επικίνδυνες, που να δείτε τις groupies του Μάλαμα. :p
 
Top Bottom