What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Θα διαφωνήσω. Λατρεύω το Arcane αλλά σαν story και διαλόγους ήταν 1-2 σκαλιά κάτω από το Castlevania. Και μιλάω έχοντας κι εγώ ελάχιστη συναισθηματική σύνδεση με τα games (το ίδιο ισχύει και για το LoL βέβαια). Τα υπόλοιπα τα δέχομαι.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
^Εγώ από την άλλη αν κι είμαι συναισθηματικά δεμένος με τα Castlevania games, άνετα άλλαζα το writing της σειράς με εκείνο του Arcane. Εντάξει, υπήρχαν αρκετές cheesy στιγμές και στα παιχνίδια, αλλά καλύτερα corny παρά edgy/cringey. Μάλλον μπέρδεψαν τα κοινά των 2 σειρών.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Ξεκίνησα το House of Dragon τελικά, δεν μπόρεσα να περιμένω άλλο :p

Με ικανοποιεί ότι βλέπω, λίγο αργό το 1ο επεισόδιο, λίγο "κάτι μου θυμίζει" γενικά, αλλά δεν θα πω ψέματα, ήθελα και άλλο GoT και παίρνω και άλλο GoT.

Νομίζω ότι είναι μια καλή εποχή για fantasy shows, που ακολουθεί μια καλή εποχή για sci-fi shows (που ακόμα δεν τα έχω δει όσα θέλω).
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Το edgerunners είναι ακριβώς όπως πρέπει να είναι μια cyberpunk σειρά. Δεν έχω να πω κάτι άλλο :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
House of the Dragon για 2ο σερί επεισόδιο κάνει τρελή στροφή σε "Λάμψη, αλλά με διαφορετικούς Δράκους". Σχέσεις, έρωτες, δράματα και αρραβώνες.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
House of the Dragon για 2ο σερί επεισόδιο κάνει τρελή στροφή σε "Λάμψη, αλλά με διαφορετικούς Δράκους". Σχέσεις, έρωτες, δράματα και αρραβώνες.
Κρατιέται πάντως σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο. Δεν υπάρχει κάτι να με χαλάει και είναι πολύ έντονη η διαφορά με το κακογραμμένο rings of power. Την άλλη εβδομάδα έχουμε το άλμα 10 χρόνια μπροστά και αλλαγή του μισού καστ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Έχει ξεκινήσει το Andor παρεμπιπτόντως, τα πρώτα 3 επεισόδια είναι διαθέσιμα.
λένε ότι είναι πολύ καλό και down to earth, με ψήνει.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503

Περίεργη είδηση. Είχα την εντύπωση ότι τα original του Netflix δεν θα κατέβουν όσο υπάρχει η πλατφόρμα. Τα νοικιασμένα, οκ, θα έρχονται και θα φεύγουν. Δεν με ενοχλεί για το Hemlock Grove που μετά την πολύ καλή πρώτη σαιζόν δεν βλεπόταν, αλλά θα φύγουν και αλλά στο μέλλον? Έχω πολλές σειρές netflix στο backlog να τις δω όταν θα έχω χρόνο και τώρα προβληματίστηκα τα μάλα🤔
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266

Περίεργη είδηση. Είχα την εντύπωση ότι τα original του Netflix δεν θα κατέβουν όσο υπάρχει η πλατφόρμα. Τα νοικιασμένα, οκ, θα έρχονται και θα φεύγουν. Δεν με ενοχλεί για το Hemlock Grove που μετά την πολύ καλή πρώτη σαιζόν δεν βλεπόταν, αλλά θα φύγουν και αλλά στο μέλλον? Έχω πολλές σειρές netflix στο backlog να τις δω όταν θα έχω χρόνο και τώρα προβληματίστηκα τα μάλα🤔
καλά και το Discovery netflix original το έλεγαν μέχρι να βγει το paramount plus.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
καλά και το Discovery netflix original το έλεγαν μέχρι να βγει το paramount plus.
Βασικά όχι

Το discovery είναι παραγωγή του CBS για την συνδρομητική του υπηρεσία (που τώρα, ναι, νομίζω λέγεται paramount plus). Το Netflix πήρε τα δικαιώματα μετάδοσης εκτός USA,σε μια μεγάλη συμφωνία που είχε μέσα και άλλες σειρές / ταινίες από το σύμπαν του star trek. Σιγά σιγά, υποθέτω, θα φύγουν όλα από το Netflix.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
ναι αλλά την προμόταρε Netflix original
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Τι να σου πω? Δεν το θυμάμαι αυτό. Και το έβλεπα το Discovery από day one λόγω της ενασχόλησης του Bryan Fuller. Λόγκο Netflix δεν θυμάμαι να είδα ποτέ. Επαναλαμβάνω ότι ο μόνος νόμιμος τρόπος να δεις discovery εκτός ΗΠΑ και Καναδά ήταν το netflix
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Τι να σου πω? Δεν το θυμάμαι αυτό. Και το έβλεπα το Discovery από day one λόγω της ενασχόλησης του Bryan Fuller. Λόγκο Netflix δεν θυμάμαι να είδα ποτέ. Επαναλαμβάνω ότι ο μόνος νόμιμος τρόπος να δεις discovery εκτός ΗΠΑ και Καναδά ήταν το netflix
όχι logo δεν είχε, το έβγαζε όμως στην λίστα με τα netflix originals
 
Top Bottom