What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Το μεγαλύτερο "ένοχο μυστικό" σας στο gaming;

kingslayer

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
569


Stamatimenos wrote:


Adhan wrote:


Kingslayer wrote:
Αν και αγαπημενα μου παιχνιδια, δεν τελειωσα ποτε το Risen και το Dragon Age 2 παρολο που και στα 2 ειχα 40 ωρες+ walkthrough γιατι εκανα φορματ και εχασα τα saved files

Επισης πολλλες φορες εχω δοκιμασει να παιξω το Witcher αλλα το βαριεμαι παντα στο χωριο με τον "κακο σκυλο" ή κατι τετοιο</blockquote>

Εμ, ντροπιάζεις τον άβατάρ σου...
<span style="color:#ff00ff"><span style="font-size:4">Δε γίνεται να είσαι φαν του GoT και να μη γουστάρεις τα Witcher</span></span>. :woohoo:</blockquote>

<span style="color:#008800">>implying tits</span>

Hidden content
You need to reply to this thread in order to see this content.
</blockquote>


Με αυτά που γράψετε είπα να του δώσω μια ευκαιρία αλλά για κάποιο λόγο αποδείχτηκε παρά πολύ βαρύ για το λαπτοπ παρόλο που το λάπτοπ παίζει άνετα πιο "όμορφα" παιχνίδια όπως μασς εφφεκτ 3 και Ρισεν. Κολλάει περισσότερο και από το skyrim





 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Τo 1ο Witcher; Γιατί το 2ο είναι πολύ πιο βαρύ. Το πρώτο το έτρεχα στο full, μέχρι και AA είχα βάλει. Μήπως δεν ρύθμισες κάτι καλά; Τι κάρτα γραφικών έχεις;
 

vagman

Half-Ogre
Joined
Dec 28, 2013
Messages
443
H enhanced εκδοση ; γιατι η παλια ειχε θεματα εχω ακουσει
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Την έκδοση του GOG έχω. Η παλιά πάντως είχε θέματα λόγω DRM. Έχει διατεθεί patch που κάνει όλες τις εκδόσεις DRM free Enhanced Editions.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Βασικά ναι, εγώ έτρεχα το W1 στα High βγάζοντας μόνο το ΑΑ με HD5450 και το Skyrim στα low και πάλι με το ζόρι 25 fps.
Hidden content
You need to reply to this thread in order to see this content.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
1 μυστικό μόνο;

δεν έχω παίξει πολλά κλασσικά rpg, είναι γεγονός... ούτε εγώ έχω παίξει fallout 1-2-tactics, ξεκίνησα με το 3 και το γούσταρα, μέχρι που έπαιξα το new vegas και κατάλαβα ότι γούσταρα το 3 γιατί δεν είχα μέτρο σύγκρισης.

Ξεκίνησα το witcher και το παράτησα, πολύ γαμάω και δέρνω ο τυπάς, εγώ θέλω ντραγκονεϊτζιανή μαυρίλα, απελπισία, να νοιώθω ότι ανά πάσα στιγμή θα πάρω τον πούλο και εγώ και όλο το σύμπαν του παιχνιδιού, γιατί είμαι ένας ακόμα θνητός στον κόσμο του παιχνιδιού, όχι να κλάνω και να πεθαίνει κόσμος.

Άλλο, έχω ξεκινήσει τα neverwinter 1 και 2, δεκάδες φορές, τα γουστάρω, τα προχωράω και μετά τα ξεχνάω... δεν έχω τερματίσει κανένα...

Αλλά χωρίς αμφιβολία το μεγαλύτερο ένοχο "όχι και τόσο μυστικό" μου είναι η ώρες και τα λεφτά που έχω δώσει για το wow... τα είχα υπολογίσει σε κάνα 500άρικο μέχρι να σταματήσω να παίζω... η μεγαλύτερη σπατάλη που έχω κάνει ποτέ.

<span class="bbcode_spoiler">ο Μποράτσος ψέματα λέει, δεν του αρέσει το Half Life 2, απλά προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν ντρέπεται για αυτό :trollface: </span>
 

nortrom

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,559
<blockquote> Άλλο, έχω ξεκινήσει τα neverwinter 1 και 2, δεκάδες φορές, τα γουστάρω, τα προχωράω και μετά τα ξεχνάω... δεν έχω τερματίσει κανένα...</blockquote>

Είσαι τυχερός. Το NWN 2 έχει ένα game-breaking bug προς το τέλος που δεν σε αφήνει να συνεχίσεις.. Καλύτερα που το παράτησες μόνος σου.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Το οποίο είναι; 2 φορές το έχω τελειώσει μία με patch, μια χωρίς και bug που το να σε αποτρέπει από το να συνεχίσεις δεν συνάντησα, μήπως το μπερδεύεις με το fallout 2 (το οποίο όντως εμφάνιζε ένα τέτοιο προς το τέλος);
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
μεχρι στιγμης τα ενοχα μυστικα ειναι το αγγιγμα κονσολας, παιχνιδια που παιχτηκαν/δεν παιχτηκαν.

