What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,524
Προς τιμήν τους ότι το λήγουν στον τρίτο κύκλο. Θα μπορούσαν άνετα να το ξεχείλωναν τραβώντας το για 6-7 σεζόν.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,609
Τουλάχιστον 24 επειδόσια κάθε σαιζόν. "Πρήβιουσλι ιν Νταρκ"
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,216


Από τα πιο epic Honest Trailers, αλλά nostalgia is over 9000. Τώρα το λατρεύω πιο πολύ.


Πολύ ωραίο ήταν όντως! Για τα δικά μου γούστα πάντως το πιο αστείο Honest Trailer ήταν αυτό για το Guardians of the Galaxy. Ειδικά η τελευταία ατάκα τσουρουφλίζει!

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,524
Το Cobra Kai από την 3η σεζόν του κι έπειτα μάλλον θα πάει από το Youtube προς Netflix/Hulu ή κάποιον ανταγωνιστή τους.

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
Μεγάλη απογοήτευση το Space Force. Δυο-τρεις σχεδόν αστείες ατάκες και μία σχεδόν καλή σκηνή σε όλη τη σεζόν. Δεν είχα και τις τεράστιες προσδοκίες, αλλά τέτοια ανοστιά από ένα ταλαντούχο κωμικό δεν την περίμενα. Προσπεράστε άφοβα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,024
Εγώ στα μισά επεισόδια που έχω δει με έχει κρατήσει. Κάνει σάτιρα εδώ ο Κάρελ και πετάει και καμπόσα κοινωνικά σχόλια (όσο του επιτρέπουν τέλος πάντων) , σίγουρα δεν περιμέναμε κανά δεύτερο Office.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,303
Εγώ στα μισά επεισόδια που έχω δει με έχει κρατήσει. Κάνει σάτιρα εδώ ο Κάρελ και πετάει και καμπόσα κοινωνικά σχόλια (όσο του επιτρέπουν τέλος πάντων) , σίγουρα δεν περιμέναμε κανά δεύτερο Office.

Στην σκηνή του πρώτου επεισοδίου, που τραγουδάει το "Kokomo Beach" , δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μέσα έχει πέσει!!

 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Προχθές τελείωσα το The Missing.

Καταρχας η σειρά είναι πολύ βαριά και ψυχοπλακωτικη, γιατί το σενάριο έχει να κάνει με απαγωγές παιδιων. Και όλο αυτό το παρουσιάζει ρεαλιστικά χωρίς να προσπαθεί να μην κάνει τους θεατές να νιώσουν άσχημα ή άβολα.

Πολύ δυνατή σειρά. Την προτείνω ανεπιφύλακτα, αλλά φροντίστε να είστε στο κατάλληλο mood.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Πολύ δυνατή σειρά. Την προτείνω ανεπιφύλακτα, αλλά φροντίστε να είστε στο κατάλληλο mood.
... και ποιο ειναι ο καταλληλο mood; το ποινικο μητρωο;
χωρίς να προσπαθεί να μην κάνει τους θεατές να νιώσουν άσχημα ή άβολα
ετσι πρεπει να ειναι οι σειρες και οχι συμφωνα με τις προτιμησεις των αμερικανων που μενουν στην πενσυλβανια. Αυτο το σχολιο δεν ειναι εντελως τυχαιο.

Αν την παλεψω θα κανω δοκιμαστικη προβολη.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
... και ποιο ειναι ο καταλληλο mood; το ποινικο μητρωο;

ετσι πρεπει να ειναι οι σειρες και οχι συμφωνα με τις προτιμησεις των αμερικανων που μενουν στην πενσυλβανια. Αυτο το σχολιο δεν ειναι εντελως τυχαιο.

