What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Θυμάστε ένα σούπερ-ντούπερ third-person action/adventure που αναπτυσσόταν στην Ελλάδα; Αναφερόταν συχνά στο PC Master, κάποιος είχε πάει και από τα γραφεία τους που ήταν πολύ προχώ. Ούτε που θυμάμαι πώς το λέγανε τώρα. Εποχές... 2006; 2007; Είχε νομίζω κάποια ανάμειξη και ο Bad Sector, μπορεί να κάνω και λάθος, τόσα χρόνια πάνε (τι να κάνει αυτό το παιδί, νομίζω πέρασε και από CD Project Red αλλά δεν έμεινε; ) Κάποια στιγμή απλά εξαφανίστηκαν.

Δεν μου θυμίζει κάτι για να πω την αλήθεια. Μόνο το Darkfall θυμάμαι σαν "ελληνικό" παιχνίδι.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
νομιζω ο αδμιραλ το χε κανει ρεβιου,χωρις βαθμολογια αν θυμαμαι καλα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
E, καλά, δεν κυκλοφόρησε κιόλας, οπότε τι να θυμάσαι.

Ελληνικά παιχνίδια υπάρχουν κι άλλα, κυρίως adventures, όπως το The Exchange Student που ήταν episodic και δεν ολοκληρώθηκε ποτέ (τα έκαναν μαντάρα με το DRM), φυσικά το Diamonds in the Rough του Άλκη Πολυράκη (ίσως να είχε καλύτερη εμπορική πορεία αν είχε αγκαλιάσει την ψηφιακή διανομή πιο νωρίς, αλλά αυτά είναι εικασίες), οι πολύ φιλόδοξες "Συνωμοσίες" 1 και 2 από τη Δραμινή Αnima Interactive, και σίγουρα θα αγνοώ και μερικά. Μιλάω για όσα είχαν βλέψεις στη διεθνή αγορά, γιατί υπήρχαν και αρκετά που απευθυνόταν στην εγχώρια αγορά.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Ναι από adventure έχουμε κάποια πράγματα. Να προσθέσω κι αυτό :p

Και είχαμε κι ένα survival horror, αλλά όταν βγήκε είχε χοντρά θέματα. Tώρα πρέπει να έχει στρώσει αρκετά
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
νομιζω ο αδμιραλ το χε κανει ρεβιου,χωρις βαθμολογια αν θυμαμαι καλα.

Όντως. Τεύχος 243, Ιανουάριος 2010.

qW5Mc7x.jpg


Μου είχε μείνει ο χαρακτήρας που είχε φτιάξει:

MveiQjj.jpg
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,265
Το darkfall ήταν υπερτιμιο για την εποχή που βγήκε. Νομίζω μάλιστα ότι πρέπει να τράβηξε αρκετά χρονακια γιατί κάπου το πήρε το μάτι μου ξανά μετά από χρόνια σε κάτι που έμοιαζε με sequel
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
Θυμάστε ένα σούπερ-ντούπερ third-person action/adventure που αναπτυσσόταν στην Ελλάδα; Αναφερόταν συχνά στο PC Master, κάποιος είχε πάει και από τα γραφεία τους που ήταν πολύ προχώ. Ούτε που θυμάμαι πώς το λέγανε τώρα. Εποχές... 2006; 2007; Είχε νομίζω κάποια ανάμειξη και ο Bad Sector, μπορεί να κάνω και λάθος, τόσα χρόνια πάνε (τι να κάνει αυτό το παιδί, νομίζω πέρασε και από CD Project Red αλλά δεν έμεινε; ) Κάποια στιγμή απλά εξαφανίστηκαν.

To αδικοχαμένο Theseis (ή Thesis) λες. Είχαν βγάλει μέχρι και cinematic intro trailer αλλά τελικά το όλο project βούλιαξε πρόωρα. Νομίζω όντως δούλευε στο παιχνίδι ο Bad Sector, ο οποίος πράγματι ήταν από τους επικεφαλής προγραμματιστές της Red Engine κατά την ανάπτυξη του Witcher 3, αν δεν απατώμαι. Έφυγε από την εταιρεία λίγο μετά από την κυκλοφορία του παιχνιδιού.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Τελικά ο Sapkowski και η CDPR τα βρήκανε, και είναι πάλι φίλοι. Λεπτομέρειες για φράγκα μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ, αλλά υπάρχει "new deal" με το οποίο η CDPR πλέον έχει δικαίωμα να κυκλοφορήσει "βιντεοπαιχνίδια, επιτραπέζια, graphic novels και merchandizing" στον κόσμο του Witcher, με τις ευλογίες του γεροπαράξενου (που λογικά έκανε το όνειρο του πραγματικότητα και τα τσέπωσε χοντρά αυτή τη φορά).
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,154
άσχετο δεν ξέρω αν είδε κανείς την σειρά αλλά απλά γα... Στο πρώτο επισόδειο έχει την ποιο όμορφη μάχη που έχω δει ever
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
τρελό αβαταρ ο γκου. και τι σύμπτωση η αγαπητή εικονιζόμενη παίζει witcher 3 αυτές τις μέρες.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
τελικα αποφασισα να κατεβασω το qwent overhaul καθως υποσχεται γρηγοροτερους γυρους.
επαιξα ενα ματσακι που ηταν μερος ενος quest και βρηκα ενδιαφερον οτι οι καρτες πολλες φορες απεικονιζουν χαρακτηρες απο τα βιβλια που δεν εμφανιζονται στο παιχνιδι.λεω να δοκιμασω με skellige σετ,βασικα κερδιζεις αν οι καρτες που χεις ριξει εχουν μεγαλυτερο σκορ απο του αντιπαλου σωστα?αυτο που με μπερδεψε ειναι οτι καποιες φορες ο αντιπαλος εκανε πας εχοντας ριξει μονο μια καρτα ενω εγω μπορουσα να ριξω 5-6 μαζεμενες.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Είναι η πρώιμη μορφή του Gwent στο W3. Δεν έχεις περιορισμό στο πόσες κάρτες ρίχνεις, αλλά όλα είναι στο hand card management. Για αυτό το λόγο το Nilfgaard έπαιζε καλύτερα (λόγω spies).

Πολύ πιο διαφορετικό το Gwent the Witcher card game, που έβγαλαν τώρα σε δομή.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Είναι γενικά ένα από τα διαθέσιμα τάκτιξ το να "καις" έναν γύρο σου, υπό κατάλληλες συνθήκες και αν έχεις σωστό ντεκ.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
ξεχασα να ρωτησω,παιζει ρολο σε ποιο σημειο του παιχνιδιου ειμαι ως αφορα τις καρτες που μπορω να κερδισω?παω στον βαρελατο βαρονο οπου ναναι και νομιζω οτι εχω ηδη χασει 2 καρτες,της ταβερνιαρισας του white orchard και της kaira metz(την εστειλα στο karh morhain).
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Μπορείς να τους ξαναπαίξεις μερικούς. Την Keira μπορεί κι αργότερα. Ίσως.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Κάποιες λίγες μπορούν να χαθούν, μία είναι σίγουρα από τον ίδιο το βαρόνο οπότε καλό είναι να τον κερδίσεις στο gwent την πρώτη φορά που θα παίξετε γιατί μετά κάνει τον δύσκολο. Για την Keira δεν θυμάμαι, πάντως πιθανότατα θα την ξαναδείς αν δεν έχει πεθάνει, τώρα άμα θα έχει όρεξη για gwent δεν ξέρω.
 
Top Bottom