ο τσοκ και ο τρελοφραπες βγηκαν στην στροφη και πανε για προσπεραση με τα "λατρεμενα τουρμπεξ" .
κονσολες και παιχνιδια, ειναι μυστικα επιπεδου "οταν ημουν μικρος εκλεψα ενα κουλουρι".

κατι πηγε να κανει και ο νιτρο.
φιλτατε σε κατανοω 100%, θυμαμαι που στηθηκα και σε "νυχτερινη" ουρα για να παρω το εξπανσιον. το ηθελα πριν την official κυκλοφορια του.

βαλτε τα δυνατα σας, ντροπης πραγματα προσπαθουμε να καταφερουμε.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
<u>2005</u>

<span class="bbcode_spoiler"><blockquote>Eιχα παει σε ενα νετ καφε να παιξω λιγο χαλφ λαηφ deathmatch. Βλεπω ενα xbox που ειχε μεσα ninja gaiden
παραταω το χαλφ λαηφ και παω στο xbox. Επαιζα για ωρες, μια στιγμη λοιπον μου επεσε το κοντρολερ (ετσι το λεμε τωρα :trollface: )
ψαχνω ψαχνω να δω τι θα κανω. Τελικα βρισκω ενα παιδι και του λεω: θες να παιξεις στο xbox, εχω μια ωρα ακομα μεσα.
Αυτος δεχτηκε και εφαγε στην μαπα το κατεστραμενο χειριστηριο και τα κηρυγματα του νετμαν </blockquote>
</span>
<u>Σημερα</u>

<span class="bbcode_spoiler"><blockquote>Eχω κατεβασμενα τα leaked αρχεια του witcher 3</blockquote></span>
 

nortrom

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,559


Adhan wrote:
Το οποίο είναι; 2 φορές το έχω τελειώσει μία με patch, μια χωρίς και bug που το να σε αποτρέπει από το να συνεχίσεις δεν συνάντησα, μήπως το μπερδεύεις με το fallout 2 (το οποίο όντως εμφάνιζε ένα τέτοιο προς το τέλος);</blockquote>

Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι στο κάστρο που σου δίνεται στο τελευταίο act ένας διάλογος δεν λειτουργεί σωστά και δεν μπορείς να συνεχίσεις. Δεν συμβαίνει σε όλους προφανώς. Έψαξα τον γουγλη αλλά έχει τόσα πολλά bugs που δεν μπορώ να βρώ το συγκεκριμένο.

 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Εγώ μόνο στο Icewind Dale συνάντησα game breaking bug (bug για το οποίο να ευθύνεται το παιχνίδι εννοώ, όχι cracks, tweaks κτλ.)
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Ισχύει, χωρίς το heart of winter περασμένο κράσαρε κατά το loading της περιοχής με τους fire giants οπότε ήταν αδύνατο να συνεχίσεις...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266


lelos kounelos wrote:
μεχρι στιγμης τα ενοχα μυστικα ειναι το αγγιγμα κονσολας, παιχνιδια που παιχτηκαν/δεν παιχτηκαν.

ο τσοκ και ο τρελοφραπες βγηκαν στην στροφη και πανε για προσπεραση με τα "λατρεμενα τουρμπεξ" .
κονσολες και παιχνιδια, ειναι μυστικα επιπεδου "οταν ημουν μικρος εκλεψα ενα κουλουρι".

κατι πηγε να κανει και ο νιτρο.
φιλτατε σε κατανοω 100%, θυμαμαι που στηθηκα και σε "νυχτερινη" ουρα για να παρω το εξπανσιον. το ηθελα πριν την official κυκλοφορια του.

βαλτε τα δυνατα σας, ντροπης πραγματα προσπαθουμε να καταφερουμε.</blockquote>

preorder TBC και το είχα μια βδομάδα νωρίτερα στην πόρτα μου, τέτοια αναμονή να ανοίξει επίσημα δεν είχα περάσει ξανά στην ζωή μου...