Αν την παλεψω θα κανω δοκιμαστικη προβολη.
Το κατάλληλο mood είναι ότι "ξέρω ότι σήμερα θα δω κάτι ψυχοπλακωτικο και είμαι οκ με αυτό"
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,944
Συνεχίζω σταθερά το Community (μπήκα 4η σεζόν) αν και με μειωμένους ρυθμούς πλέον. Ολοκληρωμένη άποψη όταν με το καλό το τελειώσω.

Στο ενδιάμεσο είδα κολλητά τα Unbelievable και Manhunt: Unabomber στο Νετφλιξ. Αμφότερες πολύ ωραίες σειρές - η πρώτη ανώτερη δραματουργικά και με δυνατές ερμηνείες από όλες τις πρωταγωνίστριες. Η δεύτερη έχει κάποιες αστοχίες αλλά βρίσκεται πιο κοντά στα γούστα μου θεματολογικά, ενώ ο Paul Bettany κλέβει την παράσταση με χαρακτηριστική άνεση.

Αν ψάχνετε για ποιοτικό (δραματοποιημένο) true crime, προτείνονται ανεπιφύλακτα.
Unbelievable: 8.5/10
Unabomber: 8/10
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
Έκανα μια τίμια προσπάθεια να δω το Manhunt: Unabomber, αλλά η ερμηνεία του Sam Worthington κατέστρεφε κάθε πιθανότητα immersion, οπότε αν και το θέμα είναι στα γούστα μου, το παράτησα.

Studio 60 at the Sunset Strip. Σαν το 30 Rock αλλά ακόμα πιο έξυπνο, δυστυχώς η παραγωγή είχε διπλάσιο και βάλε κόστος οπότε το κανάλι το σούταρε με συνοπτικές διαδικασίες.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,944
Έκανα μια τίμια προσπάθεια να δω το Manhunt: Unabomber, αλλά η ερμηνεία του Sam Worthington κατέστρεφε κάθε πιθανότητα immersion, οπότε αν και το θέμα είναι στα γούστα μου, το παράτησα.

Ομολογουμένως είναι λίγο ξύλο ντυμένο ο Worthington, προσπαθούσα σε όλη τη σειρά να καταλάβω αν προσπαθεί να μιμηθεί τον αληθινό πράκτορα που υποδύεται ή απλά δεν έχει τη δυνατότητα για πιο ανθρώπινες εκφράσεις προσώπου. Αλλά σιγά σιγά τον συνήθισα και εφόσον ο χρόνος μοιράζεται και σε άλλους, δεν με ενοχλούσε ιδιαίτερα. Εξάλλου με το που σκάει μύτη ο Paul Bettany μέχρι και που τον ξεχνάς τον Sam.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,122
να δείτε το inside no9.
 

polistas

Half-Ogre
Joined
May 26, 2016
Messages
498
Μετά από 8 χρονια κατάφερα να ολοκληρώσω το batlestar galactica.
Το ξέρω άργησα λίγο, αλλά βάλε κάτι γεννητούρια κάτι παντριές και κάτι βαφτίσεις, πέρασαν τα χρόνια.

Η καλύτερη Space σειρά όλων των εποχών με δεύτερο το πολύ καλό Expanse.

So say we all @kara
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,024
Τα Stargate SG-1, Atlantis και Universe γελάνε αφ' υψηλού με τα 2 παράπανω ποστς.

(inb4 sniped by northlander με ποστ για SeaQuest)
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
To Red Dwarf καγχάζει σαρκαστικά με το παραπάνω πόστ.

Βλέπω ψιλοβαριεστημένα αλλά χωρίς να βαριέμαι ακόμα το Designated Survivor. Νταξ σαν political White House drama είναι σχεδόν αστείο σε σύγκριση με τις δύο πρώτες σεζόν House of Cards, από την άλλη δεν έχει την απίστευτη κατρακύλα των επόμενων σεζόν House of Cards, οπότε είμαι ok. Και ο Kiefer Sutherland έχει μια ενδιαφέρουσα understated performance ως President Kirkman, σε αντιδιαστολή με τον υπεράντρακλα Jack Bauer.
 
Top Bottom