What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ειχα υλικο αλλα ανακαλυψα οτι το captur-ακι εκλανε τριχωτα μπαλακια. Μολις το περναω στο video editor κλανουν πενθιμα τα frame.
Θα πρεπει να το αρχισω απο την αρχη γιατι εχασα καλες φασεις. Ειμαι ηδη στα μισα αλλα δεν με χαλαει. Δεν κοιταξα καν εαν υπαρχει το ιδιο θεμα αλλα σκασιλα μου, ωρες για να καψω απειρες.
Οι χωριατες του witcher 3


 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Με λίγα-λόγια αν συνδυάσει Fallout:NV, Baldur's Gate και Planescape Torment όπου η μέγιστη επιβράβευση ολοκλήρωσης quests έρχεται μέσα από διάλογο, "κρυμμένες επιλογές" μέσα σε αυτούς, την ψευδαίσθηση των άπειρων dialogue trees. Ναι, οι μάχες μπορούν να είναι φαντασμαγορικές και να προσδίδουν αυτό το feeling του κυνηγού ιδιαίτερων πλασμάτων. Αυτά όμως μπορούν να μην είναι ούτε ο αυτοσκοπός, ούτε σε τελική ανάλυση το καθοριστικό σημείο στην εξέλιξη του παιχνιδιού και του χαρακτήρα αλλά το κερασάκι στην τούρτα.
Το πέτυχε;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
Μαζοχας ειναι οποιος δεν το εκανε

66052cad49589c3b404bb63425a2cf08_w200.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Πού και πού, μην το παρακάνουμε κιόλας, σέρνονται κι αρρώστιες.
Νους υγιης εν σωματι υγιει, να πλενεστε με βιβλια. Δεν ειδατε ποσα βιβλια κουβαλαει ο Geralt; Δεν ξερω που τα βανει ολα αυτα τα βιβλια αλλα ειμαι σιγουρος οτι εχει περισσοτερα απο τον μεσο νεοελληνα. Τον κραξανε για την βρωμα στην Βυζιμα αλλα ξερουμε οτι δεν αρρωσταινει οπως οι υπολοιποι αγραμματοι χωρικοι.
πετα στην μπανιερα και τα βιβλια. κανε ντουζ με λεξικα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Λιγο εκτος απο τους χωριατες και πολυ γνωστη αναφορα στο pulp fiction αλλα δε αμεις ψηλα καπελα.



Αυτο ειναι ενα απο το αγαπημενα μου επειδη ριχνει φως στο πως γεννιουνται οι παραδοσεις και η λαογραφια.
Το σκορδο στην κοινωνια

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Εντελως ανωδυνο honest trailer γιατι πολλα ειναι αρκετα επωδυνα.

Αλλο ενα ηθικο "τι να κανω τωρα ρε γμτ;"
Δεν ξερω εαν χαριζετε την ζωη του Duke και τον αφηνετε να αναπνεει την δροσερη αυρα του υπονομου, εγω τον αφηνω, παντα.
Αυτη την φορα επεστρεψα να τον βρω. Δεν εκανα καποια σπουδαια ανακαλυψη, σιγουρα εκει εξω δεν υπαρχει ουτε ενα site που να αναφερεται στο συγκεκριμενο quest και να μην εχει αυτη την μικρη λεπτομερεια.
Αν επιστρεψουμε εκει που τον αφησαμε, ζει και βασιλευει και ειναι λαλιστατος. Εαν προλαβουμε να κανουμε loot το σπαθι που ειναι μπροστα του, αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.



Αυτο που δεν ξερω ειναι εαν εχετε παρατηρησει διαφορους και ασχετους ηχους.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Καννιβαλισμος στα χρονια της αθωωτητας.


Πιστευω οτι ειναι ενα απο τα πολυ παρεξηγημενα side quest. Το From a land far, far away εχει φαει πολυ κραξιμο και δεν βρισκω τον λογο.
Το περισσοτερο κραξιμο πεφτει στο reward που το θεωρουν πετρα για φτυσιμο.

Τα σχολια στο Reddit με εκαναν να πιστεψω οτι το παιχνιδι εγινε αναρπαστο στις ταξεις των καθυστερημενων. Reddit ειναι αυτο.
Το συγκεκριμενο Quest πιστευω οτι ειναι στην λιστα "χλωμο να το πετυχεις" και η τοποθεσια του δευτερου πλοιου ειναι αρκετα ακυρη, ισως.
Σαν ιστορια και σαν αναφορα σε μερη αγνωστα μου αρεσε πολυ και ειχε να πει κατι απο τον κοσμο του Geralt.
Ελαχιστοι προβληματιστηκαν με την επιλογη που πρεπει να κανουν γιατι τους χαλασε το reward, το τσιμεντενιο κολιεδακι.
Ισως δεν μπηκαν στον κοπο να πανε στο πισω μερος της σπηλιας οπου περιμενουν πολλα καλουδια. Μετα την ολοκληρωση του quest ξεκλειδωνει και ο φυλασομενος θησαυρος στο ρετιρε της σπηλιας. Αν κανουμε την σουμα θα δουμε οτι αυτο side quest κατηγοριας γαμα για να γεμισει ποδαροδρομο την ροη του παιχνιδιου, επιβραβευει τον χρονο μας με τροπο πολυ καλυτερο απο καποια αλλα, σημαντικοτερα quest.
Αρκετοι πιστευουν οτι η γυναικα πρεπει να πεθανει επειδη ειναι το φαντασματακι στο ρετιρε της σπηλιας και επειδη ο αντρας μας ειπε οτι αυτη η γυναικα ειναι σατανικη.
Αν ολα τα quest ειχαν το ιδιο κερδος, θα ειχαμε φτιαξει τον αμπελωνα μας πριν τελειωσουμε την διαδρομη στο White Orchad.

Αυτο ηταν το πετραδακι μου στον αγωνα για τα ισα δικαιωματα των side quest της χρονοτριβης.
 
Top Bottom