What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Βλάκ Φράιντεϊ

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,676
Οι Patriot 512GB και 1TB είναι ευκαιρία. Μάλλον θα τσιμπήσω ένα 512 για να κάνω triple boot στο pc με ένα mint cinnamon. Υπόψην οτι δεν έχουν DRAM memory. Παραμένουν όμως καλή ευκαιρία για pc με νορμαλ χρήση.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Τσίμπησα με ενα δεκαρικάκι το The Last of Us Part II σε retail, δεν με έψησε κάτι άλλο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
για πειτε καμια καλη προσιτη stick σκουπα.
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,889
Γνώμες για την παρακάτω οθόνη και για την τιμή της έχουμε; Δεν έχω εμπειρία από VA panels και ακούω πολύ συχνά για motion blair, ghosting κτλ.


edit: <<Αληθινή εμβάπτιση>> 🧐

ΒΤW : Tώρα έχω την
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,453
ΤΡΕΞΤΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ, ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΘΕΜΑΤΩΝ.

ότι να 'ναι... eshop didn't got the memo μου φαίνεται ότι το mining rush μας τελείωσε...
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,531
Γνώμες για την παρακάτω οθόνη και για την τιμή της έχουμε; Δεν έχω εμπειρία από VA panels και ακούω πολύ συχνά για motion blair, ghosting κτλ.


edit: <<Αληθινή εμβάπτιση>> 🧐

ΒΤW : Tώρα έχω την
Έχω την AOC Q3279WG5B, VA panel.

Σαν εργαλείο δουλειάς με έχει καραβολέψει και πλέον σκέφτομαι για 4K 34'' curved. Σε παιχνίδια με μαύρο, νύχτα, κλπ είναι εμφανέστατα τα ίχνη σε κάθε κίνηση (ghosting). Δεν είναι ευχάριστη για gaming τέτοιου είδους. Το αυτό και στις ταινίες. Μπορώ να το παραβλέψω στα 266Ε που την αγόρασα πριν 5 χρόνια, δεν ξέρω αν θα έκανα το ίδιο και τα 380.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,453
να ρε βλακ φράιντει, You can get an Xbox Series S for less than £200 for Black Friday - KitGuru
189 λίρες, εμάς εδώ το έριξαν από τα 310 στα 250 και το είπαν βλακ φράιντει μάι άς.

180€ ίσως το αγόραζα και εγώ να πω την αλήθεια μου... αν είχα λεφτά...
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,531
189 λίρες, εμάς εδώ το έριξαν από τα 310 στα 250 και το είπαν βλακ φράιντει μάι άς.
218Ε + μεταφορικά από Amazon Αγγλία. Μια χαρά μου φαίνονται τα 250 από μαγαζί Ελλάδας αν υπολόγίσεις τα γνωστά κόστη.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Πέτυχα διαφήμιση σε αφίσα από ένα επιπλαδικο
ΜΠΛΑΚ ΦΡΑΙΝΤΕΥ
ΠΑΊΡΝΕΙΣ ΤΟ 100%
ΠΛΗΡΏΝΕΙΣ ΤΟ 85%
και το βλακ φραιντευ και το 85% ήταν τεράστια και κάλυπταν την μεγαλύτερη επιφάνεια της αφίσας
Το μυαλό κατευθείαν πάει σε έκπτωση 85% και όχι 15%που ισχύει
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,453
Πέτυχα διαφήμιση σε αφίσα από ένα επιπλαδικο
ΜΠΛΑΚ ΦΡΑΙΝΤΕΥ
ΠΑΊΡΝΕΙΣ ΤΟ 100%
ΠΛΗΡΏΝΕΙΣ ΤΟ 85%
και το βλακ φραιντευ και το 85% ήταν τεράστια και κάλυπταν την μεγαλύτερη επιφάνεια της αφίσας
Το μυαλό κατευθείαν πάει σε έκπτωση 85% και όχι 15%που ισχύει
Σόρι κιόλας, αλλά τόσα χρόνια καταναλωτές, θα έπρεπε να ψιλιαστεί ο οποιοσδήποτε με 85% έκπτωση και τι λένε τα μικρά γράμματα :p
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,531
ΠΑΊΡΝΕΙΣ ΤΟ 100%
ΠΛΗΡΏΝΕΙΣ ΤΟ 85%
Αξίζει μια θέση στα quotes.

