What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,795
Το αντίστοιχο Τρολολολο σονγκ στον κόσμο του Witcher. Εισχωρεί στο υποσυνείδητο και κινδυνεύεις να το πεις φωναχτά μπροστά σε άλλους



 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
κουνελισιο χιουμορ δηλαδη απο αυτο συνηθως γελαει μονο ο κουνελος... μονος του.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Αυτο το ποσταρε η Shani.

witcher3.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Aυτο απο που το εβγαλες; Οι τασεις των τελευταιων ετων εχουν αρχισει να μου χτυπανε στα μηνιγγια με γεωμετρικη προοδο. Σε λιγο θα παθω μηνιγγιτιδα. Φιλτατε Great, επειδη δωμεσα εχουμε φαει ψωμι και αλατι, θα αφησω την φουρναρισσα να περιμενει.
Μου υποσχεθηκε οτι σημερα θα μου φτιαξει καφε, ελπιζω δωρεαν, και οτι θα με κανει να γελασω. Για να δεις δηλαδη ποιες ειναι οι προτεραιοτητες μου.

Οτι ειναι η συγκεκριμενη, ανηκει στην imo σφαιρα, δεν το διαβασα καπου. Ισως και να ισχυει ομως γιατι ειναι spoiler;
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,433
Το πέτυχα και εγώ αυτό το φυλλάδιο. Αλλά γιατί θεωρείς δεδομένο ότι η Sani έχει μείνει με την όρεξη; :giankos:
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
. Ισως και να ισχυει ομως γιατι ειναι spoiler;


Επειδή ισχύει :D. Κατά τα άλλα εγώ ψιλοτρολάρω μιας και δεν θεωρώ ότι έχει ιδιαίτερη σημασία για παιχνίδι 5 ετών (ω ναι) που έχουμε λιώσει όλοι εδώ μέσα, αλλά δεν θα μου έκανε και εντύπωση αν κανείς πιο ευαίσθητος όντως ζοριζότανε, πολλά έχουν δει τα μάτια μας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Επειδη ξερω απο πριν οτι θα λαβω λογικη απαντηση, δεν ξεκρεμασα την μαυρη ζωνη του καρατε απο τον τοιχο.
Το εχετε λειωσει, εσεις, γιατι εγω το παντρευτηκα. Το εχω τελειωσει με οσα διαφορετικα THE END μπορουσα. Ξεκινησα πειραματα οπως δεν ακουμπαω main quest μεχρι να σβησω ολα τα side quest και τα ?. Τωρα κανω το αντιστροφο και το επομενο θα ειναι να το τελειωσω με το αρχικο gear. Θελω να κανω και ενα run μονο με σπαθια και σωβρακο.

Εαν συνεχιστει αυτη η κατρακυλα με τα spoiler, θα καταργηθουν τα trailer και οι ημερομηνιες διανομης. Δεν θα ξερουμε εαν κυκλοφορησε ο τιτλος για να μην χασουμε τον ενθουσιασμο. Ειναι αυτα τα μικρα πραγματακια που σε κανουν να εκτιμας το μικρο προσδοκιμο ζωης.

Δεν θεωρω τιποτα γιατι η Shani ειναι δικο μας παιδι. Εκανε dodge την ρουτινα για να ζησει οπως γουσταρει.

EDIT
Να σας δειξω και πως αντιμετωπιζω τις μπαγκιες του παιχνιδιου.

 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,795
Μόνο εγώ, ανάμεσα στην "καρδιά των καρτών"/topdecking από την κόλαση που χαρακτηρίζει τους περισσότερους αντιπάλους, έχω πετύχει και μερικούς που η A.I. παθαίνει κοκομπλόκο; Π.χ. πρόσφατα έπαιξα με την τροφαντή innkeeper του Nowhere και μιλάμε στον πρώτο γύρο σπατάλησε όλα το χέρι της, μόνο και μόνο για να με φτάσει και τελικά έχασε 2-0; Lol wut.

Έχω βγάλει το μεγαλύτερο μέρος από Novigrad και τελειώνω κάποια τελευταία quests. Μαγική η περιήγηση στην πόλη, αν και αισθάνομαι ότι με το wild goose chase κάποιων quests έκατσε κάπως ο ρυθμός. Μετά ίσως επιστρέψω σε κάτι σκόρπια ερείπια ανατολικά της πόλης που είχα αφήσει λόγω δυνατών τεράτων, προτού ναυλώσω καράβι για Skellige.

