What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
O πληβείος είχα ξεχάσει ότι το Rurouni Kenshin έχει ταινίες, και μάλιστα 3! thanks!
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
+1 για το Arcane. Προτείνεται και σε άσχετους με το LoL universe.

Οι ταινίες του Rurouni Kenshin είναι αξιόλογες μεταφορές και για όσους δε διαβάσαν το source manga ένας τρόπος να δουν τη σωστή εξέλιξη της ιστορίας.

Για το Cowboy Bebop τώρα είχα κατά σύμπτωση ξαναδεί πρόσφατα το animation το 2020 (πριν το φέρουν και Netflix) οπότε το είχα φρέσκο. Σε 3 επεισόδια που έχω δει ως τώρα είναι προφανές ότι προσπαθούν (υπερβολικά, μπορεί να πει κάποιος) να αντιγράψουν το όλο στυλ του animation. Ειδικά κάποιες σκηνές είναι πραγματικά ολόιδιες στη σκηνοθεσία τους (από τη γωνίας της κάμερα μέχρι το ρυθμό).

Γενικά μου δίνει την εντύπωση ότι φτιάχτηκε από κάποιον που λάτρεψε την animated σείρα αλλά φυσικά θα έχει της ελλείψεις της λόγω διάφορων περιορισμών. Highlights λατρείας για μένα η μεταφορά της τηλεοπτικής εκπομπής με τα bounties και φυσικά η ίδια εισαγωγή με το Tank. :love: Σε κάθε περίπτωση φιλότιμη προσπάθεια.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Φαντάσου, δεν το ήθελε το Netflix που όποιος περνάει απ' έξω παίρνει συμβόλαιο για σειρά και ταινία.
Έχει και το star trek την συνδομητική του πλατφόρμα πλέον. CBS All Access ή Paramount+ όπως το λένε τώρα. Είπαμε το netflix όσο αποχωρούν τα μεγάλα brand names θα ξεθάψει ότι κόμικ, βιβλίο φαντασίας επιστημονικής και μη, άνιμε, μάνγκα, παιδική σειρά κτλ έχει κάνει έστω μια μικρή επιτυχία να μας το ταΐσει.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Βασικά το έκοψε η Paramount+ για να το βάλει στη δική της streaming platform
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Βασικά το έκοψε η Paramount+ για να το βάλει στη δική της streaming platform

...η οποία δεν είναι διαθέσιμη σχεδόν πουθενά.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
+1 ακόμα για το Arcane (το ανέφερα και σε άλλο thread), από τις πιο ευχάριστες εκπλήξεις της σεζόν.
Τεχνικά είναι αριστούργημα, αλλά και σαν περιεχόμενο τα πηγαίνει μια χαρά. Το βασικότερο είναι αυτό που είπαν και τα παιδιά πιο πάνω: δεν χρειάζεται να ξέρεις ή να ενδιαφέρεσαι για το LoL, σε βάζει στον κόσμο του άκοπα και σε καθηλώνει ήδη από το πρώτο επεισόδιο. Tο φινάλε μας άφησε λίγο με την όρεξη, ευτυχώς φρόντισαν να επιβεβαιώσουν τη season 2 αυθημερόν, διαφορετικά internet would riot (heh).

Πολύ διαφορετικό από το Castlevania, αλλά αρκετά κοντά σε συνολική ποιότητα, και άλλο ένα μεγάλο παράσημο για το Νέτφλιξ. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και με άλλα adaptations, αν και τέτοιο επίπεδο παραγωγής δύσκολα αντιγράφεται.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Καθίστε λίγο, τι έκοψε; Το Discovery? Αφού κομμένο από πριν ήταν και το έδειχνε το Netflix ΜΟΝΟ σε όσες αγορές δεν καλύπτει η Paramount.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Η ξενέρα είναι ότι στις 25 σκάει το καινούργιο Southpark το οποίο παιζει και να ειναι επικό και θα δειξει μονο αυτη η κταμάρα Paramount+. Ελπίζω να το βάλουνσ και σε κάνα πειρατικό κατάρτι για εμάς τους πλεμπαίους του Νότου μιας που δεν το κόβω να έρχεται προς το Netflix
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
...η οποία δεν είναι διαθέσιμη σχεδόν πουθενά.

