What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
για τα άλλα μινι γκειμς που λες, (γνωμουλα μου παντα) ταιριαζανε με το λορ και την εποχη. αρμ ρεστλινγκ και φιστ φαιτινγκ ναι, ειναι κατι που θα εβλεπα εναν γουιτσερ να συμμετεχει.

Dice Poker 👌

Με είχαν κλείσει φυλακή και δεν ασχολιουμουν με το main να βγω αν πρώτα δεν κέρδιζα όλους τους συγκρατούμενους. Moments in gaming.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
Τα ζάρια τα είχα λιώσει και εγώ στα πρώτα παιχνίδια, πλάκα είχε, το Gwent μου έκατσε κάπως too much trouble.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Πάντως οι λόγοι αποτυχίας του online GWENT είναι εντελώς άσχετοι με τον αριθμό των παικτών που το εκτίμησαν ως mini-game στο Witcher 3. Άλλωστε και από πλευράς μηχανισμών τού αλλάξανε τα φώτα προτού κυκλοφορήσει ως standalone/eSport game.

Το online δεν το βγάλανε για να συνεχίσουν το card farming οι θιασώτες του W3, απλά ήλπιζαν να σπάσουν το μονοπώλιο του Hearthstone βασιζόμενοι κυρίως στη δυναμική του brand name GWENT που γιγαντώθηκε (και) μέσω των memes. Μιλάμε για εντελώς διαφορετικό κοινό μεταξύ των δύο παιχνιδιών.
Τώρα, όσον αφορά το RP του πράγματος, προσωπικά τέτοια mini-games δεν τα πολυλαμβάνω υπόψη στη διαμόρφωση του χαρακτήρα που "υποδύομαι". Τα βλέπω από την οπτική του παίκτη, και κρίνω κατά πόσο με βοηθάνε να σκοτώσω λίγη ώρα (ή να κερδίσω λεφτά/εξοπλισμό), όχι για να μπω πιο βαθιά στο κλίμα του παιχνιδιού. That said, η χαρτοπαιξία μια χαρά μου ταίριαζε ως ταβερνιακή ενασχόληση της εποχής, όπως βέβαια και το λατρεμένο dice poker ή το Pazaak στο Knights of the Old Republic.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536
ενταξει, based, αλλά να συζητησουμε λιγο και για τα γυρω γυρω, αν δεν υπαρχει δηλαδη καποιο προβλημα μ αυτο, δεν ξερω κιολα.... αν απαγορευεται, μη με λυπηθειτε, μην ειστε ευγενικοι, πειτε το μου, να μην κουραζομαι να γραφω.

πιο σοβαρα: το παιξαμε και το αποθεωσαμε τις πρωτες 200 σελιδες ξερωγω, πόσο πχια??
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
να πω το παραδοξο της υποθεσης? μαλλον εχω λιγοτερα fps απο πριν αλλα να σας πω. κατεβασα ξανα το game πριν το update και με την 1.32 στα ultra ολα ειχα stutters. με το update ultra+ δεν εχω. σκεφτομαι ισως ultra+hbao+ να ηταν το προβλημα αλλα το update δεν εχει σαν aa hbao+ για να δοκιμασω. ποιος ξερει τι εφταιγε. οπως και να εχει απολαμβανω ξανα την παιχνιδαρα και παιζω με το photomode οποτε θα ερχονται screenshots συχνα πυκνα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,633
Ισχύει τελικά πως η νέα έκδοση έφτιαξε το clipping των μαλλιών και των γεννιών με τα ρούχα? Θυμάμαι κάθε φορά έβλεπα τις τρίχες του Γκέραλτ να περνάνε κατευθείαν μέσα από τα κολάρα των πανοπλιών στα cutscenes και με έπιανε κρίση.

#Προτεραιότητες #ΠολύΣημαντικό #ΟυσίαΤωνΠραγμάτων
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Ισχύει τελικά πως η νέα έκδοση έφτιαξε το clipping των μαλλιών και των γεννιών με τα ρούχα? Θυμάμαι κάθε φορά έβλεπα τις τρίχες του Γκέραλτ να περνάνε κατευθείαν μέσα από τα κολάρα των πανοπλιών στα cutscenes και με έπιανε κρίση.

