What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

(Update) Καθυστέρηση και για το Mafia: Definitive Edition

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,510
Update: Η πανδημία αποκτά ακόμη ένα θύμα. Σύμφωνα με ανακοίνωση της 2K, η αρχική ημερομηνία κυκλοφορίας του Mafia: Definitive Edition μεταφέρεται αναγκαστικά από τις 28 Αυγούστου στις 25 Σεπτεμβρίου. Επίσης, για να γίνει λίγο πιο “ανεκτή” η καθυστέρηση, θα κυκλοφορήσει στις 22 Ιουλίου ένα σύντομο gameplay trailer του τίτλου.
A development update for Mafia: Definitive Edition pic.twitter.com/6ahAqZZTOV— Mafia: Trilogy (@mafiagame) July 7, 2020
______________________________________________________________________________Update στις 19/5/2020: Τηρώντας την υπόσχεσή της, η 2K αποκάλυψε σήμερα τα περιεχόμενα του αναμενόμενου Mafia Trilogy πακέτου. 
Συγκεκριμένα, τα Mafia II και Mafia III είναι ήδη διαθέσιμα στη remastered έκδοσή τους και...

Continue reading...
 
Last edited by a moderator:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Καλό θα είναι να δούμε gameplay πρώτα αλλά σαν πρώτη εντύπωση φαίνεται ότι θα γίνει remake ουσίας στο Mafia 1.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Για τα Mafia του GoG έχουν πει κάτι;
To 1 γενικά δε το βλέπω να το παίρνουμε δωρεάν από τη στιγμή που είναι remake κι όχι απλό lifting...
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Νομίζω είναι αρκετά ξεκάθαρο πως το Mafia 1 remake δεν παίζει να το πάρουμε ως free upgrade. Το Mafia 2 remastered άργησε κάμποσο να εμφανιστεί στο steam library μου, αλλά δεν πειράζει. Πάντως, 45GB install έναντι 8GB install του original. Έχω μεγάλη περιέργεια για τη διαφορά στο οπτικό αποτέλεσμα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
^To Mafia 1 είναι ξεκάθαρο από το Steam store, όπου λέει pre-order now και είναι καθαρό remake.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Tο remaster του 2 φαίνεται να τρώει αρκετό κράξιμο στα steam reviews, κυρίως επειδή είναι τίγκα στα bugs.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Ναι, δεν θα με χάλαγε να πάρω δωρεάν το remastered upgrade του Μafia II στο GOG αλλά με όσα διαβάζω, ίσως και να είναι προτιμότερο το original (που ακόμα δεν έχω παίξει...).
Δυστυχώς, αρκετοί μεγάλοι publishers (και όχι μόνο..) έχουν την τάση να ακολουθούν fire and forget τακτικές στο GOG, επειδή η user base είναι πολύ μικρότερη αναλογικά κι επίσης υπάρχουν επιπρόσθετοι πονοκέφαλοι όπως διαφορετικό build από του Steam, "χειροκίνητη" παροχή patches, κτλ. Αν κάποια στιγμή αποφασίσουν να το βάλουν κι εκεί, εκτιμώ ότι θα συμβεί μόνο όταν έχει σταματήσει το patching και αφού σκάσει όλο το trilogy πακέτο, ώστε να ξεμπερδεύουν μια κι έξω.

Πάντως για το πρώτο Mafia, αν όντως έχουν κάνει δουλειά αντίστοιχη με τα Resident Evil remakes, δεν περιμένω να υπάρχει καν έκπτωση στους ιδιοκτήτες του αυθεντικού. Ωστόσο, αν αξίζει τον κόπο, ευχαρίστως να πληρώσω... όταν πέσει στο 50% :p

Γενικά αν πέτυχε κάτι η ανακοίνωση του Trilogy, είναι να μου υπενθυμίσει ότι πρέπει επιτέλους να ασχοληθώ με αυτή τη σειρά.
 
Last edited:

Spank

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Dec 12, 2018
Messages
23
Καλή φάση αν και δεν έχω παίξει κανένα , ίσως ήρθε η ώρα να αρχίσω το 2 μιας και για κάποιο λόγο το έχω στο library μου μαλλον απο παλιά
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Αυτό το παιχνίδι είναι εγγυημένη αγορά αν δεν στραβώσει κάτι άσχημα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Αυτό το παιχνίδι είναι εγγυημένη αγορά αν δεν στραβώσει κάτι άσχημα.

Όντως!! Μου φαίνεται ότι η δεκαετία του 20, ταιριάζει περισσότερο σε τέτοιο θέμα. (Και γενικά, τα crime sims που απέχουν από την δική μας εποχή. Ακόμα θεωρώ το Vice City κορυφαίο από άποψη ατμόσφαιρας)!!!
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,510
Κρίμας, αλλά αν δεν φάει άλλη καθυστέρηση, θα είναι ωραίο δώρο γενεθλίων.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Να έρθει να καλύψει επιτέλους το κενό που έχει αφήσει το LA Noire.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,510
Ανακοινώθηκαν και οι απαιτήσεις:

Minimum requirements

OS: Windows 10 64-bit
Intel CPU: i5-2500K
AMD CPU: AMD FX-8120
RAM: 6GB
AMD GPU: Radeon R9 280X
Nvidia GPU: GeForce GTX 770
Video Memory: 2GB
HDD: 50GB (Free space)

Recommended requirements

OS: Windows 10 64-bit
Intel CPU: i7-3770
AMD CPU: AMD FX-8350 4.0GHZ
RAM: 16GB
AMD GPU: Radeon RX 5700
Nvidia GPU: GeForce GTX 1080
Video Memory: 4GB
HDD: 50GB (Free space)



Normal για την εποχή, αν εξαιρέσεις τις χαμηλές απαιτήσεις σε Video Memory.
 
Top Bottom