Επιχειρηματικό δαιμόνιο, όχι αστεία!!! :p :p

Φαντάσου, δεν το ήθελε το Netflix που όποιος περνάει απ' έξω παίρνει συμβόλαιο για σειρά και ταινία.

Διακρίνω μια μεροληψία, επί του θέματος κ. Ναύαρχε?!?!?!?

i-spy-an-obvious-bias-logan-sanders.gif
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Η ξενέρα είναι ότι στις 25 σκάει το καινούργιο Southpark το οποίο παιζει και να ειναι επικό και θα δειξει μονο αυτη η κταμάρα Paramount+. Ελπίζω να το βάλουνσ και σε κάνα πειρατικό κατάρτι για εμάς τους πλεμπαίους του Νότου μιας που δεν το κόβω να έρχεται προς το Netflix
Δεν τα δειχνει στο southparkstudios.com ;
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Ειδα 2 επεισοδια απο wheel of time. Η συζυγος ειπε οτι ειναι βαρετο(δεν γνωριζει τα βιβλια) . Της αρεσε το witcher υπερβολικα. Εγω ειμαι καπου στη μεση. Εχω διαβασει 4 βιβλια οπου και παρατησα τη σειρα. Θα το δω σιγουρα αλλα ελπιζω σε βελτιωση.

Δε μου αρεσει το casting καθολου.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Είδα δύο επεισόδια από το Arcane.
Πραγματικά δεν περίμενα να είναι τόσο καλό. Σεναριακά δεν πάει και για βραβείο αλλά συνολικά κέρδισε τον οβολό μου σε σημείο που ψήθηκα για τα single player παιχνίδια που έρχονται.
Επιγραμματικά, το art direction είναι εξαιρετικό. Παίρνει το στυλ του LoL και το πάει δύο βήματα παραπέρα ταιριάζοντάς το γάντι με την ιστορία που παρουσιάζει.
Ο κόσμος του, ασχέτως του καρκίνου των moba δειχνει πολύ ενδιαφέρον και κατι μου λέει ότι θα δούμε ωραία πραγματακια.
Η μουσική του είναι αυτή που πρέπει να είναι σε ένα τέτοιο spin off και μπορεί να σε κάνει να κολλήσεις μαζί του ακόμη περισσότερο.

Το βλέπω για ένα εύκολο 80%
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ειδα 2 επεισοδια απο wheel of time. Η συζυγος ειπε οτι ειναι βαρετο(δεν γνωριζει τα βιβλια) . Της αρεσε το witcher υπερβολικα. Εγω ειμαι καπου στη μεση. Εχω διαβασει 4 βιβλια οπου και παρατησα τη σειρα. Θα το δω σιγουρα αλλα ελπιζω σε βελτιωση.

Δε μου αρεσει το casting καθολου.
Δε διάβασα τα βιβλία, αλλά και εμένα το casting, και ειδικά οι νέοι που είναι και ντεμέκ ο ιπρωταγωνιστές, μου κάνουν full δευτεράτζες που θα τους ταίριαζε περισσότερο κάνα highschool Β movie. Μου αρέσει όμως, το σώζουν χαρακτήρες όπως ο μόρτις με τη κιθάρα κτλ.
Εν τω μεταξύ full κόπια Άρχοντα μου κάνει η όλη φάση ως τώρα, χωρίς να έχω καταλήξει αν αυτό είναι κακό ή απλά αδιάφορο.

Το Arcane το είδα όλο. Ξενέρωσα μόνο με το πόσο νωρίς γίνονται οι μεγάλες αλλαγές, like στο 3ο επεισόδιο. Θα προτιμούσα να είχε έστω ένα ακόμα επεισόδιο, πριν το 1, που να μας γνωρίζει καλύτερα τους χαρακτήρες, τη καθημερινότητα τους, πώς ήταν η ζωή των 4 πιτσιρικιών κτλ. Πράγματα δηλαδή που απλά μας τα λένε αντί να τα δείξουν λίγο.
 
Top Bottom