What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω εγώ προσωπικά είναι ότι αν ανοίξω rt τρωω crash. Το λες και σημάδι από τους θεούς να μη το δοκιμάσω καν.


Το νέο quest είναι πολύ καλό. Ultra+ το pc μου το τρέχει άνετα αλλά ναι με τρώει ο κωλος μου να δοκιμάσω rt.

Σε άλλα νέα
IMG_20221214_132111.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
το ελτερ ρινγκ είναι RPG?

Από ότι διαβάζω για το RT, έχω δίκιο να λέω να μην αγοράζει κανένας ακόμα κάρτα με βάση το RT... δεν είμαστε έτοιμοι ακόμα για αυτό.

Ας το έβαζαν εξτραδάκι σιγά σιγά στις κάρτες μέχρι να δουλεύει σωστά αν ήθελαν όχι να λένε ναι είναι ακριβές αλλά RT mymanomgwtflol και να ρίχνουν όλο το marketing εκεί.

Θα το κατεβάσω πάλι σήμερα να δω τι λέει η φάση.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
το ελτερ ρινγκ είναι RPG?

Από ότι διαβάζω για το RT, έχω δίκιο να λέω να μην αγοράζει κανένας ακόμα κάρτα με βάση το RT... δεν είμαστε έτοιμοι ακόμα για αυτό.

Ας το έβαζαν εξτραδάκι σιγά σιγά στις κάρτες μέχρι να δουλεύει σωστά αν ήθελαν όχι να λένε ναι είναι ακριβές αλλά RT mymanomgwtflol και να ρίχνουν όλο το marketing εκεί.

Θα το κατεβάσω πάλι σήμερα να δω τι λέει η φάση.
Νταξει ναι, είναι αξιοαρπιτζη
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
@nitro912gr παρε και pc μιας και εκανες παραπονα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
ενταξει, βριστε με, αλλά το μονο στο οποιο καταλαβαινω με τα ματακια μου (ισως θελω οφθαλμογιατρό, τι να πω? εχω ριξει ολο το μπατζετ μου στον ψυχίατρο...) ξεκαθαρη διαφορα υπερ του νεξτζέ, ειναι τα ρεφλέξο και τα τέξτου (που δεν ειναι καν δουλεια της τσιντιπί, αλλά του μερακλή του μοντερ, του χαλκχόγκαν).

οσοι απο μας εχωμε σιτεμενο πισι και διαβαζοντας για το περφορμανς χιτ που συνοδευει την "νεα" εντίσο, δε νομιζω να χανωμε κατι σημαντικο αν φορτωσωμε παλι την 1.31 βερσιό ριχνοντας πανω καμια δεκαρια μοντς της προτιμησης μας.
τζαστ σέιιν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
καλά έλεγε ο παππούς ότι θα τυφλοθούμε από την χειρομάλαξη :p

ρε στραβός είσαι; 😅
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
εχετε πεσει σε ασχημη λουμπα και σας παιζουν οι εταιριες στα γονατακια τους...
οτι δηλαδη δεν θα χαιρομαι τον κοσμο, τις κουεστς και το Μεγιστο, αλλά θα προσεχω τις διαφορες στις σκιες και στα συννεφακια, λες και ειναι τιποτα τρομερα σημαντικο η διαφορετικο....

οχι, δεν βλεπω διαφορες. αντε ενα 5% με γυμνο ματι. και δεν μου λεει τιποτα να βλεπω βιντεακια του νεξττζε με σημερινες καρτες. θελω να μου πει καποιος τη διαφορα σε fps και στάτερι στην ιδια 4-5 χρονων καρτα αναμεσα στην 1.31 και την νεξτ τζε.
αμα παιρνω αλγκοφρεν απ τη ναυτια και το στατερι νιτρο, τι να την κανω την νεξττζε? βαζω την 1.31 και 3 μοντς και ειμαι ωραιος. αυτο λεω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Μαζεψτε λιγο τα σαλια σας γιατι ο @Χειρομαλάχτης δεν ειναι all the way λαθος. πχ το god rays δεν ειναι πλεον god rays.
ειναι ενας απλος ουρανος. γιατι να πει wow ο κουνελος; εχει ξαναδει.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Η διαφορα με το ray tracing ειναι τεραστια στα περισσοτερα παιχνιδια. Τωρα τι να πω μπορει να μην εβαλαν πολυ ray tracing στο witcher 3 για να μην βλεπουμε τοσες διαφορες. Θα το παιξω καποια στιγμη με RT και FSR 2.1 1440P 60 FPS οπως κανω σε ολα τα παιχνιδια που υποστηριζουν RT. Οι 4080 και RX 7900XT/XTX ειναι οι μονες που παιζουν RT ULTRA 60 FPS.χωρις FSR η DLSS,
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
οι διαφορές στην ολική σκίαση και στο global illumination είναι αισθητές.
 

m00nspell

Commoner
Joined
Jul 15, 2019
Messages
35
Το global illumination συγκεκριμένα αναδεικνύει αρκετά το art direction και τη δουλειά που έχει γίνει, ανά περίπτωση βέβαια αλλά η διαφορά είναι εμφανής, τα υπόλοιπα τα λες και λίγο gimmicky ειδικά αυτό το 1:1 surface reflection εμένα προσωπικά σχεδόν με χαλάει ρε παιδιά. Δηλαδή οκ τεχνολογικά είναι εντυπωσιακή η RT τεχνολογία αλλά παραμένει εργαλείο που όταν γίνεται over use πιο πολύ θόρυβο προκαλεί παρά κάτι αξιόλογο σαν προσθήκη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
Έβαλα λίγο και εγώ και τα μάξαρα όλα τέρμα να δω τι λέει, υπάρχει αισθητή διαφορά ακόμα και χωρίς RT, έχω πάρει τις screenshots σβάρνα και θα πάω να βγάλω όμοιες να συγκρίνω.
Εντυπωσιακό ότι έπαιξα τελευταία φορά πριν από σχεδόν έναν χρόνο πάντως, δεν το θυμόμουν τόσο παλιά... πως περνάει ο καιρός.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ακόμα και χωρίς RT
εμεις μονο με κινηματογραφικη εμπειρια 25 fps max μπορουμε rt ετσι και αλλιως :p
οταν διορθωσουν το θεμα με τα crashes οταν ανοιγω rt λεω να το ανοιγω για screenshots
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
ρε το βλαμμένο το photo mode δεν κράτησε τις εικόνες...
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ρε το βλαμμένο το photo mode δεν κράτησε τις εικόνες...
εχεις ανοιχτο το onedrive να κανει backup? αν ναι κλειστο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
εχεις ανοιχτο το onedrive να κανει backup? αν ναι κλειστο.
όχι τα κλείνω όλα όταν ανοίγω games γιατί κάποιο από τα bg apps βάραγε microstuttering σε κάποια φάση
 
Top Bottom