What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
η τελευταία σεζόν του The Boys με κούρασε και το ενδιαφέρον μου για το σύμπαν του μειώθηκε σημαντικά.
Ωχ! το ειχα παρατησει καποια στιγμη και τωρα τελευταια ειχα μπει σε Mode να το συνεχισω.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,492

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Δεν προτεινω, απλα ψεκαζω με φερεμονες για να προσελκυσω το "Τι ρετροπιξελουμπα ειν αυτη".
Για την ενημερωση. Ξεκινησα το x-files επειδη ειναι αρχαιο. Ενοχος ειναι ενα επεισοδιο με ΑΙ φαση, υλικο για τον κοσμο της φαντασιας εκεινη την εποχη, σε Killing spree. Μπορω να πω οτι το ΑΙ καμπανακι βαρεσε απο τον προηγουμενο αιωνα και μαλιστα το δικαιολογησαν πολυ ωραια. Μου αρεσε η ιδεα να δω την οπτικη που ειχαν οι πρωτογονοι για αυτα που γινονται σημερα. συνωμοσιες too.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,921
Στο πλαίσιο της ψύχωσης που (ξανα)έπαθα με το πρώτο RoboCop επ' αφορμής του review για το Rogue City, μετά την προβολή όλων των ταινιών ξεκίνησα να βλέπω το ντοκιμαντέρ που έφτιαξε η Amazon σχετικά με τη δημιουργία της ταινίας.


4 επεισόδια, γύρω στη 1 ώρα το καθένα. Συνεντεύξεις με τους σεναριογράφους, τον Πωλ Βερχόφεν, όλους τους ηθοποιούς της ταινίας, τους special effects artists κτλ, που χρονογραφούν βήμα προς βήμα τη δημιουργία της ταινίας, από το στάδιο της αρχικής σύλληψης της ιδέας μέχρι τα γυρίσματα και το τελικό release.

Αν είστε φαν της ταινίας, μη το παραλείψετε. Μπαίνουν σε πάρα πολλές λεπτομέρειες που απλά ενισχύουν ακόμα περισσότερο το μεγαλείο του τι βλέπουμε τελικά στην οθόνη. Πόσο σπουδαία ταινία ρε γμτ.

ΥΓ. Apparently το Amazon επίσης ετοιμάζει reboot του RoboCop, με νέα ταινία και τηλεοπτική σειρά στα σκαριά. Οπότε μάλλον έτσι εξηγείται και το ενδιαφέρον τους για τη δημιουργία του θρυλικού πρώτου.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,698
Τελείωσα το Bodies στο Netflix. 4 διαφορετικοί ντετέκτιβς προσπαθούν να λύσουν το ίδιο έγκλημα σε εντελώς διαφορετικές χρονικές περιόδους. Ξεκινάει πολύ δυνατά, βγάζει στην πορεία έντονα συναισθήματα Dark, το ενδιαφέρον αυξάνεται συνέχεια.

Δυστυχώς στα τελευταία 2 επεισόδια που αρχίζει να δένει το όλο πράγμα, είναι γεμάτο σεναριακές ευκολίες και μελοδραματισμους που μου αμαύρωσαν την εμπειρία. Επίσης, αφού το τελείωσα, σκέφτηκα ότι κάποια πράγματα δεν κούμπωναν τελικά και τόσο καλά. Παρολαυτα το προτείνω, 6.5/10

One Piece, Usher, Bodies. Τελικά το Netflix με έπεισε να συνεχίσω να το βλέπω χρησιμοποιώντας τον κωδικό του ξαδέρφου μου.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,971
^Τα έχουμε πει για το Severance: το μεγαλύτερο ψεγάδι του είναι η τεράστια αναμονή για τη δεύτερη σεζόν που ακόμα δεν ξέρουμε πότε ακριβώς θα βγεί. Ας ελπίσουμε εντός του '24.

