What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μετά από χρόνια έπιασα ξανά το South Park και έχω λιώσει. Ειλικρινά δεν το περίμενα να δω τέτοια βελτίωση μετά από την κοιλιά που είχε κάνει.
Είδα τα δύο σπέσιαλ 45λεπτα για την κορόνα και λέω να συνεχίσω και με τον 23ο κύκλο
 
Last edited:

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
To South Park σιωπηλά και ανελέητα, κάνει φοβερή σάτιρα τα τελευταία 3-4 χρόνια τουλάχιστον. Ακόμη και η περιβόητη 'κοιλιά' δεν ήταν ποτέ τίποτε τόσο δραματικό όσο η πτώση ποιότητας του Rick & Morty λόγου χάριν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Δεν!! Δεν μπορείς να βγάλεις, άκρη τι μπορείς να δεις και τι δεν μπορεις!! Ήθελα να δω το "The Good Wife|" και από την τρίτη περίοδο και μετά, ζητούσε αγορά ή ενοικίαση. Το ίδιο με "Babylon 5 HD" κλπ!! Για τις εκπτώσεις στα βιβλία, το κρατάω μόνο!!
τι; δεν περιλαμβάνει τα πάντα το πρόγραμμα; ε άσε... έχει και ο θείος :p
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Στο κάσα ντε λα Πελ πως γίνεται σχεδόν όλοι και από τις δύο πλευρές να έχουν συμπεριφορά εφήβων;
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Στο κάσα ντε λα Πελ πως γίνεται σχεδόν όλοι και από τις δύο πλευρές να έχουν συμπεριφορά εφήβων;

Δεν θα 'βγαινε αλλιώς τόσο τραβηγμένο το στόρι :D

Μεγαλύτερη μαγκιά πάντως ήταν

που στο φινάλε μ'έκαναν να στεναχωρεθώ με την αχώνευτη Τόκυο. Όποτε εμφανίζεται στην οθόνη μαζί με το χάχα το Ρίο, ξεφουσκώνει όλη η σειρά. Και πάλι κατάφεραν να με συγκινήσουν οι μπαγάσηδες. Πρέπει να είναι το πιο-90'ς-πεθαίνεις-πνεύμα-'άγριας Λυκειογκόμενας' που ενσαρκώνει.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563



It's fappening.

Αυτά τα σκηνικά με χιόνια και δάση κτλ, μου βγάζουν λίγο ατμόσφαιρα Twin Peaks.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
The ending of this one will be stunning, shocking, surprising, unexpected. And without jinxing anything, I will say that the ending of this new season that we're doing will blow up the internet
Mini series θα είναι;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Έλεγα να ξεκινήσω το "Curb your Enthusiasm"... Καμιά άποψη για την σειρά; (και ας μην είναι Ino9)
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Έχω ένα πολύ καλό φίλο που πίνει νερό στ'όνομά της (αν και ξενέρωσε απίστευτα με την τελευταία σαιζόν.)

Προσωπικά, μια φορά προσπάθησα να το δω και δεν άντεξα τη Νεοϋορκέζικη-δεν-έγινα-ποτέ-Γούντι-Άλεν-Στη-Θέση-Του-Γούντι-Άλεν-Κι-Υποφέρω νεύρωση του Larry David. Έχει τρελή φήμη και πιθανώς χάνω, αλλά ο πιλότος που είδα δεν με τράβηξε καθόλου.

Το HBO διασκεύασε το μνημείο ματωμένης συζυγικής αλήθειας, Scenes From A Marriage, του Bergman. Ιερόσυλο, αλλά ταλεντάρες και μεταφορά στην πιο 'συμβατική' Δύση. Θέλω να το δω, Isaac-Chastain μας χρωστάνε ένα γερό γκόλ από το 'A Most Violent Year'.