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326


nitro912gr wrote:


lelos kounelos wrote:
μεχρι στιγμης τα ενοχα μυστικα ειναι το αγγιγμα κονσολας, παιχνιδια που παιχτηκαν/δεν παιχτηκαν.

ο τσοκ και ο τρελοφραπες βγηκαν στην στροφη και πανε για προσπεραση με τα "λατρεμενα τουρμπεξ" .
κονσολες και παιχνιδια, ειναι μυστικα επιπεδου "οταν ημουν μικρος εκλεψα ενα κουλουρι".

κατι πηγε να κανει και ο νιτρο.
φιλτατε σε κατανοω 100%, θυμαμαι που στηθηκα και σε "νυχτερινη" ουρα για να παρω το εξπανσιον. το ηθελα πριν την official κυκλοφορια του.

βαλτε τα δυνατα σας, ντροπης πραγματα προσπαθουμε να καταφερουμε.</blockquote>

preorder TBC και το είχα μια βδομάδα νωρίτερα στην πόρτα μου, τέτοια αναμονή να ανοίξει επίσημα δεν είχα περάσει ξανά στην ζωή μου...</blockquote>

πολεμος απο τον καναπε; ρε οι μαχες γινονται στους δρομους, στα πεζοδρομια. βγαινεις εξω και σπρωχνεις για να παρεις το κουτι.
καταναλωτισμος! αν δεν γινεις ξεφτιλα, τι ενοχες θα εχεις μετα; χωρις ενοχες ζεις την ρουτινα.

[video width=425 height=344 type=youtube]/-xL8rE9DT4g[/video]



 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
btw έχω παίξει το the sims και γούσταρα
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
εγω γουσταρα να τους κιλλαρο :mosh:
 

kingslayer

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
569


vtheofilis wrote:
Τo 1ο Witcher; Γιατί το 2ο είναι πολύ πιο βαρύ. Το πρώτο το έτρεχα στο full, μέχρι και AA είχα βάλει. Μήπως δεν ρύθμισες κάτι καλά; Τι κάρτα γραφικών έχεις;</blockquote>
ati mobility radeon 4530 512MB σε λαπτοπ, ειναι λιγο gtp αλλα και παλι δεν ξερω, απλα ειχε τεραστια loading screens και λιγα frames σε εσωτερικους χωρους

 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612


lelos kounelos wrote:


nitro912gr wrote:


lelos kounelos wrote:
μεχρι στιγμης τα ενοχα μυστικα ειναι το αγγιγμα κονσολας, παιχνιδια που παιχτηκαν/δεν παιχτηκαν.

ο τσοκ και ο τρελοφραπες βγηκαν στην στροφη και πανε για προσπεραση με τα "λατρεμενα τουρμπεξ" .
κονσολες και παιχνιδια, ειναι μυστικα επιπεδου "οταν ημουν μικρος εκλεψα ενα κουλουρι".

κατι πηγε να κανει και ο νιτρο.
φιλτατε σε κατανοω 100%, θυμαμαι που στηθηκα και σε "νυχτερινη" ουρα για να παρω το εξπανσιον. το ηθελα πριν την official κυκλοφορια του.

βαλτε τα δυνατα σας, ντροπης πραγματα προσπαθουμε να καταφερουμε.</blockquote>

preorder TBC και το είχα μια βδομάδα νωρίτερα στην πόρτα μου, τέτοια αναμονή να ανοίξει επίσημα δεν είχα περάσει ξανά στην ζωή μου...</blockquote>

πολεμος απο τον καναπε; ρε οι μαχες γινονται στους δρομους, στα πεζοδρομια. βγαινεις εξω και σπρωχνεις για να παρεις το κουτι.
καταναλωτισμος! αν δεν γινεις ξεφτιλα, τι ενοχες θα εχεις μετα; χωρις ενοχες ζεις την ρουτινα.

[video width=425 height=344 type=youtube]/-xL8rE9DT4g[/video]</blockquote>

That vid, with this music
<span class="bbcode_spoiler">https://www.youtube.com/watch?v=3gnfzSAi5bA</span>
mucha bueno :thumbsup:





 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287


nitro912gr wrote:
btw έχω παίξει το the sims και γούσταρα</blockquote>

Πρόσφατα έπαιξα το sims 2 όταν το έδινε δώρο το origin και κόλησα.....
<span class="bbcode_spoiler"> 65 ώρες έγραψε το κοντέρ..... και φοβάμαι ότι θα γράψει και άλλο </span>

 
Top Bottom