What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
^^
Πάντα. Τα περισσότερα σχετικά γούστα τα είχα βγάλει στο Keep του NWN 2 και στο Amalur.
έχει housing το NWN2? χμ... ώρα να ξοδέψω εκείνο το 20άρι για εξωτερικό DVD και να το ξαναπιάσω γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Πιο φθηνά θα σου βγει να πάρεις το Neverwinter Night 2 Complete Edition από το gog, χωρίς καν να περιμένεις για έκπτωση.
πλάκα πλάκα... αν περιμένω εκπτώσεις μπορώ να πάρω και digital όλα όσα έχω σε δισκάκια και θέλω να πάιξω πάλι, όπως το Split Second.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αν και το hot topic ειναι το cyberpunk και ισως ηδη να το εχετε προσεξει/ποσταρει. Ισως να το ειχα ποσταρει κι εγω και στο παρελθον.
Μεγαλο respect. Ναι, δεν υπαρχει νεκροταφειο που να μην εχω τσεκαρει ολες τις ταφοπλακες. δεν λεμε οχι στα δωρεαν καφεδακια/βουτηματα.

ex.jpg
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Τα σετ πανοπλιών απ' ότι έχω δει, δε δίνουν κανένα bonus αν δεν είναι τέρμα αναβαθμισμένες ε; Είχα δοκιμάσει να βάλω όλα τα κομμάτια της Griffin αλλά τα μπόνους ήταν γκριζαρισμένα. Θα προτιμούσα να ήταν ξεκλείδωτα εξαρχής και απλά να δυνάμωναν με κάθε upgrade για να παραμένουν relevant.

Επίσης, το Yrden είναι το πρώτο Sign που πήρα alternate mode (λογικά θα πάρω και στα Axii και Igni) και πόσο τα σπάει! Κεραυνοβολεί ό,τι κινείται και μένει κάτω για ώρα, άρτια cost effective dps.
Πάντως με αυτά κι με αυτά, δεν κατάλαβα για πότε σκούπισα σχεδόν όλο τον χάρτη νότια της Novigrad και ετοιμάζομαι να μπω στην πόλη. 85+ ώρες και μου φαίνονται σαν είναι οι μισές...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Τα σετ πανοπλιών απ' ότι έχω δει, δε δίνουν κανένα bonus αν δεν είναι τέρμα αναβαθμισμένες ε; Είχα δοκιμάσει να βάλω όλα τα κομμάτια της Griffin αλλά τα μπόνους ήταν γκριζαρισμένα. Θα προτιμούσα να ήταν ξεκλείδωτα εξαρχής και απλά να δυνάμωναν με κάθε upgrade για να παραμένουν relevant.

Επίσης, το Yrden είναι το πρώτο Sign που πήρα alternate mode (λογικά θα πάρω και στα Axii και Igni) και πόσο τα σπάει! Κεραυνοβολεί ό,τι κινείται και μένει κάτω για ώρα, άρτια cost effective dps.
Πάντως με αυτά κι με αυτά, δεν κατάλαβα για πότε σκούπισα σχεδόν όλο τον χάρτη νότια της Novigrad και ετοιμάζομαι να μπω στην πόλη. 85+ ώρες και μου φαίνονται σαν είναι οι μισές...



Τωρα θα ριξω ντροπη και σταχτη στα μαλλια μου. Για αρκετο καιρο, εβρισκα λιγο καλυτερο σιδερικο απο το witcher-αδικο και δεν το επιανα για να μην χασω τα bonus. Μια μερα τσεκαρω τα bonus και το text στην περιγραφη ειναι λιγο διαφορετικο. Διαβαζω προσεκτικα και οχι πανοραμικα. Παραλιγο να σβησω το τσιγαρο στην οθονη.
Μπορει ο Geralt να ειναι ατομο με πολλα ταλεντα ομως εγω πηγαινα καρφι στο κοκκινο section και στοχο το μπλεντερ. Δεν εδινα και πολυ σημασια στο υπολοιπο δεντρο. Δεν μασαω λεμε.
Το Quen το θεωρουσα καλη φαση και του εδινα ποντους. Μεσα στον πυρετο της μαχης μπορει να θελησεις να μεινεις λιγο μονος σου. Στην πορεια το παρατησα γιατι ειμαι ανθρωπος της δρασης και του ekimmara decoction.
Το Axii ομως εχει παντα την τιμητικη του. Γλυτωνεις πολυ κοπο και οπως λεει ο Lambert, εβαλα τον εναν να σκοτωσει τον αλλον και μετα τον εκανα να κρεμαστει.
To Yrden ειναι απο αυτα που σε στιγμες μετανοιωνω πολυ ασχημα που δεν το καλλιεργω οπως πρεπει. Απο τα καλυτερα πραγματακια στο οπλοστασιο του γερολυκου.
Το Igni το καλλιεργω με πετρουλες στο gear. Δεν το πολυχρησιμοποιω γιατι μου αρεσει να πεταω μολ... dancing stars.
Στα υπολοιπα. To αλεξιβελος ειναι must γιατι γλυτωνεις πολυ τρεξιμο μεσα απο τις γραμμες των εχθρων.
En do με ταξι καπου εβαλα ποντο και συμβαινει να εχω kill με ενα hit-διαμελισμο και με igni οπου ο κακουργος, αντι να λαμπαδιασει κοπηκε στα δυο. Απο την μεση και πανω εξαυλωθηκε.