Σε άλλα νέα, δεν είμαι σίγουρος αν έχει αναφερθεί εδώ μέσα αλλά πρόσφατα τελείωσα την πρώτη σεζόν του πολύ αξιόλογου Silo. Κλειστοφοβική, μετααποκαλυπτική ατμόσφαιρα, καλές ερμηνείες, ωραίος ρυθμός (λίγο πέφτει προς τη μέση της σεζόν, αλλά μετά πατάει γκάζι ως το τέλος). Κάποια κομμάτια του lore και της δράσης μπάζουν λίγο αν κάτσεις να τα καλοσκεφτείς, αλλά το όλο concept με τους ανθρώπους που ζουν υπόγεια υπό καθεστώς αυστηρής αστυνόμευσης έχει πολύ ψωμί. Βασίζεται σε βιβλία τα οποία δεν έχω διαβάσει αλλά μου δίνουν ελπίδες ότι η συνέχεια (όοοταν βγεί) θα είναι ανάλογη.
8/10
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,137
Να δείτε Mighty No 9 Severance. ΧΑΟΑ δατ κλιφχάνγκερ δόου.

olympiakos-mpezos.gif
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,137
Σε άλλα νέα, δεν είμαι σίγουρος αν έχει αναφερθεί εδώ μέσα αλλά πρόσφατα τελείωσα την πρώτη σεζόν του πολύ αξιόλογου Silo. Κλειστοφοβική, μετααποκαλυπτική ατμόσφαιρα, καλές ερμηνείες, ωραίος ρυθμός (λίγο πέφτει προς τη μέση της σεζόν, αλλά μετά πατάει γκάζι ως το τέλος). Κάποια κομμάτια του lore και της δράσης μπάζουν λίγο αν κάτσεις να τα καλοσκεφτείς, αλλά το όλο concept με τους ανθρώπους που ζουν υπόγεια υπό καθεστώς αυστηρής αστυνόμευσης έχει πολύ ψωμί. Βασίζεται σε βιβλία τα οποία δεν έχω διαβάσει αλλά μου δίνουν ελπίδες ότι η συνέχεια (όοοταν βγεί) θα είναι ανάλογη.
8/10

Πολύ καλό, το είχαμε αναφέρει κανά δυο.
Διαβάζω και τα βιβλία αυτήν την περίοδο και είναι αξιόλογα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,684
ενταξει, ο σύριος ηταν ο πλεον γλιτσιάρης και αντιπαθης του καστ, αλλά προφανως δεν ησαντε αβειλαμπλ καποιοι απ τους αλλους δευτεραγωνιστες Της Σειράρας.

δεν κραζωμε πριν δουμε, κουνέλο. περιμενωμε με εντονο ενδιαφερον τις εξελιξεις. αν εχει το στησιμο και το υφος της πρωτης ειδικα σεζον, με τα σέπια (ω μαλακα μουυυυ, πόσο γκέι!!!!) χρωματα και τα σουπερ ριπλέι της σχολης του ζακ σναιντερ, θα περασωμε καλά.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,137
Blue Eyed Samurai

Απλα δειτε το.-

Τι έπος είναι αυτό.
Περιμένω με αγωνία τοποθέτηση του αγαπημένου μας γρυπάρη για το πόσο woke είναι και αν θα μπει στη λίστα.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Τι έπος είναι αυτό.
Περιμένω με αγωνία τοποθέτηση του αγαπημένου μας γρυπάρη για το πόσο woke είναι και αν θα μπει στη λίστα.
Αστον αυτον, ειναι απασχολημενος με το να σπαμμαρει στο TPP
 

tommas

Umber Hulk
Joined
Dec 2, 2012
Messages
756
Είδα το lazy/low budget χοντροκομμένο CGI στο trailer και δε μου είχε αφήσει καλή εντύπωση.

Θα το τσεκάρω!
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,137
Είδα το lazy/low budget χοντροκομμένο CGI στο trailer και δε μου είχε αφήσει καλή εντύπωση.

Θα το τσεκάρω!

Για το BES λέμε, όχι για το Onimusha.
Καμία σχέση με
lazy/low budget χοντροκομμένο CGI
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,698

Ρε σεις, αυτό είναι καλό! Τουλάχιστον όσο καλό μπορεί να ειναι κάτι που διαδραματίζεται στο σύμπαν του Godzilla και του King Kong.

Δύο ενδιαφέρουσες ιστορίες (μια στο τώρα, μία στο παρελθόν), ωραία φωτογραφία, καλοσχηματισμένοι χαρακτήρες. Το περίμενα μεγάλη πατάτα αλλά τα πρώτα δύο επεισόδια με κάνουν να ανυπομονώ για την συνέχεια.

Δεν έχω σαφή ιδέα για το που κινείται χρονικά μέσα στο monsterverse, νομίζω μετά το Godzilla του 2014.
 
Top Bottom