#Προτεραιότητες #ΠολύΣημαντικό #ΟυσίαΤωνΠραγμάτων
Ναι.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Πολύ κρίμα πάντως που κλείνει το Gwent online. Σίγουρα δεν είχε πολύ κόσμο αλλά δεν το λες και πεθαμένο. Μπορούσαν να στελεχώσουν μια ομάδα που να ασχολείται μόνο με αυτό και να είναι αυτοσυντηρουμενο. Όπως το δουλεύουν μέχρι τώρα μοιάζει με αγγαρεία και ψιλοπαρατημενο, εν συγκρίσει πάντα με το πως φαινόταν το Hearthstone στην αντίστοιχη ηλικία του.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Πες μου ότι δεν το κλείνεις χωρίς να μου πεις ότι το κλείνεις. Επίσης, τα παραπάνω φαίνεται να είναι υλικό που είτε ολοκλήρωσαν νωρίτερα είτε έχουν υπό ανάπτυξη, οπότε δεν θα άξιζε σε καμία περίπτωση να παραμεληθεί. Το σίγουρο είναι ότι δεν θα φτουρησει για όσο θα θέλαμε και ότι θα μπορούσαν να δώσουν μεγαλύτερη προσοχή σε ένα παιχνίδι που κατά φαινόμενα μπορεί να φέρει εύκολα λεφτά.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
μεταφραση μπαινει σε maintenance mode. οσο υπαρχουν οι servers πανω δεν μπορω να το χαρακτηρισω σαν κλειστο. οπως πχ εκανε το crowfall που απλα τραβηξε τις πριζες.
σιγουρα δεν μπορω να ξερω αν ο κοσμος θα συνεχισει να παιζει αν δεν βγαζουν νεες καρτες δεν κανουν νεα τουρνουα ιστοριες. αλλα παντα αν θελει ο κοσμος μπορει να κανει user based stuff οσο ειναι ανοιχτοι οι σερβερ (στην τλκ οι ιδιοι μιλανε για κατι παρομοιο απλα προφανως δεν εχουν ιδεα αν πετυχουν)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
συνηθως δεν μου κανεις εκνευρισμενο τρολινγκ
O Κουνελος, εκνευρισμενο τρολινγκ, never of the drinks. Που και που, οταν βαριεμαι και θελω λιγο challenge, πεταω βενζινη με λαδι στο τζακι, ας εχει και 40 βαθμους. Πεταω και απαντηση σεντονι, για να μην μπει στον κοπο ο "αλλος" να διαβασει για να απαντησει. Ετσι εχω την τελευταια κουβεντα. Εκνευρισμενο; οχι φιλτατε. Ας μην ξεχναμε οτι μου αρεσε να κανω μικρα παιδια να κλαινε, οταν αυτο δεν ηταν παρανομο. Θα πω στην μαμα σου να μην σε αφηνει να παιζεις, το παιχνιδι ειναι για τους χαζους. εκνευριζα και τους γονεις. Κανε οτι θελεις, δεν υπαρχει λογος να κανεις οτι σου λεει ο μπαμπας και η μαμα.

Απο την σοβαρη πλευρα του θεματος.
To gwent μπορει να ειναι mini game αλλα αυτο δεν το κανει αρπα κολα. Εχει ωραιες στρατηγικες και ο ρολος του δεν ειναι να κλεψει gaming χρονο αλλα να διασκεδασει τον παικτη. Εχει μερικα quest που συνδιαζει το main story με πολυτιμες καρτες ή quest με τις καρτες που προσωπικα, τα βρηκα διασκεδαστικα. Ειναι γνωστο οτι το παιχνιδι απεχει απο τον τυπωμενο χαρακτηρα αλλα ειχαμε και μια ευλαβεια που δεν την ειχε η σειρα.
Θα προτιμουσα να ειχαμε αυτη την συζητηση εαν ειχες παιξει gwent. Καποια quest θα ηταν διαφορετικα και θα εβλεπες περισσοτερα πραγματα απο το παιχνιδι. Ειναι και ενα παιχνιδι που κανει μια ξεναγηση στον κοσμο του Geralt.
Δεν ειναι ξενο σωμα που στο επεβαλε η εταιρια.

Αυτη η συζητηση για την παραλια, μου εφερρε στην μνημη μια ωραια ιστορια με παραλια, θαλασσα και δυο πολυ ομορφες γυναικες. Η ιστορια δεν εχει σεκς αλλα τρολαρισμα. απο την κανονισμενη συναντηση μας για την θαλασσα εως το τελος. Εφυγα χαμογελαστος και τις παρατησα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
MMKbPxv.png


3qwk4HR.png
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
να μας λες και αν είναι RT ON ε; :p
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ειναι rt off. αν και μαλλον πρεπει να το ανοιγω ισα ισα για screenshots
 
Top Bottom