Σε πιο σοβαρά θέματα, βρήκα μια είσοδο για υπονόμους στη γκρεμίλα πίσω από τo Passiflora. Μέσα βρήκα κάτι drowners και τούνελ γεμάτα με δηλητηριώδες νέφος. Πέτυχα όμως και κάτι κόκκινα hotspots στο δάπεδο, που συνήθως σχετίζονται με quest. Έκανα καλού κακού save και τα τσέκαρα. Ο Geralt είπε interesting ή κάτι τέτοιο και μέσα είχαν κάτι κοσμήματα που βρήκα στα junk, χωρίς να πεταχτεί journal update. Είναι όντως μέρος κάποιου quest;

Επιπλέον στην πλατεία βόρεια - όχι αυτή με τις πυρές, την άλλη - το message board ήταν κίτρινο με θαυμαστικό. Διάβασα τα πάντα αλλά δε μου έδωσε ούτε quest, ούτε contract. Ενώ για παράδειγμα, σε μια άλλη που είχα τσεκάρει και ήταν άσπρο το εικονίδιο, εμφανίστηκε αργότερα θαυμαστικό και όντως είχε ένα νέο quest. Τι φάση;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Ασφαιρο message board μου τυχαινει συχνα. Θα το ελεγα εκνευριστικο, επειδη παιζει και η σχετικη πορεια μεχρι εκει. Παιρνω ολα τα χαρτακια και σβηνει.
Για το interesting στον υπονομο. Αυτη την στιγμη δεν εχω προσανατολισμο αλλα μηπως ηταν κοντα στο σημειο με το βαμπιρ που κοιμαται; παιζει quest καπου εκει ειναι.
Gwent. τυχαινει και σε μενα αυτο το ακυρο. Νομιζω οτι εχει σχεση με τα χαρτια που εχει ο αντιπαλος. Οταν παιζω με καποιους ξεχασμενους τυπους, που με περιμεναν να παιξω με decoy και σκαω με hero cards, συνηθως, μου τυχαινουν τα χειροτερα χαρτια του deck και καποιες φορες κανουν διαφορα ακυρα οπως να κανω pass και ο αντιπαλος να ριχνει ομιχλη η οποια επηρεαζει τα δυνατοτερα χαρτια, scorch οταν αυτος εχει το δυνατοτερο χαρτι και αλλα πολλα wtf.
Αν το κανουν για το challenge, εχει νοημα.

αυτο ελεγα να το βαλω ως background.
witcher3-2020-12-30-18-15-14-258.jpg
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,795
Λάθος θυμόμουν, η είσοδος ήταν κάτω από τη μεγάλη γέφυρα που ενώνει το πάνω district της Novigrad με το Temple Isle.
Όχι αυτό με τον vampire που κάνει σιέστα το είχα βρει, είναι νότια και λίγο ανατολικά.
Τελικά μου λύθηκε η απορία λίγο αργότερα που το βρήκα μπροστά μου . Είναι μέρος του quest που σου δίνει ο Dijkstra σχετικά με το ριφιφί που του έκαναν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
Λάθος θυμόμουν, η είσοδος ήταν κάτω από τη μεγάλη γέφυρα που ενώνει το πάνω district της Novigrad με το Temple Isle.
Όχι αυτό με τον vampire που κάνει σιέστα το είχα βρει, είναι νότια και λίγο ανατολικά.
Τελικά μου λύθηκε η απορία λίγο αργότερα που το βρήκα μπροστά μου . Είναι μέρος του quest που σου δίνει ο Dijkstra σχετικά με το ριφιφί που του έκαναν.
λέω και εγώ γνωστό μου φάνηκε αλλά δεν θυμόμουν από που
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Την ωρα που εκοβα καποια κεφαλια, χερια, κορμους-οχι-του ζαχαροπλαστειου, Με επιασε μια αυτογνωσια/διαπιστωση/φιλοσοφικη διαθεση.
Θα τα βαλω ολα σε spoiler, για να μην τσακωθουμε.


Παιζει εισοδος σε χωριο οπου ειναι μαζεμενοι ληστες και τους διακοπτουμε την μοιρασια με την ατακα, stealing much?
Αφου τους κοψουμε φετες και φετακια κανουμε loot ολο το χωριο και φυσικα αδειαζουμε τις τσεπες των ληστων.
Αυτο συμβαινει αρκετα συχνα.
Καποιος θα πει οτι αυτο ανηκει στην ιδιοσυγκρασια του παιχτη και δεν εχει καμια σχεση με την μειωση του ανταγωνισμου.
Ο κουνελος λεει οτι ο Geralt εχει quest να παει στο σπιτι ενος τυρομαντη, που τον εκαψαν οι witch hunters. Στο τελος τσακωνει σπαθι οπου το βαφτιζει κιολας. Οτι εκαναν και οι τυποι που εψαχναν το σπιτι της Triss.

scavenger3.png
Στο τσαρδι του Βαρωνου και οχι μονο, σχολιαζει το αλατι στο πατωμα ως αχρηστη χωριατικη πρακτικη και σε μια περιπτωση το κλειδωμα της πορτας δεν σημαινει σωτηρια. Νομιζω το ειπε στο χωριο που εσκαβαν τουνελ.
Αν κανουμε την τελετη με το μωρο του Βαρωνου, ο Geralt τον συμβουλευει να ειδοποιησει του χωρικους να κλεισουν τις πορτες τους και να ριξουν αλατι στις πορτες τους.


H Yen κανει ολοκληρο νταβαντουρι για να ακυρωσει την ευχη απο το τζινι η οποια τους θελει για παντα μαζι, αλλα δεν ειναι μαζι ενω γνωριζει οτι ο Geralt ειναι ο λογος που ανακαλυφθηκε η εκφραση "παω τοιχο-τοιχο".
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
Top Bottom