με αυτο γελασα περισσοτερο απο οσο πρεπει.

goh.png
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
για να μην κανω edit
Οταν εφτασες στα αγια χωματα του blood and wine, μηπως προσεξες οτι το inventory σου γεμιζει με σαπια/ψευτικα δοντια;
Αν και ειναι φανερο οτι οι κατοικοι της περιοχης ειναι σε καλυτερη μοιρα απο αυτους στο velen. Ειχα τον ιδιο προβληματισμο μεχρι που σκεφτηκα οτι στο velen δεν εχουν καθολου δοντια.

donti.jpg


 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Σε αυτό δε μπορώ να απαντήσω καθώς δεν έχω αγγίξει ακόμα περιεχόμενο από τα exps. Στο Velen δεν το είχα προσέξει να σου πω την αλήθεια. Παίζει κάποια ιστορία από πίσω;

Από την άλλη πρόσεξα το εξής... Με εξαπάτησε το πνεύμα στο νησί που με έστειλε η Keira και την έβγαλα εκτός του πύργου. Τώρα σε χωριά και καταυλισμούς βλέπω που και που κάνα random npc να βήχει με μανία. Χμμ...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Για το περιστατικο που αναφερεις. Εαν δωσεις βαση στους διαλογους, μπορεις να δεις οτι κατι δεν παει καλα με το γκομενακι.
Σχεδον ολοι λενε ψεμματα. Αυτη ειναι η προσεγγιση μου στους διαλογους και παντα προσπαθω να μην τραβηξω το λεπιδι μου.
Για τις οδοντοστοιχιες. Σχεδον ολοι οι νανοι/halflings εχουν θεμα.
βηχας. φτερνισμα και ξερασμα ειναι απο τις λεπτομερειες που αγαπησα στο witcher 3. Μερικα NPC εχουν πολυ κακο βηχα που βγαινει απο τις συνθηκες που ζουν. Οταν φτασεις Toussaint θα κανεις τις συγκρισεις σου με το Novigrand.
Στο θεμα λεπτομερεια.
Μερικοι απο τους διαλογους των NPC ειναι κωμωδια 5 αστερων και χωραφι για πολλα ???
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
τα είχε πει ο γέροντας για τον covid, τον έφεραν αυτοί οι μαυροφορεμένοι... εμ πως... αλλά δεν ακούγατε...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Εννοεις τους τυπους που εχουν αυτο;
cortina.jpg

οποτε το πετυχαινω το διαβαζω ως coronavirus.

1 γουρουνι που αλλαζει δερμα και οι δυο καλυτερες συζητησεις που εχω πετυχει.





 

argaliad

Gelatinous Cube
Joined
Oct 17, 2016
Messages
61
Χθες μετα το διαβασμα του Review του Cyberpunk δεν κρατηθηκα και ξαναδιαβασα τα τρια Reviews του Witcher με τα expansion του Borracho για πολλοστή φορα εχουν πεισει τουλαχιστον 5 ατομα που δεν ειχαν ιδεα και δεν παιζαν οταν τους κανω refer στο Review. Ειναι ενα ειδος self care να διαβαζω το review του φιλου Borracho μιλαμε ειναι για βραβειο γραφης αποτυπωνει την αληθεια του αριστουργηματος οπως ακριβως ειναι πρεπει να γινει μεταφραση στα Αγγλικα και να γινει pinned στο subreddit του Witcher 3 αιωνίως
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η αληθεια ειναι οτι ο Borracho ειχε βγαλει πολυ συναισθημα και παθος στο witcher review, με αποκορυφωμα την βαθμολογια που ΕΙΝΑΙ δικαιη.
Επαιζα witcher 3 πριν φυγω απο Ελλαδα και ενα απο τα πρωτα πραγματα που εκανα οταν γυρισα ηταν να λειωσω παλι.
Τα παιχνιδια μπορει να κατεστρεψαν οτιδηποτε εχει σχεση με την υπαρξη μου, αλλα αυτο δινει μια βαρυτητα στον λογο μου.
Αν δεν μπορειτε να τον σηκωσετε, προβλημα σας.
Ειναι υπερβολικα δυσκολο να χτισεις κατι καλυτερο και οχι επειδη οι αλλοι ειναι αχρηστοι. Ειναι πολυ νωρις και αδικο, αφου δεν εχω παιξει cyberpunk και patch ειναι στην ουρα, να πω με σιγουρια και για αυτο θα πω οτι αμφιβαλλω, οτι το cyberpunk θα ειναι αξιος διαδοχος του witcher 3.
Αν επαιζα witcher 3 πριν πολλα χρονια θα ημουν ακομα παρθενος και δεν θα με περιμενε η κολαση.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Τα παιχνιδια μπορει να κατεστρεψαν οτιδηποτε εχει σχεση με την υπαρξη μου, αλλα αυτο δινει μια βαρυτητα στον λογο μου.
Αν δεν μπορειτε να τον σηκωσετε, προβλημα σας.

@lelos kounelos : Λέλε, δηλαδή τι θες να μου πεις; Ότι προσβλήθηκες με το σκετσάκι των ΑΜΑΝ; Αυτό θες να μου πεις; :giankos:
 
Top Bottom