Πάντως πέτυχε η διαφήμηση, σε τράβηξε, το διάβασες, το αναμετάδωσες οπότε ο μέσος καταναλωτής θα πάει και από το κατάστημα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,260
περίμενα κι εγώ να πάρω τίποτα από το Τέξας μιας και υποτίθεται ότι οι αμερικανοί έχουν τις καλύτερες εκπτώσεις, αλλά δεν βλέπω και τίποτα της προκοπής. Οι συνάδελφοι λένε ότι οι παλιές καλές εποχές έχουν περάσει και πως πλέον ούτε κι εδώ βρίσκεις τις προσφορές του παρελθόντος. Κουτοπονηριά κι εδώ η μήπως κάποια άλλη λέξη από Κ. Σε κάθε περίπτωση όμως καλυτερα από τις δικές μας εκπτώσεις αφού αν δεν σε νοιάζει να πάρεις το τελευταίο μοντέλο τηλεόρασης μπορείς με ένα μικρό ποσό να πετύχεις ένα πολύ καλό ντιλ.

Εγω κάτι ορειβατικά είδη που κοίταξα, μπορώ να πω με την έκπτωση, είναι πιο ακριβά από ότι σε ελληνικά καταστήματα. Τα iPhone που όλοι μου ζήτησαν, η Apple δεν τα ριχνει ούτε σεντ και στην καλύτερη αν έπαιρνα τρία, θα μου έκαναν δώρο gift cards για το apple store η για αξεσουάρ στο κατάστημα.

Ισως πάρω κάνα όπλο, να γίνω σαν αμερικάνος
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Καλύτερα όπλο παρά iphone. Τί τιμές παίζουν σε ένα σκοπευτήριο εκεί πέρα? Σφαίρες που θα αγοράσεις, όπλο που θα νοικιάσεις κλπ.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,541
Να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζει κανείς? Η βλακ Friday όπως την θυμάμαι από τα sitcoms των παιδικών μου χρόνων, είχε σκοπό να σπρώξουν μόνο παλιούς κωδικούς για να πουλήσουν τα καινούργια προϊόντα τα Χριστούγεννα. Και αφορούσε μόνο καταστήματα ηλεκτρονικών και ρουχάδικα. Θυμάμαι λάθος? Ήταν έθιμο κάθε χρόνο τέτοια μέρα να βλέπουμε στις ειδήσεις τους Αμερικάνους να ξημεροβραδιάζονται έξω από τις πόρτες και να ποδοπατούνται στις 00:00 που άνοιγαν τις πόρτες. Πως έχει εκτροχιαστεί και γκλομπαλοποιηθεί αυτός ο ιερός θεσμός τόσο πολύ? Βέβαια τι μιλάω? Πόσες φορές δεν έχω πάει lidl Πέμπτες 8 πάρα για να παίζω μπουνιές με γριές ποιος θα πρωτοπρολαβει την ηλεκτρονική τσατσάρα με 6,99?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,453
Να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζει κανείς? Η βλακ Friday όπως την θυμάμαι από τα sitcoms των παιδικών μου χρόνων, είχε σκοπό να σπρώξουν μόνο παλιούς κωδικούς για να πουλήσουν τα καινούργια προϊόντα τα Χριστούγεννα. Και αφορούσε μόνο καταστήματα ηλεκτρονικών και ρουχάδικα. Θυμάμαι λάθος? Ήταν έθιμο κάθε χρόνο τέτοια μέρα να βλέπουμε στις ειδήσεις τους Αμερικάνους να ξημεροβραδιάζονται έξω από τις πόρτες και να ποδοπατούνται στις 00:00 που άνοιγαν τις πόρτες. Πως έχει εκτροχιαστεί και γκλομπαλοποιηθεί αυτός ο ιερός θεσμός τόσο πολύ? Βέβαια τι μιλάω? Πόσες φορές δεν έχω πάει lidl Πέμπτες 8 πάρα για να παίζω μπουνιές με γριές ποιος θα πρωτοπρολαβει την ηλεκτρονική τσατσάρα με 6,99?
Δεν θυμάσαι λάθος, απλά κάπου στην πορεία άρχισαν να ψάχνουν για μαλάκες, τους βρήκαν, συνεχίζουν.
Αν είχαμε την κανονική black friday τώρα θα ξεστόκαραν τις παλιές κάρτες γραφικών 1660/580 για 100€

εντιτ, σημαντικό ρόλο έπαιξε και η Online αγορά βέβαια που ακυρώνει το "όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε"
 
Top Bottom