What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
άκου τι είπε ρε φίλε ο τύπος. Σαν το έχω γκόμενα αλλά δεν την ξέρετε είναι απο χωριό. Είδε τσακ μπαμ όλα τα marvel και τώρα το ακυρώνει. :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
To South Park σιωπηλά και ανελέητα, κάνει φοβερή σάτιρα τα τελευταία 3-4 χρόνια τουλάχιστον. Ακόμη και η περιβόητη 'κοιλιά' δεν ήταν ποτέ τίποτε τόσο δραματικό όσο η πτώση ποιότητας του Rick & Morty λόγου χάριν.
Έχοντας ολοκληρώσει τα διαθέσιμα επεισόδια μπορώ να πω ότι όντως τα τελευταία χρόνια μοίρασε πόνο. Ειδικά όταν βλέπεις κάτι που έχει ωριμάσει σαν γεγονός στην κοινή γνώμη γίνεται ακόμη πιο απολαυστικό. Παρόλα αυτά διαφωνώ στο κομμάτι της σύγκρισης με το Ricκ & Morty. Θα πρέπει να τα κρίνουμε ως διαφορετικές οντότητες, παρότι και τα δύο θέλουν να πουλήσουν καφρίλα.

Το Southpark έκανε σοβαρή κοιλιά για τα δικά του δεδομένα και μας κακοφάνηκε επειδή οι δημιουργοί του μας είχαν συνηθίσει σε άλλα στάνταρντ ποιότητας. Βέβαια αν σκεφτούμε πόσα χρόνια τρέχει είναι λογικό κάπου να υπάρξει κορεσμός αλλά είναι ευχάριστο ότι έχουν επανέλθει, κατά την γνώμη μου σε καλύτερα επίπεδα γραφής από ότι παλαιότερα. Νομίζω ότι πλέον έχει γίνει πιο έξυπνο, διότι μέσω των subplots χτυπάει την σύγχρονη κοινωνία στο μεδούλι της.

Το Ricκ & Morty από την άλλη πλασαρίστηκε ως πιο ακραίο, πιο κάφρικο και παράλληλα προσπάθησε να πουλήσει και μούρη γκιγκουλίασης. Θεωρώ ότι έπεσε θύμα της ίδιας του της καφρίλας. Προσπαθούσαν κάθε φορά να το κάνουν όλο και πιο ακραίο και κάπου χάσανε την μπάλα σεναριακά. Πλέον το βλέπεις απλά για τα λολζ. Έπαιξε ρόλο και το Netflix σε αυτό. Είναι τελείως διαφορετικό αν χτίζεις το κοινό σου σιγά σιγά μέσω ποιοτικών δημιουργιών και τελείως διαφορετικό να κάνεις ένα μπαμ. Στην δεύτερη περίπτωση το πιθανότερο είναι ότι θα ξεφουσκώσεις με ένα ακόμη μπαμ .
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045

giphy.gif
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Είδε κανείς το midnight mass ?
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167


Ένα από τα αγαπημένα μου "κομικ". άντε να δούμε πως θα είναι η μεταφορά του Νετφλιξ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
The Foundation κανείς;
Έχει και μουσική από τον αγαπημένο μας Αρκούδο.
με τρομάζουν αυτά που διαβάζω, αλλά θα το δω σίγουρα απο ένα θείο που μου δίνει apple tv
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Είδε κανείς το midnight mass ?

Ψες, το πρώτο επεισόδιο. Περίμενα να είναι φαφαριά, αλλά τελικά έχει κάποια στοιχεία που σε βάζει στο τριπάκι να δεις και το επόμενο. Σε κάνα-δυο επεισόδια τα ξαναλέμε.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509


Ένα από τα αγαπημένα μου "κομικ". άντε να δούμε πως θα είναι η μεταφορά του Νετφλιξ

Πολύ ιδιαίτερο comic, το πέτυχα στα ελληνκά, στο τοπικό ψιλικατζίδικο κάπου στα 90s, ανάμεσα σε
Spiderman, X-Men κλπ. Νομίζω εκδόσεις Καμπανά, ίσως και όχι.

Εύχομαι για 18+ rating και τρέφω μηδενικές προσδοκίες.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Το είδα πριν από καμιά βδομάδα... Τίποτες το ιδιαίτερο
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Foundation δε με χάλασε το πώς ξεκίνησε, αλλά θέλω να δω κι άλλο για να αποφασίσω αν μου αρέσει αρκετά ώστε να το συνεχίσω.

Το Walking Dead καλά πάει, κάθε επεισόδιο έχει και δράση και progress. Bέβαια είμαι καναδυό επεισόδια πίσω, οπότε επιφυλλάσομαι.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261

Κρατάμε στάση αναμονής. Είναι πολύ θετικό ότι ο JMS έχει τον έλεγχο, θα πρέπει να δούμε αν α) θα μπορεί να αντισταθεί σε τυχόν βλακώδεις υποδείξεις του καναλιού β) θα μπορεί ο ίδιος να δημιουργήσει κάτι εφάμιλλο μετά από τόσα χρόνια και γ) αν το κανάλι θα τον αφήσει να το πάει μέχρι τέλους ή θα το κάνει cancel πριν την ώρα του. Εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος γιατί αντίθετα με το Star Trek ο επικεφαλής έχει αγάπη και σεβασμό για το πρωτότυπο υλικό. Ίδωμεν.
 
Top Bottom