To 'What We Do In The Shadows' με την τρίτη σαιζόν του, παραμένει αυτάρεσκα στο θρόνο της εξυπνότερης καφροκωμωδίας στην τηλεόραση αυτή τη στιγμή.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Να πάρει, το What We Do In The Shadows μου αρέσει πολύ περισσότερο σαν concept, παρά σαν εκτέλεση :confused:
Θεωρώ πως έπιασε το peak του πολύ νωρίς, ήδη από την ξεκαρδιστική ταινία του Taika, και τώρα με τη σειρά προσπαθούν να ξεζουμίσουν την ιδέα και να επεκτείνουν το lore με ανάμεικτα αποτελέσματα. Ειδικά εκείνο το meta επεισόδιο με τo συμβούλιο των αρχι-βαμπιρ όπου έσκασε μια ορδή διάσημων guests, περισσότερο αμηχανία μου έβγαλε παρά γέλιο. Νομίζω η ταινία λειτουργούσε άψογα γιατί σαν ιδέα ήταν κάτι εντελώς φρέσκο και απροσδόκητο ενώ ταυτόχρονα ήταν τόσο σύντομη ώστε δεν πρόλαβε να γίνει επαναλαμβανόμενη.

Ωστόσο είδα ολόκληρες τις δύο σεζόν και θα δω σίγουρα και την τρίτη, γιατί παραμένει ευχάριστη στην παρακολούθηση, απλά δεν γελάω με λυγμούς όπως π.χ. με Parks & Rec ή B99. Highlight το σουρεάλ σκηνικό με τον Jackie Daytona και σχεδόν κάθε εμφάνιση του Colin Robinson 🧛‍♂️
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Το Curb Your Enthusiasm έχει μερικά ΠΑΡΑ πολύ αστεία επεισόδια/σκηνικά, και το story arc με το Seinfeld Reunion είναι ένα διαμάντι από μόνο του. Αλλά είναι υπερφόρτωση από awkwardness ρε γμτ, κάποιες φορές είναι χαριτωμένο και "χεχ, συμβαίνει και σε εμένα" αλλά τις περισσότερες φορές είναι too much αυτό το πράμα, καταλήγεις να κριντζάρεις από το πόσο μαλάκας είναι ο Larry David. Δεν το άντεξα προσωπικά για παραπάνω από 2-3 σεζόν, και μετά απλά είδα επιλεκτικά τα "καλύτερα" επεισόδια.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Μαλαντρουά, καταλαβαίνω γιατί μπορεί να κουράστηκες αν πήγες και είδες μονοκοπανιά όλα τα επεισόδια του What We Do In The Shadows. Μου φαίνεται πως τελικά, αν παρακολουθείς μια σειρά εβδομάδα την εβδομάδα, στο ρυθμό που βγαίνει και ξεχνάς περισσότερα και βλέπεις κάθε επεισόδιο 'ελαφρύς', οπότε ενδεχομένως το χαίρεσαι περισσότερο.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Μπα, δεν το είδα όλο μονοκοπανιά. Καθόμουν στο τέλος κάθε σεζόν και τα έβλεπα ένα επεισόδιο τη μέρα περίπου. Όπως είπα είναι μια χαρά σειρά, απλά δεν τη βρήκα τόσο ξεκαρδιστική όσο την ταινία, πέρα από κάποιες σκηνές εδώ κι εκεί.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Δώστε τοπ ξεκαρδιστικές σειρές.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Εντάξει, είναι κυρίως θέμα γούστου.
Για μένα οι πιο εύκολες προτάσεις είναι Brooklyn Nine-Nine και Parks & Recreation, όπως προείπα.

Επίσης γελούσα συστηματικά με Futurama, Californication (μέχρι και την 4η σεζόν, μετά σταματάς και δεν ξανακοιτάζεις πίσω), 30 Rock, Friends, BoJack Horseman (η επιτομή του tragicomedy).

Συμπαθέστατο βρήκα και το The Good Place στο Netflix, αν και πλατειάζει λίγο.
 
Top Bottom